Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan érdemes dönteni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érdemes dönteni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Röviden: 23 éves vagyok, van egy két éve tartó párkapcsolatom, de most megismertem valakit aki úgy érzem tökéletesen passzolna hozzám.


Két éve vagyunk együtt a párommal. Sajnos nagyon kevés a közös érdeklődésünk, és bár személyiségben is csak valamennyire hasonlítunk jól megvagyunk együtt, viszonylag sok időt töltünk együtt és jól ismerjük egymást. Másrészről viszont szexuálisan már nem vonzódom hozzá, semmilyen testi közeledés nem vonz. Nem azért mert nem néz ki jól, csak egyszerűen már egy fél éve nem érzem a vágyat. Amikor lelkileg támogatásra van szükségem azt úgy érzem nem kapom meg tőle és sokszor azt érzem, hogy a munkája miatt háttérbe szorulok és nem kapok elég figyelmet. Ezeket nem tartottam magamban, mondtam neki is (a szexuális dolog kivételével), de nem történt különösebb változás.


Viszont három hete megismertem valaki mást. Ő is kb. velem egykorú, gyakorikérdéseken kezdtünk el beszélgetni. Egyáltalán nem ismerkedés volt a cél, a kérdés amivel kapcsolatban ráírtam is független volt ettől. Beszélgetés közben egyszer csak rákérdezett, hogy nem-e én vagyok az (név szerint) és mondta, hogy rámismert mert bár nem ismerjük egymást, korábban már hallott rólam. Jelenleg 4 éve kapcsolatban van valakivel akivel régen jóban voltam. Nagyon jól elbeszélgettünk, szimpatikus volt és kiderült, hogy sok mindenben hasonlítunk. Eleinte azt éreztem, hogy egy nagyon jó barátság van kialakulóban, de 2 napja előben is találkoztunk. Annyira egy hullámhosszon voltunk, hogy búcsúzóul szerettem volna neki adni egy ölelést, ő pedig az ölelés közben megcsókolt. Utána még körülbelül fél óráig folytattuk egymás ölelését és több csók is történt.


Azóta pedig egyszerűen folyamatosan arra gondolok, hogy milyen jó lenne újra vele. A párom semmit sem tud az egészről, de vele szemben nem érzem ezt tisztességesnek (és nem is az). Minden hibája ellenére emberileg nagyon jó ember és szemétnek érzem magam, hogy ezt teszem vele.


A kérdés: Mi lenne a helyes döntés? Hogyan tovább?

Legszívesebben szakítanék párommal és komolyabbra fordítanám a dolgot a másik személlyel, de nem vagyok már 15 éves, tudom, hogy 3 hét alatt nem ismerhetek meg valakit annyira, hogy felelősségteljes legyen eldobni egy két éves kapcsolatot még akkor sem, ha az érzelmeim ezt diktálják. A jelenlegi párom egyben a legjobb barátom is, szabadidőm nagy részét vele töltöm és szörnyű lenne teljesen elveszíteni.

Megtehetném, hogy az újnak mondom meg, hogy ne haragudjon de ez nem folytatódhat tovább, de úgy érzem, hogy egész életemben bánnám, hogy veszni hagytam a lehetőségét annak, hogy megtaláljam a valódi lelki társam.

A harmadik lehetőség az lenne, hogy adjak időt a dolognak. Jobban meg kéne ismernem ezt az illetőt mielőtt ilyen döntést hozok. Viszont így az ismerkedés a jelenlegi párom háta mögött zajlana, amire egyszerűen nem vagyok képes. Egy utolsó szemét dolog lenne hónapokig ismerkedni valakivel a háta mögött, akár vele maradok végül akár szakítok. Erre nem lennék képes.


Köszönöm annak aki végig olvasta és akármilyen tanácsot tud adni. Nem a megoldást várom, hanem inkább tanácsokat és valakit aki külsős szemmel képes látni ezt. Hiába őrlöm magam két napja, nem jutottam előrébb, és az egyetlen akivel őszintén tudok erről beszélni az érintett a történetben.



