Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás miatti TÉNYLEGES...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás miatti TÉNYLEGES depressziótól, lehet még jobb? Nem vagyok jobban, hiába telik az idő, hiába kérek segítséget, nem tudom, mit csináljak már.

Figyelt kérdés

Szakítottam a barátommal, mert úgy tűnt, nem veszi annyira komolyan, mint én a kapcsolatot. Szeretett, de nem úgy, mint én őt, inkább kényelmes volt neki. Elhúzta volna szerintem még pár hónapig velem, de labilis volt számomra. Elengedtem, mert már nem bírtam, hogy nem biztos pontja az életemnek, és keveset is tudtunk találkozni egyéb okok miatt. Akkor úgy gondoltam, hogy jól döntöttem, valahol most is, de azt hittem, jobban leszek, miután lekerül rólam a döntés terhe. Szerettem akkor, és most is, de így kellett döntenem abban az időszakban. Azóta eltelt 2 hónap, egyre rosszabbul vagyok, járok pszichológushoz 1 hónapja, az sem segít, barátokkal is vagyok, elkezdtem nyelvet tanulni, bulizom, és semmi. Sokszor fáj a mellkasom, és rossz a gyomrom, ezen kívül állandóan marcangolom magam, hogy én miket rontottam el a kapcsolatban, sóvárgok a régi szép emlékek után, hogy miért nem lehettek könnyebbek a külső körülmények.Kitartottam több mint 1 évig, de elfogyott az erőm. Alapvetően nagyon szerettem vele lenni, és szerintem ő is, viszont egy másik életszakaszban van már, mint én, és nem biztos, hogy kettőnk terve találkozik.


Miért érzem magam rosszabbul? Azt mondják, az idő mindenre gyógyír, minden nap várom, hogy jobb legyen, hogy ne csak vele tudjam elképzelni az életem. De mikor lesz ez már?! Egyszerűen elment minden reményem az élettől, egy igazi társ megtalálásától, már nem hiszek semmiben,más férfiban, csak élek a világban, mint egy zombi elfojtásokkal. Olyan, mintha egy részem a múltban ragadt volna, szinte a jelenemmé vált, érzem magamban.

Lehet azért van, mert úgy engedtem el, hogy szerettem, csak egyszerűen muszáj, mert nem érnek össze a céljaink, vagy pedig nekem mentek volna rá el a fiatal éveim, mire kiderül, akar e végleg velem tervezni egy új családot.Mégis lelkiismeretfurdalásom van, hogy mi lett volna, "ha", pedig tudtam, hogy nem 2 nap kellett, hogy meghozzam.


Hogy dolgoztátok fel, aki hasonlóan szakított?



