Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan helyesebb a távkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan helyesebb a távkapcsolatot túlélni?

Figyelt kérdés

párommal több mint másfél év után távkapcsolatra kényszerültünk, ami most kezdődött.

a könnyes búcsú és szomorkodás után most egy hosszú, letört időszak következik.

az elképzelések különböznek


ő otthon ül, egyetemre jár, napi egy két órája van. én is tanulok napi sok órában, dolgozok, sportolnék, zenélnék, alkotnék, hogy jobban elviseljem a távollétet.


a gond, hogy ő abban hisz, hogy a jobb megoldás délután kettőtől elalvasig skypeolni és nem kimozdulni, hogy minél több időnk legyen egymásra.

nekem úgy érzem szükségem van az aktív elfoglaltságokra, hisz előbbi esetben csak szomorúságból ennék egész nap vele beszélve, és mind tudjuk hova vezet a sok feles falat.

na de!


hosszas veszekedés jött létre.

én nem hiszem, hogy jót tesz bebábozódni és bezárva tölteni az időt függetlenül attól hogy így egymással foglalkozhatnánk a nap java részében.

ő másképp látja, inkább ezt választaná érthető okokból.


mi tesz jobbat, mi az egészségesebb?


nagyon szeretem, és az elmúlt időkben napot nem töltöttünk egymás nélkül. ugyanúgy eljártam sportolni, elkísért, festettem, nézte, zenéltem neki, dolgoztunk mind ketten. és rengeteget voltunk otthon, hogy összebújva nézzük a tv-t és mindenféle filmeket. ezek mellett rengetegszer ki is mozdultunk együtt, hogy felpezsegjen az életünk.


most mi lenne a jobb, mi a közös út? nem érzem úgy, hogy elhanyagolnám ezzel, nem egészséges szerintem bezárkózni, mert könnyen magával ránt a kényelem és a szomorúság.

ezt neki is mondom, kevesebb sikerrel.


elhanyagolom, ha így teszek, neki lenne igaza?



2018. szept. 27. 19:45
 1/6 próbálokkedveslenni ***** válasza:

A bebábozódás a legrosszabb, amit tehettek. Jól látod a helyzetet.

Sajnos mivel ő ezt nem látja, ezért meg is van alapozva, hogy miért fog meghalni ez a távkapcsolat is.

2018. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Evek ota elek tavkapcsolatban, de egy 2-tol este 10-ig engem bamulni akaro piocat nem viselnek el. Nemcsak azert mert ilyen modon ram akarna akaszkodni, hanem mert mit csinaljak egy faszival, akinek szo szerint nincs elete? Akinek szoszerint abbol all az elete, hogy a nap ebren toltott reszenek nagyobb reszet azzal toltene, hogy ul a skype elott es semmit nem csinal. A tavkapcsolat nem nehez. Az egyetlen amit meg kell tanulni kezelni, hogy nem vagytok benne egymas eleteben, es megis igy fent tartani a kapcsolatot. Viszont ez nem napi 8 ora skyperol szol, hanem arrol hogy eled az eletedet es majd ha vegre talalkoztok es orultok egymasnak, akkor van mit meselni.
2018. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha lenne heti 1, max 2 nap, amikor skypeoltok, és a többin mehetsz aktív életet élni?

Szerintem is jobb aktívan tölteni az időt, de szükség van arra is, hogy a másikkal legyen az ember, jobb híján virtuálisan. Akár csak az otthoni teendőket csinálni, miközben "ott" a másik. Mehet a viccelődés, sztorizgatás ugyanúgy, ahogy személyesen menne.

2018. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, kb. mennyi ideje vagytok együtt. Én egy akkor 5 hónapja tartó nagy szerelem miatt mondtam le egy féléves ösztöndíjat (10 ezer km-re). Azóta eltelt 2 év, és a mostani állapotunkban bevállalnám. Nem azért, mert nem szeretem már annyira, hiszen imádom (azóta meg is házasodtunk). Hanem azért, mert már 2,5 év után nem az a nagyon sajogva fájó érzés lenne, hogy megfulladok nélküle (mint ahogy 5 hónap után még éreztem). Azóta értünk mi is, érettebb a kapcsolatunk is. (Szóval biztosan érthető voltam, nem azt mondom, hogy boldogan mennék, de most már nem halna bele a lelkem).

Kérdező, ha nagyon az elején vagytok, a 1,5 hónap is rengeteg, én megértelek.

2018. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokat akar beszélgetni veled, de ha csak beszelgettek, és nem csináltok semmit, nem lesz téma amiről beszelgessetek...fél a baratod, hogy elhidegültök, lazítson
2018. szept. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok #

én 3 éve távkapcsolatban élek, egy tapasztalt távkapcsolat szakértő.(jonem)

Kitartást!

2018. szept. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!