Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti szakitanatok ezert? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szakitanatok ezert? Mit lehet tenni? Volt mar valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

sziasztok!

elegge elszomorit most a helyzetem. van egy baratom, 2 eve vagyunk egyutt, igazabol a kapcsolatunk mondhatni jol mukodik, a vitakat meg tudjuk beszelni, szeretjuk egymast, elvagyunk. es ez a problemam is, hogy 'elvagyunk'. en 21 eves vagyok, meg egyetemre jarok, de mellette dolgozom, nem szorulok a szuleim segitsegere mar. baratommal kulon elunk alberletben, o is dolgozik az egyetem mellett, de neki meg segitenek otthonrol. ezzel konkretan nincs baj, azzal viszont annal inkabb, hogy engem ez elkezdett idegesiteni, hogy o belathato idon belul nem is szeretne ezen valtoztatni. neki nagyon kenyelmes, hogy boven telik a bulizasra, hogy akarmire elkoltheti a penzet, nem kell felelosseget vallalnia erte. o idosebb nalam 2 evvel, megis gyerekesebbnek erzem magamnal. en mar szeretnek kozos jovot tervezni, viszonylag fiatalon anyuka lenni (bar meg 4-5 evig tuti nem, hogy ne a semmire vallaljunk gyereket), illetve olyan fiu mellett lenni aki szinten velem tervezi a jovojet, es komolyan tudom venni. nem nyaggatom eskuvovel, meg babanevekkel, csak erezni szeretnem, hogy o is komolyan vesz engem es a kapcsolatunkat. ha tervezunk is, benne van, hogy nem ugy alakul, de legalabb a terv legyen meg, hogy tudjam hasonlo iranyba tartunk. legalabbis erre vagyom, de nagyon nem igy latom a kapcsolatot, mintha en egy lepessel mar elorebb tartanek, es o meg ertetlenul all ezelott. kevesnek erzem, pedig alapvetoen jol megvagyunk, jol erezzuk magunkat a masikkal, csak kicsit olyan egyhelybentoporgas ez most nekem, mintha az idomet huznam. szegyellem is magam az erzeseim miatt, hogy hatha en varok tul sokat, de kozben megis motoszkal bennem folyton, hogy ez igy nem jo. volt mar itt közületek valaki hasonlo helyzetben?


2018. szept. 23. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
En szakitanek
2018. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem.


:)

2018. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Fiatalok vagytok,mikor bulizzon ha nem most?Én emiatt nem szakítanék,ha majd eljön az ideje hogy szeretnél gyűrűt kapni,hozzá menni stb,de ő még futva menekül akkor gondolkozz ezen :) szerintem nincs semmi baj a párod hozzá állásával :)
2018. szept. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Komolyra fordítva a szót: mit akarsz még? Tanultok. Ő szerencsésebb helyzetben van, mert a szülei tudják támogatni anyagilag, ráadásul ő is dolgozik. Sztem nem kell még nyaggatnod, h mi lesz később. Elég a mostani helyzetetekben helytállni. Csak nagyon úgy érzem, h te be akarod biztosítani magad, hallani akarod, h igen, veled tervez majd családot, gyermeket. De, ez azért, mint ahogy te is írtad bőven 4.5 év múlva lenne esedékes. Addig meg annyi minden lefolyik a Dunán...

Nem elég az neked, h szépen elvagytok? Nem elég elköteleződés az, h együtt is éltek már?

Nyugi. Ne nyaggasd, mert elijeszted a követelőzéseddel.

Fog ő majd nyilatkozni, a terveiről beszélni, amikor végre meg lesz az egyetem. Illetve, amikor utána meg lesz a normális első munkahely.

A férfiak nem a szavaikkal mutatják meg az elköteleződésüket, hanem tettekkel. Veled van, és remélhetőleg veled is marad, csak ne legyél ennyire bizonytalan.

2018. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Na ez azért nem egy egetrengető párkapcsolati probléma. Miért éppen a "szakítás" szó jut rögtön eszedbe? Próbáltál már beszélgetni vele (csak óvatosan) erről?


Lehetséges, hogy sokkal jobban tervez veled, mint gondolnád. Nem tudhatod. A kommunikáció sokat számít ám.


Ti lányok jobban előrébb vagytok családtervezésben, mint mi, férfiak. A barátodnál ezek a gondolatok nagyjából 4-5 év múlva fognak megjelenni saját magától.

Én voltam hasonló helyzetben, örültem volna, ha az akkori gyerekes gondolkodásom idején a barátnőm kezdeményez egy ilyen beszélgetést :)


Beszélgess vele, sok sikert!


34f

2018. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem mellett, változó hogy mennyi idő jut a munkára, de ha nappalis akkor nyilván nem annyi, mintha főállásban dolgoznál. Nem tudom mit vársz, keressen egy jobban fizető állást, hogy ne kelljen a szüleinek támogatni?


Értem én, hogy 23 évesen önállóságot vársz, ő lesz egyszer a családfenntartó, ha megélitek ezt együtt.

Ez igaz is, de még nagyon fiatal, dolgozik tanul, építi a jövőjét. Ha a szülők meg tehetik miért nem támogassák.

Ráér még bizonyítani, most belátható időn belül nem akar változtatni, ez nem tudom mit jelent. Diploma után is még el akarja fogadni a szülőktől a pénzt vagy mi a baj?


Miért kellene halálra dolgoznia magát a tanulás mellett és az egyetem mellett, ha tudnak neki segíteni, legalább veled is tud időt tölteni.



Maga a tanulás hogy a jövődet építed, hogy egyszer jobban keress a legjobb befektetés, az hogy ez mellett még külön dolgozik, az még egy plusz pont. Nagyon sokan diák hitelt vesznek fel, plusz otthon elvannak anyuval apuval. Itt nem ez áll fent, szóval veled van baj igen sokat vársz el.


El lehet várni ennyit is, de ez még nem jelenti azt, hogy 5 év múlva, mikor már egyedül lediplomázott, ne kereshetne annyit, hogy vígan megéljetek szülők segítsége nélkül. Nem értem miért kell messzemenő következtetéseket levonni, hogy az milyen családfenntartó hozzáállás ha pár év múlva az lesz

2018. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal még, hadd élvezze az ezzel járó gondtalanságot, ott lesz majd még 40-50 év, mikor felnőttként kell viselkedni. Én nőként elég korán szereztem diplomát, de még nem akartam belépni a mókuskerékbe, elmentem külföldre tanulni, dolgozni. Huszonévesen 3 különböző országban éltem, nagyon sok tapasztalatot, élményt szereztem, mégis 30 alatt lett gyerekem. Ti meg már most úgy éltek, mint a házasok. Ha ezt még szorosabbra akarod fűzni, akkor majd 30 évesen jön rá, hogy ő még élni akar. Próbáld meg kicsit élvezni a fiatalságodat és nem görcsölni a jövőn.
2018. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fura gondolkozásod van. Attól hogy bulizni jar és nem egyből a családalapitasra gondol,nem érettlenebb.4-5 év. Hol van az még? Addig ki kéne élvezni a fiatalságot, mert onnantól nem nagyon lehet mär ha lesz a gyerek, lazulj, ne varj el ennyire görcsösen valamit ami majd később lesz, csak beparaztal hogy nem lesz megfelelo apanak h ennyit bulizik gondolom, de ez nem jelenti azt. Ha fejben is érettlen, akkor még oké hogy aggódsz. Beszélgess vele errol, hogy ő hogyan akarja, később, stb, vazold fel neki te mit akarsz
2018. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!