2018. okt. 1. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megcsaltad a párodat. Nem akarsz vele lenni. Ne egyik farokról akarj átcsüngeni a másikra, hanem lásd be, hogy "oké, ez nem működik, tovább kell lépnem". Nem azért kell továbblépned, hogy rögtön belemenj egy másik viszonyba, hanem, azért mert egy működésképtelen pocsolyában ücsörögsz, amiben már másokkal randizgatsz, és azt hiszed, hogy rengeteg opciód van. Egyetlen opciód van: ha tiszteled valamennyire a párodat, akkor nem alázod meg, hanem kilépsz a kapcsolatból, és adsz neki esélyt arra, hogy találjon maga mellé valakit, akivel valódi, boldog kapcsolata lehet. A szeretet és a tisztelet itt kezdődik, nem ott hogy jaj, ő a legjobb barátom is milyen szörnyű lenne NEKED elveszíteni őt. Már akkor elvesztetted, amikor másik faszival kezdtél ismerkedni és végül megcsaltad.

Tehát az egyetlen opció, hogy elkezded tisztelni a párodat, kilépsz egy szar kapcsolatból, és ahelyett, hogy rögtön ugrasz bele a másikba, immáron tiszta lappal elkezdhetsz ismerkedni.

2018. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Egyébként egy szóval sem írtam a kérdésben, hogy nő vagyok-e vagy férfi szóval nem értem, hogy az a része honnan jött.


Bizonyos dolgokban egyébként igazad van és köszönöm!

2018. okt. 1. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt az új illetőt kukázd kb. ennyit ér.

És zárd le a régit is.

2018. okt. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem randizz még egy darabig a régi-új ismerősöddel, hogy kiderüljön, tényleg passzoltok-e. Utána meg tudod hozni a megalapozott döntést.


Ez a válasz sokaknak nem fog tetszeni, de az a lényege, hogy te tudjál minél jobban meggyőződni. Én csak azért írom ezt, hogy ne ess pofára a végén. Mert két lehetőséget kell kialakítanod:

- rájössz, hogy a jelenlegi párod a jó, ő kell

- megbizonyosodsz, hogy a régi-új ismerősöddel a jó.

2018. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A lányok nagyon veszélyesek.Nem szabad velük így játszani mert megtámadnak!

Attól függ,melyik a veszélyesebb,azzal legyél.Nem jó a veszélyesebbet magadra hergelni.Meg talán meg is tud védeni a kevésbé veszélyestől

2018. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: Nem, nem ennyit ér az új illető. Ő egy különleges ember és ugyanabba a furcsa szituációba keveredett, mint én. Ez alapján nem kell elítélni őt sem...


4. válaszoló: Teljesen igazad van, és ameddig nem születik döntés ezt is fogom tenni. De egyszerűen ez erkölcsileg annyira nem fér bele nekem, hogy rosszul érzem magam miatta és rossz, hogy ezt teszem valakivel aki szeret csak azért hogy én jól járjak.


5. válaszoló: Köszi a választ de ez nem szempont. Amúgy meg egy szóval sem írtam, hogy férfi vagyok. Direkt úgy fogalmaztam meg a kérdést, hogy ez ne legyen szempont, így nem is szeretném elárulni se az én nemem sem a páromét, se az újét ;)

2018. okt. 1. 14:37
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

6 Ha különleges ember lenne, akkor a 4 éves kapcsolatába nem mással csókolózott volna, ráadásul társaságon belül.

Ha különleges ember lenne, akkor sosem csókólt volna meg addig, amíg kapcsolatban áll bárkivel is. Még akkor se, ha reszket a láttodra. Hanem ellen áll a kísértésnek, és mint a cövek megáll.


Az illető, akit te itt egekig magasztalsz, egy gyenge semmitmondó férfi, aki 4 éves kapcsolatban nem tud, és akar megállni. Csak előadja neked a hősszerelmest....

2018. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7+ Te pedig mint kacsa a nokedlit, kajálod be a hazugságát.
2018. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem férfiak vagytok mindketten
2018. okt. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nő a kérdező, 2 milkat feltennek ra.
2018. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!