2018. szept. 18. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Idővel. Az nem 1-2 hónap. Nekem kb 4 év volt. Akkor úgy éreztem sose fogok tudni mást szeretni még hozzá érni se máshoz, de tévedtem. Egy nagy szerelmet nem egy-két hónap elfelejteni. Élni kell az életet, tisztességgel lezárni a történetet és előbb-utóbb, az idővel, elkülön az életetek annyira, hogy tovább tudj lépni.
2018. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En 6 evet jartam pszichologushoz es nem segitett. 1 honap utan mit varsz?
2018. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen rovid ido alatt meg nem is diagnoztizalhatnak depresszioval, mellesleg. Ez egy normalis emberi reakcio, amit erzel. Semmi "beteges" nincs ebben. Hidd el, ez egy 10eve depresszioval kuzdo embertol jon... ezert nem vesznek minket komolyan, mert ma mar mindenki ramondja magara, hogy depresszios.
2018. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem. Ha Te szakítottál vele, akkor már rég megkönnyebbülést, felszabadulást, szabadságot kellene érezned. Én a helyedben találkoznék vele. Csak simán egy beszélgetés. Utána érezni fogod, hogy ha esetleg rosszul döntöttél. És ha úgy érzed nyugodtan próbálj meg vele egy újrakezdést és inkább, ha az nem működik, akkor hagyd ott fél vagy egy év után, minthogy 4-6 évig szenvedj, mint az előző válaszolók. És akkor már sokkal nyugodtabb szívvel is tudsz kiszállni belőle. Ha meg tudjátok beszélni, hogy mik voltak a gondok és mindketten tesztek ellen, az egy nagyon tuti kapcsolat lehet a jövőre nézve. De az is lehet, hogy a tali után érzed majd egyből, hogy nincs közötök egymáshoz. Akármelyik is, Te megtettél mindent.
2018. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jah és kicsit konkrétabban miért szakítottál vele? 4-es voltam...
2018. szept. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem az országunkban él, 11 évvel idősebb, és már vannak gyerekek. Egy hónapban két hétvégét tudtunk találkozni emiatt. Szerintem racinális érveim voltak, de amikor szakítottam, bevallom azt vártam valahol, hogy nem fogadja el ilyen könnyen, és megkeres, mert "nem tud nálkülem élni" -nem így történt. Kellett volna szép szavakon kívül, h azt érezzem, megéri erre áldoznom az éveimet. Ha visszamennék, megint kezdődne minden előről, és nem tudom, mennyit kéne várnom rá, mire elhatározza, mit akar igazán a jövőben. Mégis nehéz nagyon elengedni, mert szeretem és szerintem ő is szeretett. Ostorozom magam, hogy miért él ott, ahol, miért ilyenek a körülmények. Közben meg vágytam szimpla dolgokra, mint h munka után valakivel együtt lehessek, és nincs megszabva az időnk, mennyit tudunk találkozni. Elvesztettem a hitem a párkapcsolatban, és nem tudok megbocsátani magamnak. Fáj az is, h látszólag könnyen belenyugodott.
2018. szept. 19. 11:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Hat ugy tunik neki egy kenyelmes csaj voltal, akire nem kellett sok idot aldoznia. Lehet az orszagban, ahol el is van noje. Az, hogy ilyen lazan elfogadtak csak azt mutatja, hogy nem fuztek mely erzelmek hozzad. Ne legyel naiv. Azert, mert hagytad magad megvezetni meg ne kiallts ki okyan dolgokat, hogy nem hiszel mar a kapcsolatokban.

Amiket irsz, azok alapjan az jon le nekem, hogy tuldramatizalod. En egy fiatal lany vagyok, akivel 3 eves kapcsolat utan szakitottak anno, mikozben mar kuszkodtem depresszioval es egyeb mentalis betegsegekkel, de nem viselkedtem ugy, mint te, hanem osszeszedtem magam. Foleg, ha idosebb vagy, akkor nem igy kene ezt lereagalnod, javits magadon es fejleszd magad, mert ilyen mentalitassal mindentol le fogsz torni es elveszted a hitedet az elettel kapcsolatban. Ezt nem bantasbol mondom, de itt nem a szakitassal van problema.

2018. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nagyjából egyet kell értenem az előttem válaszolóval ebben az esetben sajnos. Laza kapcsolat voltál neki. De még, ahogy Neked sem, úgy neki sem telt el elég idő, hogy tisztán lásson. Lehet, hogy jelentkezni fog. De inkább, ha így állt hozzád, jobb lenne Neked hosszútávon, ha nem jelentkezne... Mindenesetre m, ha akarna tőled valamit a jövőben, konolyan kellene változtatnia a dolgokon
2018. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jól döntöttél. Ez a kapcsolat a feltárt tények alapján nem lett volna hosszútávú a számodra. Ha tovább maradsz benne, meghosszabbítottad volna a szenvedéseidet.

A feldolgozásához tényleg idő kell. Zárd a napodat minden nap azzal, hogy átgondolod, milyen jó dolog történt azon a napon Veled. Ha már nem csak egyet találsz, hanem többet is akkor egyszer csak azon kapod magad, hogy már túl vagy rajta.

Fontos, levonni az esetből a tanulságot!

Te egy értékes, egyedi, és utánozhatatlan személyiség vagy! Legyél ennek tudatában, és ezt az értékes személyt ne vesd, holmi szexre vágyakozó férfinak prédául a karjába!

A személyedet mint kincset, csak annak ajándékozd oda aki annyira szeret, hogy mindent megtesz azért, hogy Neked örömöt szerezzen már az udvarlása során is. Tehát sok találkozás, sok-sok beszélgetés, megismerés.

Szeretettel 1Léna

2018. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!