Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántana-e, ha a férjed az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántana-e, ha a férjed az előző házasságából származó felnőtt gyerekeit mindig akkor hívná meg, amikor te nem vagy otthon?

Figyelt kérdés

A hazassagomat veszni erzem. Nem akarok mindent leirni, de van sok problemam a ferjemmel. Az egyik a fenti kerdes, hogy en ezen megbantodom. Az elozmenyekhez hozzatartozik, hogy a felnott gyerekeivel neki sincs rendes kapcsolata (a gyerekeit kulonosebben nem erdekli az apjuk, ha o nem keresne oket azok lehet evekig eszre se vennek, hogy ho az apjuk). Nekem kifejezetten rossz volt veluk a kapcsolatom es nagyon rovid ideig tartott (mire mi megismerkedtunk ok reg nagyok voltak mar, a nevelesukbe egyaltalan nem szoltam bele).

Most van egy kozos kicsi babánk, aki korhazban van. En sokat vagyok a korhazban vele.

Multkor az egyik gyerek szulinapjat akkor tartotta meg, amikor en nem voltam ott. Allitolag nem volt buli, de aznap mar este nem is erdeklodott a kicsi allapota irant, hanem csak egy rovid uzenettel elkoszont, hogy ő faradt. Utana amikor mondtam ez nekem rosszul esett, es még hazudott is arrol, hogy az ünnepelt ott aludt-e nalunk vagy sem. Akkor kikelt magabol, hogy de o ujra ugy erezte egy csalad a gyerekeivel. Utolag kiderult a volt felesegenek kuldott fotokat es regi szulinapos fotokat is. A volt felesege meg szivecskes fejekkel valaszolt.

Ezt a felnott gyereket kifejezetten utalom, mert a kozos gyerekunk halalat kivanta, rolam meg olyan pletykakat terjesztett, hogy miattam valtak el a szulei es ment tonkre az o elete. (A valosag az, hogy az apja megismerese es a szulei valasa kozott volt 8 ev, amikor is en azt se tudtam ők leteznek.)

Megbeszeltuk ezt az esetet es mondtam ez engem nagyon rosszul erint.

Erre nemrégen ujra kozolte a ferjem, hogy amig en odavagyok a korhazban ő meghivja a felnott gyerekeit, mert most epp egy masiknak lesz szulinapja es szeretne felkoszonteni.

En javasoltam menjenek inkabb valami szorakozohelyre, barba vagy etterembe, de neki nem tetszik.

Es azt se erti nekem miert nem tetszik, hogy az otthonunkba akar megint olyanokat meghivni, akik egyikenek se szamitunk, hiszen maguktol meg az apjukra se irnak ra (kiveve, ha penz kell vagy egyeb segitseg). De az kulonosen csipi a csorom, hogy az a gyereke is megint odatolakodjon, aki a gyerekem halalat kivanta, es amugy is egy eloskodo, taplo, masokat a hatuk mogott kijatszo ember. Vagy most en vagyok az igazsagtalan es hagynom kellene ezeket a "bulikat"? (Meg hogy az ex felesegnek kuldjon uj es regi fotokat es nekem meg azt mondja ujra csaladnak erzi magat?)

Legszivesebben adnam befele a valokeresetet, mert ennek igy semmi ertelme.


2018. szept. 20. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Te is tudod, és érzed is, hogy ez nem megy. Ez a férfi két kapus. Visszajár még az első házasságába, és igen fordult a kocka, te meg a gyermeked a kívülálló.
2018. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
1+ Az meg nonszensz, hogy te egyedül vagy a kisgyerekkel a kórházba, és nem váltjátok egymást.
2018. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy olvasom a kifejetésed megértem a dühöd, de alapból egyébként nem bántana. Az ő gyerekei, pláne ha nem lennék jóba velük, nem kívánnám, hogy úgy ünnepeljék a saját szülinapjukat az apjukkal, hogy én is ott vagyok. Férfiként meg lehet az nem jutna eszembe, hogy étterembe menjünk, ha otthon is lehetünk, ahol épp senkit nem zavarunk.


Nehéz persze, meg fáj, dühítő, de picit ne a magad szemszögéből próbáld meg nézni a viselkedésüket, hanem egy apáéból vagy egy sértődött gyerekéből aki "elvesztette" az apját. Így talán megérted mit miért tesznek. Ez persze nem mentség a bunkóságra, de nem feltétlenül minden ellened irányul, amit tesznek.

2018. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utálod a férjed gyerekeit és viszont. Az álmoskönyv szerint ez egy gyors válást jelent.

Nem a te otthonod, hanem a tietek. A férjed a sajàt otthonába hívta meg a saját gyerekét. Ezt el kell tudnod fogadni.

Azért akkor, mikor te nem vagy ott, mert neki is rossz, hogy utàljátok egymást.

