Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak, vagy adjak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak, vagy adjak egy esélyt magunknak?

Figyelt kérdés

Sajnos külön élünk a párommal, ráadásul ő egy másik országban /550 km /. Így megy ez már fél éve, és habár sokszor szóba hozzuk, legalább még egy évig nem tudunk összebútorozni. Érzem, hogy szeret, de nem tudom fel tudnám e adni az itteni életem őmiatta. Persze vele akarok lenni.

A másik, hogy annyira hiányzik napi szinten, hogy borzasztó. És nem is sokszor tudunk skypolni sem, csak hétvégén. Nem tudom érdemes érdemes várnom e rá, mert ki tudja mi lesz. Azon agyalok , hogy inkább szakitok, és akkor nincs is ez az egész problémahalmaz. De mivel szeretem, így nem tudom mi lenne helyes.

Csak normális válaszokat legyszi. Trollkodjatok máshol.



2018. szept. 17. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ő sem akarja feladni az ottani életét érted és te sem az itteni életed érte, akkor miért vagytok együtt?
2018. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Talán mert jó együtt. Amikor meg nem vagyunk együtt akkor sz.ar. Épp ezért kellene nekem költözni, csak azért van némi dolgom itthon, nem lephetek le amikor csak akarok. Viszont az még egy év. Munkaszerzodesem köt ide.
2018. szept. 17. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Tehát rossz, ha nincs veled, és ezért szakítani akarsz, hogy még ennyit se legyetek együtt. Ez ám a logika.
2018. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Munkaszerződés semmit nem jelent, akkor mondasz fel, amikor akarsz.

"Érzem, hogy szeret, de nem tudom fel tudnám e adni az itteni életem őmiatta. Persze vele akarok lenni."

Ez a mondat egy paradoxon úgy, ahogy van.

2018. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mit tanácsoltok? Azon kívül, hogy nem értitek egyáltalán a dilemmám. .
2018. szept. 17. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Erre nem lehet szvsz. tanácsolni semmit, egyikőtök sem akar mozdulni, külön meg nem érzitek jól magatokat, akkor keresni kell olyat, akiért azt érzed, hogy mozdulnál.
2018. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érte is mozdulnék, de egyenlőre meg van kötve a kezem és nem csak a szerződés miatt, ebbe ne menjünk bele.

Azért gondolom, hogy talán jobb lenne szakítani, mert ugyebár rossz nélküle, de ha vége, akkor egy idő után csak elfelejteném őt, és akkor nem lennének a hülye érzelmeim, amik így viszont folyton gyötörnek és nem merem neki se elmondani.

2018. szept. 17. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Te is érzed azért, hogy nagyon paradox minden mondatod, a szöveg eleje ellenkezője a végének. Annyira nem állhatnak biztos lábakon ezek az érzelmek, mert szerelemben racionálisan nem lehet dönteni. Ha tényleg szereted és szakítasz vele, attól csak még jobban fog gyötörni a tudat, mi lett volna, ha...

Ezért tartom még mindig azt, hogy itt csak az érzelmeidre tudsz hallgatni, másra nem. Munkád lesz másik, lakásod is, bármid lehet másik, de ha tényleg szereted, ahhoz ragaszkodni kell és a közelében lenni, nem agyalni.

2018. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én megértelek kérdező, ugyanezt gondoltam egy pár hónappal ezelőtt én is. Megspékelve azzal, hogy "tudományosan bizonyított", hogy egy kapcsolat kiheveréséhez annyi idő kell, mint maga a kapcsolat 10-30%-a. Szóval minél előbb vége, annál hamarabb túl lehetünk egymáson. És ezt kis is fejtettem neki. Aztán jót röhögtünk rajta mekkora hülyeségeket beszélek :)

Most meg már eltöltöttünk annyi időt, hogy marha sokáig tartana kiheverni, úgyhogy nem éri meg szakítani.


Viccet félretéve, akkor is azt gondoltam és most is (noha még mindig nem oldódott meg az együtt élésünk), hogy szeretjük egymást annyira, hogy ezt átvészeljük. Pontosan tudjuk, hogy ugyanaz a célunk és hogy azt hogyan érjük el. Felesleges lenne a türelmetlenségünk miatt eldobni ezt, hiszen csak egy kis idő kell már és odaérünk.

Szerintem gondold át, hogy nektek ez mennyit ér és ne a hiányára gondolj folyamatosan, hanem a jóra, a szerelemre, amit belőled kivált.

2018. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon hasonló helyzetben vagyok, csak mertem/merek lépni (még folyamatban van a dolog, épp a felmondási időmet töltöm).

Közösen kell mérlegelnetek, beszélni róla, ki mit és hogyan szeretne, ha nagyon akarjátok mindketten, nincs akadálya a kapcsolatnak szerintem. Ha nem, akkor szakítani kell.

Nálunk én adom fel az itteni életemet, a remek munkahelyet, több okból is. Ha nem így lett volna, ő jött volna. :)

Nem mondom, hogy könnyű döntés és egyszerű lépés, én is még a sűrűjébe vagyok, de már most tudom, hogy nagyon megéri. ;)

Nektek kell érezni, hogy mennyire vagytok biztosak az érzéseitekbe és saját magatokba, szerintem nincs olyan, hogy "muszáj", persze ha már mindenképpen távkapcsolatra kényszerültök azt az 1 évet ki lehet bírni, ha mindkettőtöknek komolyak a szándékai és időnként találkozni is tudtok.


Merni kell nagyot lépni, én azt mondom. Főleg ha fiatalok vagytok és nincs veszítenivalótok.

Nekem csak a munkahelyem van, de ennyi fizetésért bármikor tudok dolgozni ha esetleg visszajönnék (amit kétlek).

Sok sikert, kitartást és hajrá! :)


25N

2018. szept. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!