Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen jogon féltékenykednek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogon féltékenykednek az emberek?

Figyelt kérdés

Sosem értettem ezt a hozzáállást.. jó ez valamire a kapcsolat tönkretételén kívül?

Aki féltékeny az nem veszi észre magát?



2018. okt. 14. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Aki féltékeny az nem bízik. Elsősorban magában.
2018. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

A féltékenység önbizalomhiányból származik és abból, hogy nem bízik valaki a párjában.

A féltékenység rólunk szól és nem a másikról.

2018. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Van, amikor jogosan féltékeny valaki, de az az esetek kisebbik része.

Bizalmi- és önbizalmi problémák miatt van. Meg van az a típus, akinél ez egyszerű birtoklásvágy, mint a kutyáknál, akik lepisilik a fát vagy megugatnak mindenkit, akik elmennek a kerítés mellett. Tipikus "én vagyok itt az alfahím/alfanőstény, ha ránézel a nőmre/palimra, meghalsz" balf.aszok. Ők a legrosszabbak, mert rosszhiszeműek, kommunikálni képtelenek, bár a motivációjukat nem ismerem. Nem hiszem, hogy önbizalomhiány.

2018. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Sorrendben a válasz a kérdéseidre.

-Alanyi.

-Nem.

-Nem.

2018. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Őszinte leszek, én a féltékeny kategória vagyok. Nem az önbizalomròl, nem a bizalomról szól. Nálam ezek elvek. Nekem egyszerűen nem fér bele egy kapcsolatba az, hogy a párom megbámuljon, simogasson, ölelgessen mást, vagy esetleg túlzó dícséretet tegyen egy másik ember külsejére. Főleg miután tudja, hogy engem zavar. Ezek a dolgok néha mégis megtörténnek, nekem meg ez rosszul esik. Érdekes módon, ha nem adnak rá okot nem vagyok féltékeny. Nem zavar, ha beszélget mással, de testi kontaktus ne legyen. Lehet, hogy önzőség, de nem adok lejjebb az elveimből. Szerencsére vannak olyanok, akik tiszteletben tartják ezt, és működik a dolog.
2018. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem minden féltékenység egyforma!

Valaki alapból féltékeny tipus(legrosszabb),ők tényleg nem tudnak megbízni senkiben,akkor sem,ha az nem ad okot rá.Az ilyen emberek tényleg tönkreteszik a párjuk és a saját maguk idegzetét is.

Van olyan,aki egy vagy több nagyon dúrva megcsaláson esett át,az ő esetükben sokszor nem tudok csodálkozni egy bizonyos fokú féltékenységen,pláne,ha megbocsátották és még mindig a csalfa párjukkal vannak.

Van olyan is ,amikor valaki( általában nők)elvár egy bizonyos szintű féltékenységet a párjától,mert úgy érzi csak,hogy tényleg számít neki.

2018. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Egy bizonyos fokú féltékenység szerintem azért természetes. Szerintem aki azt látja a párján, hogy vele nem törődik, de más nővel/férfival lelkesen flörtölget, nyíltan kifejezi mások felé a vonzalmát, miközben az elvileg párja felé ezt nem teszi meg, az abban az esetben érthető és indokolt, és akit ez nem bánt vagy nem érzi intő jelnek, azzal szerény véleményem szerint baj van. Persze, ha nagyon tisztán és logikusan akarjuk leírni, a féltékenységnek semmi értelme nincs, de nem gépek vagyunk, az érzés nem véletlenül létezik, igenis van szerepe, méghozzá az, hogy óva intsen mindenféle lehetséges veszélytől, ami a párunkat tőlünk el tudja ragadni. Más kérdés, hogy valaki szerint ez a veszély a döglött légyben is benne van, más szerint meg az sem veszélyes, ha a saját ágyukban kefél mással, ez egyéni preferencia, de szerintem igenis van szerepe a világban és igenis van célja a párkapcsolatokban. Egy egészséges fokig legalábbis mindenképpen.
2018. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én mindig csak akkor kezdtem féltékenykedni mikor éreztem hogy szr van a lecsóban és aztán ki is derült hogy csalnak. Se előtte se azóta nem volt rá példa. Persze ugyanúgy megkaptam ezeket a sablonokat, hogy én teszem tönkre meg nem igaz hogy ő úgy néz a csajra meg hárpia vagyok stb. Pedig kb. a szemem előtt zúgott bele a csajba és aztán csalt is meg vele és persze én voltam a rossz mert szólni mertem hogy rossz irányba halad a viselkedése. Hát ilyen is van, de szerintem nem az én hibám volt. Én tudom hogy őrizzem meg a szerelmet a párom iránt és mi az ami egyenes út a megcsaláshoz.

Én nem értem amúgy ezt az önbizalom hiányos dumát ezzel kapcsolatban. Érzem ha nem úgy néz rám mint azelőtt vagy látom hogy másról sokat beszél meg lelkendezik, sok időt tölt vele stb. Ennek mi köze az önbizalmamhoz? Amúgy egy duci csajjal csaltak meg, aki szerintem nem szebb nálam csak erkölcstelenebb. Nem értem az összefüggést.

2018. okt. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

"Őszinte leszek, én a féltékeny kategória vagyok."


Őszinte leszek: nem irigyellek.


Lehet pontozni/sárdobálni.

2018. okt. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Elhiszem, hogy nem irigyelsz, nekem is jobb lenne, ha feladva elveimet mosolyogva tudnám végignézni, ahogy a pasim megsimogat egy másik nőt. De nem megy. Viszont nem készítek ki ezzel senkit, ha a pasi nem tud alkalmazkodni ehhez, én nem húzom az idejét, keresek/kerestem olyat, aki ugyanilyen értékrenddel él.
2018. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!