Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom komolyan venni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom komolyan venni a barátomat. Velem lenne a baj?

Figyelt kérdés
Állandóan össze-vissza beszél. Meg lett beszélve, hogy szeptemberben elmegyünk valahova kikapcsolódni. Most már úgy van, hogy novemberben megyünk.Bár szerintem ebből sem lesz semmi. Mindig mindent megígér, de mindent elfelejt. Névnapomon is megígérte, hogy átjön este. Névnapom napján vártam rá mint egy hülye, rákérdeztem mi volt ez hát még azt is elfelejtette, hogy megígérte, hogy átjön. Megyünk boltba venni neki cuccokat, vagy az apjának, mindig benthagyja a kocsiba a tárcáját. Olyan idegesítő. Ő valójában ilyen hanyag, nem másról van szó. Én így viszont már nem tudom komolyan venni. Emellett még az zavar nagyon, hogy vannak haverjai akikkel elszokott mászkálni,de sose szól, 1 évvel később tudom meg, hogy itt és itt voltak. Velem meg abban az időben sehova nem ment, nem mintha nem engedtem volna meg neki, hogy ne menjen. Felemészt ez a kapcsolat. 15 éves korom óta vagyok vele. Nem bírom már idegileg. Teljesen kikészültem tőle 20 évesen. Szakítani nem tudok vele, mert szeretem valamilyen szinten és nem tudnám mit kezdenék nélküle. Emellett voltak szép emlékeink is. Egyre jobban úgy érzem szeretem,szeretem de nem az igazi, nem az a férfi akitől én majd családot szeretnék.
2018. okt. 12. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

"Szakítani nem tudok vele, mert szeretem valamilyen szinten és nem tudnám mit kezdenék nélküle. "


vs.


"nem az a férfi akitől én majd családot szeretnék."


Akkor most miről beszélünk? Dönts már el, hogy mit akarsz oké?

Vagy szenvedj csak tovább nyugodtan, de ne itt rinyálj akkor, ha nem vagy hajlandó szakítani. Ez egy sz..r, semmit érő kapcsolat.

Mit szeretsz benne úgy őszintén? A névnapodon se voltatok együtt, nem tisztel téged.

2018. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, minél tovább halogatod ezt a nehéz lépést, annál rosszabb lesz. Könnyebb már sosem lesz annál, ami éppen van. Én tudom, miről beszélek, 4 éves kapcsolatból kellett kilépnünk 20-21 évesen, mert ez volt a helyes döntés. Persze, szerettük egymást... nagyon nehéz nem kötődni ahhoz, akivel lényegében együtt nőttél fel. Ijesztő a gondolat, hogy nélküle mi lesz, hiszen a tinédzser éveidet vele töltötted, az identitásod kialakulásának leglényegesebb időszakában végig jelen volt. De hidd el, felszabadító az az önismereti munka, ami azután jön, hogy elengeded őt. Olyan kérdésekkel kell szembenézz, hogy ki is vagyok én nélküle? hol is tartok a saját életemben? milyen vagyok egyedül?, amik nehezek, de nagyon-nagyon fontos választ találni rájuk! Nálunk nem volt ilyen jellegű probléma, amiket leírsz, azoktól én is falramásznék, 15 évesen oké, ha valaki ennyire szétszórt és nemtörődöm, de felnőttként ez már gáz, és nem is való felnőtt kapcsolatba. Nálunk arról volt szó, hogy szép lassan kiderült: más irányba szeretnénk haladni az életben, mások a hosszú távú céljaink, nem ugyanúgy gondolkodunk a kapcsolat jövőjéről. Életünk legjobb döntése volt a szakítás, azóta mindketten megtaláltuk azt, akivel ténylegesen szeretnénk leélni az életünket. Egymással ezt nem tudtuk elképzelni, és ezért nem is volt szabad erőltetni. A jó dolgokra emlékszem vissza és rengeteget tanultam a kapcsolat által, de tönkretett volna, ha bennemaradok.


Ha nem lépsz ki időben, egyszercsak azon kapod magad, hogy hiába nem tudtad elképzelni vele a jövőt, a családalapítást, mégis ott vagy benne, gyerekek is vannak (képzeld már el, apaként, családfenntartóként hogy fog viselkedni...), és te totálisan boldogtalan vagy. Ilyenkor jön az, hogy teljes elkeseredettségedben majd elkezdesz kifelé kacsintgatni, mert rájössz, hogy nem csak az az egy férfi van a világon, akivel te 15 évesen összejöttél.

2018. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
"Szakítani nem tudok vele, mert szeretem valamilyen szinten és nem tudnám mit kezdenék nélküle." - akkor ez meg is oldodott. Kellemes tovabbi idovesztegetest kivanunk neked.
2018. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

"Szakítani nem tudok vele, mert szeretem valamilyen szinten és nem tudnám mit kezdenék nélküle."

Akkor fogd be a szád és szenvedj tovább. Majd rájössz, hogy a szerelem önmagában nem elég egy normális kapcsolathoz és arra is, hogy milyen szánalmas dolog a kapcsolatfüggőség, ha előtte még el akarsz cseszni pár évet az életedből, akkor hajrá.

2018. okt. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Jöttem, hogy legyen egy ellenvélemény a barátod javára. Mi, hanyagok tartsunk össze. Én is kegyetlenül feledékeny vagyok, otthon hagyom a kulcsomat, tárcámat, elfelejtem hánykor találkozunk (volt, hogy egy órával korábban ott voltam) hogyha fél órával később kéne mennem dolgozni szintén elfelejtem, mondanak nekem valamit miközben mással foglalkozom jellemzően már nem jut eszembe megcsinálni stb. Ez nem tudatos de tudatosan lehet tenni ellene.

Aki azt mondja fogadd el a másikat olyannak amilyen az hülye és semmi igénye a változásokra. A feledékenység, hanyagság egy olyan tulajdonság ami kijavítható ha te is ott vagy mellette, kifejezed nemtetszésed és segítesz neki megtalálni a megoldást. Az lehet cetli, notesz, emlékeztető, napló akármi amiben leírja a dolgait.


Vagy a másik verzió, dobd a kapcsolatot mert az egész kérdés felvezetéséből az cseng ki, hogy keresed a barátod hibáit akivel eddig jól megvoltál mert meguntad a kapcsolatot, kiismerted és ellaposodtak a dolgok. Hajrá. De ha felnőtt vagy érzelmileg akkor neki is megmondod őszintén, hogy mi a valódi problémád.

(Funfact: kommunikációval lehet segíteni a kapcsolat ellaposodását is. Elmondod mi a bajod és kitaláltok rá valamit)

2018. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, de ha tudod magadról, hogy ilyen vagy, akkor nyilvánvalóan nem dobálózol ígéretekkel folyamatosan? Felnőtt embernek saját magát is meg kell támogatnia, nem várhatod azt, hogy a partnered majd mindent felír helyetted, meg folyton emlékeztet mindenre. Oké, hogy elfelejtesz dolgokat, de elfelejteni, hogy megbeszéltétek, hogy átmész a párodhoz a névnapján, egy kicsit durva, nem? Ne mondd már, hogy aki ilyen, az tényleg a másikkal akar lenni...
2018. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen az, ha egy gyerek a barátod.
2018. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod vele elképzelni, akkor hagyd el
2018. okt. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!