Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is rosszabb a társas magány, mint az hogy egyedül él az ember?

Figyelt kérdés
Hosszú házasság után érzem azt,most különösen hogy társas magányban élek. Hiányoznak a beszélgetések,a meghittség és egyébb dolgok. Más is van így gondolom,mi az amiből mégis erőt meríthet az ember? Egy ötvenes férfi vágyok.
2018. szept. 17. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

A társas magányhoz mind két fél kell. Az nem igaz, hogy csak az egyik miatt. Mindkettő miatt.

Mert pld.:én hiába mondom, hogy elegem van, ne szóljon senki hozzám, ha van mellettem egy olyan ember aki a humorával, békésével, atmoszférájával olyan légkört teremt nekem, ha abban én megnyugszom, akár el is tudom mosolyogni magam, ne adj Isten, még egy kis apró beszövegelésére még el is nevetem magam:D


Érted?


Ahol társas magány van, ott mind két fél sáros. Ott éket vert kettőjük közé a hűtlenség, idegen emberek szellemisége, amit magába vesz az aki házasságot tör pl. vagy a düh, harag, megnembocsájtás. A visszafojtott indulatok atmoszférája.

2018. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt nyilván igen, sokkal rosszabb. Másfelől viszont engedd meg, hogy meglepődésemet fejezzem ki: férfiként szenvedsz a társas magánytól? Biztos létező dolog, persze, de ezen az oldalon az a közvélekedés, hogy egy férfinak a legxarabb kapcsolat is jó: az érzelmek csak a bajnak vannak, emellett főzve, mosva, vasalva van rá. Pasi-szemszögből a "tökéletes" kapcsolat csimborasszója :D
2018. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő rossz, amíg az ember csak dögönyözik a sajnálatban. Onnantól, hogy tudod változtathatsz rajta, már kezedben van a fegyver, hogy jobbá tedd. Azt, hogy ezt hogyan oldod meg már személy-függő.
2018. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1+ Kérdező, én is a korosztályod vagyok, de az uram mindig ezt teszi nálunk, és ha nekem világrengető szomorúságom van, akkor is tesz róla, hogy oldódjak. Ugyan ez fordítva is. Több mint 20 éves házasságba úgyan úgy vagyunk mint a 2-3 éves házasságban szoktak manapság lenni az emberek. Mert nem ciki poénkodni, hülyülni, játszani, a másikat megviccelni felnőtt emberként sem. Hozzáteszem, nincs és nem is volt rózsaszin köd nálunk, és mégis van erő benne, lüktetés, energia átadás. Nem kevés. és nincs társas magány. Viszont mind ketten tudunk azonnal a háttérbe állni, ha a másikat magunk elé kell tolni, akár egy siker esetében. Még akkor is ha mondjuk oroszlánrészünk van benne, hogy a másik ember sikeres lett az adott szak- vagy más területen ahol tevékenykedik.
2018. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabb. Már csak azért is, mert egyedül élni egyáltalán nem rossz dolog, sőt..
2018. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Sokkal rosszabb a társas magány! Már más érdekel mindkettőnket!😢😟
2018. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Madách Imre - Ember Tragédiája, avagy tézis, szintézis, antitézis allegóriája. Más szavakkal; aki sokáig volt egyedül annak minden jobb annál, akár a társas magány is. Aki sokat volt másokkal, de mindvégig egyedül érezte magát, az már már ténylegesen inkább az egyedüllétre vágyik. Nézőpont kérdése, hogy ki, mikor melyiket találja frusztrálóbbnak. Ami viszont mindenkorra igaz; hogy a harmónia, öltsön az bármilyen köntöst, az igazi.
2018. szept. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A hetes válasz tökéletes!
2018. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elgondolkodtató és értelmes válaszokat!
2018. szept. 17. 18:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem sokkal rosszabb. Egyedül sem jó lenni, hiszen az ember alapvetően szerintem egy megfelelő társsal tud kiteljesedni. Ugyanakkor ha bele vagy kényelmesedve egy kapcsolatba, akkor nem keresel mást, újat, és nem biztos, hogy olyan szerencséd esz, hogy szembejön veled. Tehát igen, összességében a társas magány szerintem azért rosszabb, mert kisebb esélyed van a magány leküzdésére.
2018. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!