Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rövidesen bemutatom a páromat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rövidesen bemutatom a páromat a szüleimnek. Megkérhetem a szüleimet, hogy ne csendőrpertuzzák a páromat? (Párom 29/n, én 31/f)

Figyelt kérdés
Eléggé illetlennek érzem a csendőrpertut, főleg ebben a korban. Szerintem vagy kölcsönösen tegeződjenek, vagy kölcsönösen magázódjanak a szüleim a párommal!
2018. szept. 10. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Illetlen dolog. Ha nem akarják magukat lejáratni, akkor ne viselkedjenek így, illetve ha ők letegezik, akkor úgy korrekt, ha visszategez. Elvégre nincs alá-fölérendelt viszony, és a tegezés automatikus felajànlás a kölcsönös tegeződésre. Nem egy 5 éves kislány, akinek nem illik letegezni a nénit, bàcsit.
2018. szept. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Micsoda problémák... :D Ezt el nem tudom képzelni, hogy történik. Csak nekem fura ez az egész? Elég érdekes lehet a viszonyod a szüleiddel, ha itt kérsz véleményt, hogy megbeszélheted-e a szüleiddel. Vagy félreértek valamit?


Szóval persze, beszéld meg velük.

2018. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Nálam sosincs ilyen probléma. A barátodnak is tudnia kellen az illemet meg a szüleidnek is.

A barátnőm bemutatott az idős szüleinek, ők kapásból tegeztek, én pedig kapásból visszategeztem. Ha besértődtek volna akkor magukra vessenek, tanuljanak illemet.


[link]

2018. szept. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Tessék, itt a válasz abban, amit linkelt az utolsó.


"5. Egyoldalú tegeződésnek csak a családban [...] van helye."


Mivel leendő anyósról és apósról van szó - de még ha nem is, a "párom szülei" egyfajta családi kapcsolatot feltételez - ezért az egyoldalú tegeződés teljesen belefér. Még a saját idősebb (távolabbi) rokonaimat se tegezem le, nemhogy anyósomat meg apósomat... 28 éves nő vagyok, de nekem teljesen normális, hogy a nálam idősebbet nem tegezem automatikusan, csak ha megengedik.

Látom a másik oldalt is, anyám (aki amúgy fiatal, nincs még 50) lemagázta páromat, és szerintem ez sokkal... ridegebb. Udvariatlant akartam írni, de nyilván nem az. Viszont totális távolságtartást sugároz a másik felé, el-nem-fogadást.


Persze, a párodat meg a szüleidet te ismered, és nyilván lehet szólni, ha te azt látod jónak. Én személy szerint berzenkednék attól, hogy lemagázzanak.

2018. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Megkérhetem a szüleimet ....?"


Kérni természetesen kérheted. :DDD

Aztán majd kiderül, hogy megteszik-e vagy sem.

2018. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi az a csendőrpertu?
2018. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-ra:

Az, hogy az egyik fél tegezi a másikat, de elvárja, hogy a másik őt magázza.

2018. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérni bármit lehet, a te szüleid, te ismered őket.


De én személy szerint sosem értettem ezt a mostanában divatos ellenszenvet a csendőrpertuval szemben. Én úgy nőttem fel (egy kisvárosban), hogy ez teljesen természetes volt, senki nem érezte sértőnek. Az idősebb rokonok, szomszédok, család barátai tegezték a gyerekeket, fiatal felnőtteket, de ők nem tegezték őket vissza automatikusan, csak ha felajánlották az idősebbek. Ha nem volt túl nagy korkülönbség, az ismerősök, rokonok általában 15-20 éves kor körüli fiataloknak már simán felajánlották a tegeződést, megitták a pertut szokszor egy kupica pálinkával. Én mindig megtiszteltetésnek éreztem a felajánlást, hogy akit korábban bácsiztam, néniztem, már ő is felnőttnek tekint ezzel a gesztussal. De felénk korábban sose volt jellemző, hogy fiatalok 30-40 évvel idősebbeket visszategezzenek, csak azért, mert ő tegeződött. Szüleim például még a saját szüleikkel is csendőrpertuban voltak, az meg pláne nem volt jellemző, hogy anyóst/apóst tegezze valaki. Persze változnak az idők, a mi generációnkban már anyóst, apóst is szinte mindenki tegezi, de akkor sem automatikusan, hanem miután ők felajánlották a tegeződést. De szerintem ezt akkor sem szabad kierőszakolni, tiszteletben kell tartani a kulturális különbségeket.

2018. szept. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, lefelejtettem a végéről: 36F
2018. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!