Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

A párom mániája, hogy van 3 exe még 8-10 évvel ezelőttről. Inkább ilyen laza kapcsolatok voltak még egyetemről. Sokszor csetel velük, napi szinten. Engem őszinte legyek a diliházba kerget és gondolkodtam a szakításon emiatt, mert rohadt sokat veszekedtünk már, mert nem érti meg, hogy engem zavar, hogy ennyire szorosak a kapcsolatok.

Nem zavar, ha vannak ex ismerősei, de hogy napi szinten beszélgessenk? Meg a lelki világukat pátyolgassa, mert az egyiknek az apja halt meg, a másik meg kesereg a szétment kapcsolatán...

Kértem, hogy leglaább ha találkozni akar velük, legalább tudjak róla... Már lassan abban sem bízom, hogy elmondja egyáltalán...


Nem tusdom mi tévő legyek, hogy értessem meg vele? Már próbáltam szépen, kutúráltan megbeszélni, de látszik, hogy egyre kétségbeesettebb vagyok, mert egyre kétségbeesettebb a hangnemem is.


2,5 éve vagyunk együtt.



30/N



2018. szept. 19. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Tegyél egy szívességet a párodnak és hagyd ott, majd talál egy normális nőt, aki nem féltékenykedik amiatt, hogy jó emberi viszonyban maradt néhány exével.
2018. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol benne, minek vagy vele? Komolyan nem értem. Ha én valakit hazug féregnek nézek, akkor távol tartom magam tőle, kapcsolat pedig fel se merül...
2018. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-s. Nem az a bajom, hogy beszélget az exeivel, félre ne érts. De hoy napi szinten? És nekik pátyolgatja a lelküket, miközben engem elhanyagol... :/

Erre a helyzetre sajnos igen, féltékeny vagyok, nem értem, én fordítva nem tennék ilyet a párommal. Én az exeimmel, ha 4x beszélek egy évben kb. Megkérdezzük kivel mi van és mindenki megy a dolgára. Pontosan azért nem tenném, mert az ő barátnője is rosszul érezhetné magát ettől és megértem.

2018. szept. 19. 15:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"miközben engem elhanyagol"

Itt van a kutya elásva.

Foglalkozz a VALÓDI problémával, ne ilyen idióta boszorkányüldözéssel. Persze hogy nem vesz komolyan, ha az exek miatt hisztizel csak, ami tök értelmetlen.

Beszélj vele inkább erről, hogy miért érzed úgy, hogy elhanyagol, mit lehetne tenni ellene. És nehogy azt mondd, hogy "azt tudná tenni, hogy nem beszél az exeivel" mert nem ott a gond. Én is napi szinten dumálok az exemmel, mégse hanyagolom el a párom. Nem ez a valódi probléma.

2018. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi 4-es.

Azt megkérdezhetem, hogy te miért érzed igényednek, hogy napi szinten beszélgessetek? Csak hogy megértsem a másik oldalt is.

2018. szept. 19. 15:29
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

#5

Hogyhogy miért? :D Attól, hogy valakivel párként nem működtünk, attól még kedvelem, mint embert. Akit kedvelek, azzal meg dumálok.

2018. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"miközben engem elhanyagol" - Na látod, ez a probléma, nem pedig az, hogy a barátaival (és itt lényegtelen az is, hogy nők ill. lényegtelen az is, hogy réges régi exek) naponta beszélget és segít nekik. Ott cseszed el, hogy féltékenykedsz ahelyett, hogy a valódi problémára koncentrálnál. Mit értesz azon, hogy elhanyagol? Leültetek, megbeszélted vele azt, hogy elhanyagolva érzed magad? Nomrális megbeszélésre értem, az exeket fel sem említve! Ha úgy hoztad fel a témát, hogy "bezzeg a Jucival foglalkozol, velem nem", akkor ne csodálkozz, hogy leszarja a hisztid..

"Pontosan azért nem tenném, mert az ő barátnője is rosszul érezhetné magát ettől és megértem." Ez meg a másik, amit elcseszel. Ez TE vagy, TE így működsz. Ettől még nem ez az egyetlen normális, helyes hozzáállás és ő teljesen másképp is gondolkodhat. Ne magadból indulj ki, amikor próbálod elemezni a másik viselkedését, mert teljes nonszensz lesz, amit leszűrsz belőle a saját kis beszűkült filtereiden keresztül.

1. voltam

2018. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg neked van igazad és ne hallgass arra aki lehurrog. Mivel irod, hogy a lelküket pátyolgatja szakítás stb. után ebből arra következtetek, hogy itt nem egy napi "szia" - rol van szó hanem napi folyamatos hosszabb beszélgetésekről. Márpedig ez nem fér bele és főleg nem akkor ha ennyi időt pedig rád nem hajlandó szánni.


Nem kötelező rosszban lenni az exekkel, sőt. De ők a múltunk a párunk pedig a jelenünk. Ha többet ér valkinek az exel való kapcsolat a jelenleginél és inkább azt pátyolgatja miközben a jelenlegi meg szépen sodródik lefelé és még csak nem is érti mi a probléma ha meg van mondva annak csak gratulálni tudok a gondolkodásmódjához. Meg annak is aki ebben ilyen formában nem lát problémát és azt irja, hogy minden rendben. Ezt akkor is így gondolnátok ha a Ti párotok többet foglalkozna az exeivel mint veletek mikozben már nem egyszer szóvá tettétek és a füle botját sem mozdítja?

És ez az ex dolog megint egy olyan, hogy vannak pl. barátai, de ő mégis három növel tartja a napi kapcsolatot akikkel raadasul még találkozgat is stb. Miért nem pasikkal találkozik ha ennyire társasági ember? Persze őt "úgy" nem érdeklik, csak épp mindig a nőkkel van elfoglalva. Na persze. Aki ennek bedől az amőba. És nem arról van szó, hogy ne írjon, találkozzon stb. hanem van egy határ amit már rég átlépett.

2018. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Eddig ez nem volt jellemző, nem tudom most hirtelen miért kezdte el. :/ Nekem elsősorban emiatt okoz rossz érzést, hogy ez eddig nem volt jellemző :/


Felhoztam a problémát külön, csak arra koncentrálva, hogy elhanyagol. Mindenkire van ideje csak rám nem. Arra, hogy elmenjünk legalább kettesben sétálni, vagy közösen egy programot, vagy csak beszélgetni 1 órácskát, nem fektet bele energiát. A haverokkal megy sörözni annak külön FB esemény, megm indenkit noszogat, hogy akkor most jó-e a csütörtök. Az, hogy arra időt szán, energiát fektet bele, a velem kapcsolatos dolgokba meg nem, ez zavar. Ezt így elmondtam neki. :(


Hétvégén szülinapom lesz, ha aznap is így járok, akkor szerintem szakítok, mert másak az elképzeléseink :(

2018. szept. 19. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

És erre mit mondott, mikor elmondtad neki?

2018. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!