2018. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolso ez igaz. De minek hazudozni es hogy van az, hogy ilyenkor mar nem fontos a kisbaba, de a nagy huszonevesek meg rettento fontosak, holott azok sose ra nem csorognek az apjukra. SOHA. Sot a legtobb kiserlet a kozos programokra (nelkulem) kudarcba fullad mert még csak reakcio sincs ra a gyerekei reszerol.

En meg elvarnam, hogy ne a hatam mogott az altalam takaritott, rendben tartott stb. lakasba menjenek bulizni...es foleg ne ugy, hogy exfelesegnek mennek a bulikepek. De ezek szerint jo nagy balek vagyok :-).

2018. szept. 20. 20:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért hazudott, hogy elkerülje a konfliktust. Nem sikerült. Igazat mondott. Akkor se.

Szerinted meddig lesztek együtt, ha azért veszekszel vele, mert vannak gyerekei? Mindenkèpp idegesíteni fognak, már a puszta létükkel is.

Ezen hogy tudna változtatni? Dobja el őket, miattad? Te eldobnád a babát a férjed kedvéért? Ugye, hogy milyen kèptelenség. Pedig csak hónapok óta része az életednek, nem 2x éve.

Te választottál gyerekes férfit, így fogadtad el, így mentél hozzá, erre vàllaltál gyereket. Nem változott semmi.

Tudod, oka van annak is, hogy ő elvált. Ha olyan példás apa és férj lenne, akkor még mindig az első feleségével élne. Te képbe se kerülsz.

Gondolom, 1x évig voltak hàzasok. Az bizony rengeteg közös emlék, sok közös szülinap. El kell fogadni, hogy ez alatt a 1x év alatt voltak boldog időszakok is, amire szívesen gondolnak vissza.

Ha ez mind nem megy, te meg ennek ellenére szültél, akkor igen, jó nagy balek vagy.

2018. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Erre "Azért hazudott, hogy elkerülje a konfliktust. Nem sikerült. Igazat mondott. Akkor se." Az igazsag azert igy nez ki: szolt nekem rabolintottam persze, csak kertem ne aludjon ott (erre boven van okom ezt kerni de nem irom le mert hosszu). Mondta dehigy alszik megy tovabb a barataihoz. Ezek utan veletlen tudtam meg hogy ott aludt a ferjem ugy eltitkolta volna mint a huzat, raadasul masnak az agynemujeben altatta es a gyerek reszegen ruhastul aludt benne es eszebe nem jutott volna az agynemujet lecserelni marmint a ferjemnek se...).

Ezutan megbeszeltuk, hogy oke o nosztalgiazzon csak, de ne hazudjon es titkolozzon, masreszt nyiltan kimondtam olyan embert nem latok szivesen az otthonunkban, aki a most is beteg kicsi gyerek halalt nyiltan kivanta öröksegre hivatkozva, es csak a hatam mogott meri idedugni a kepet es raadasul ezek a temak koztuk elo se kerulnek. (Azaz a ferjem szerint rendben van, hogy a gyereke rolam azt terjesztette miattam valnak, meg hogy haljon meg a kozos gyerek vagy hogy rengeteg penzzel tartozik stb., mert hat szoba se meri hozni beszedtemakent a gyerekevel.)

Mondtam jojjon akkor amikor en is ott vagyok, mert szivesen rakerdeznek ezekre. Vagy ha ez nem tetszik van annyi szorakozohely ahova elhivhatja oket a fiatalok ugyis jobb szeretnek inni, bulizni...


Es ezutan iutan egyertelmuen fogalmazok, beszelek neki az erzeseimrol stb. egyszeruen ujra hozzank akarja meghivni a gyerekeit amikor nem vagyok otthon. Es en ujra elmondtam nem rulok neki es ebbol van a konfliktus.


Tehat nem masbol, hanem ugyanabbol es en ugy erzem mindegy mit mondok neki az ot nem erdekli.

O is uj csaladot akart uj gyereket es most hatrafele tekinget ahelyett hogy elore nezne.

2018. szept. 21. 08:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy írod át a kérdést, a válasz ugyanaz: ha nem tudod ezt elfogadni így, ahogy van, akkor gyorsan válás lesz ebből. Tudom, hogy kisbabával, szorult helyzetben nem ezt a választ akarod hallani, de ez van. Legfeljebb annyit tehetsz, hogy nyelsz addig, amíg vissza tudsz menni dolgozni, és beadod akkor a válást. Addigra kellően elmérgesedik a viszony ahhoz, hogy könnyebb legyen megtenni.
2018. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as ja :-). Szerintem mindenkinek szaul esne. Ez csak megerosites. Az ember sose ismerhet elegge egy masikat, amig nem koltoznek ossze, nem lesz kozos gyerek vagy jo nagy problemak, akkor kiderul ki mennyire tudja odatenni magat. Aki nem tudja az nem tudja. Hat ez van.
2018. szept. 22. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!