Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erőltetésnek érzek dolgokat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erőltetésnek érzek dolgokat?

Figyelt kérdés

Barátnőm 2 állásba dolgozik. Nem sok szabad ideje marad. Az össze költözésben sok segítséget kapunk szüleimtől. Illetve az ő házukban van kialakitva egy kis szoba a 2.allasahoz. Ezt nem barátnőm kérte apum magától alakította ki neki.


Mivel családi vállalkozásaink vannak szüleim szólnak neki hogy segítsen be. De zokon veszik ha nem tud annyit segíteni, holott máskor meg ők mondják hogy foglalkozzon a 2.munkajaval.


Viszont tesóm barátja 20éve,, van " a családban, de ő kezdetektől fogva nem segít be semmit. Pedig tesómék is sok segítséget kapnak. Ha több munka van barátnőmnek szólnak, neki nem.


Barátnőm múltkor kérdezte hogy ha tesóm barátjának nem kell segíteni akkor tőle mért várják el és miért veszik zokon ha munkája miatt nem tud annyit?


Úgy érzem hogy ez a segítés dolog erőltetett és ő nem magától,önszántából csinálja. De én abban nőttem fel hogy van a család,össze kell tartani,mindent meg kell oldani..


2018. okt. 17. 10:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Két munkája van, a leírásod alapján eléggé leterhelt, nyilvánvalóan nem színtiszta öröm neki, hogy folyton ugráltatják a szüleid, így nem lehet önzetlenül segíteni - főleg, ha nyilvánvaló, hogy ők is a saját segítségükért cserébe várják el. Nyisd ki a szemed, nem abban nőttél fel, hogy a család összetart és mindenki segít mindenkinek, hanem abban, hogy KÉRÉS nélkül a kéretlen segítséget folyamatosan egymás életébe belenyomják, hogy aztán jogos legyen cserébe is segítséget kérni. Persze lehet, hogy nincs igazam...


Azt pedig tedd helyre, hogy miért csak a te párodtól kérnek segítséget, miért nem fordulnak soha a testvéred párjához. Teljesen jogos, hogy ez bántja a barátnődet.

2018. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

",össze kell tartani,mindent meg kell oldani..."

Más kárára is?

Mert szerintem a barátnőd ezt azért veszi zokon, mert amikor nem segít, akkor neheztelnek rá. Míg tesód párjának semmit nem kell tennie, Ő "ingyen" kap támogatást a szülői háztól.


Az szép felfogás szerintem, hogy nemcsak vinni, de beletenni is kell energiát a dolgokba, hogy kapjunk is... aki ilyen potya élvezője a helyzetnek, az szúrhatja a szorgosabbik fél szemét.

Szüleiteket megértem, hogy 2 gyerek és egyformán kell őket kezelni... de akkor párjaikat miért nem tudják egyenlően egyenlően kezelni?

2018. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

És arra mit válaszoltál, hogy a tesód párjának miert nem kell segiteni? Ez teljesen jogos felvetés a részéről.

Azért ha 2 állása van, teljesen erthető, hogy nem szivesen vállalja meg azt is, hogy a szüleid is ugráltatják, meg "elvárnak dolgokat", ráadásul csak tőle. És akkor még a saját munkájának kárára. Hisz irtad, hogy a szüleid húzzák a szájukat, ha akkor nem ér rá.

Ne haragudj, de igy senki se segitene szivesen.

Vagy szerinted ez igy tök rendjén van?

2018. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Baromira nem egészséges ennyire egymás életébe belefolyva élni.
2018. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nehéz neki is, mert ha úgy csinálja ahogy mondják anyuék az máskor meg nem jó..


Szerintem ők úgy képzelik hogy ha sok a munka akkor magától úgy alakítja az övét hogy tudjon jönni segíteni nekik. Mivel ők segítenek nekünk, ők is elvárjak viszonzáskeppen

2018. okt. 17. 20:04
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mégegyszer megkérdezem, mert erre nem sikerült válaszolnod. Szerinted ez igy normális? Hogy állandóan hozzájuk kell alkalmazkodnia, hogy náluk éppen hogy megy az üzlet?
2018. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen helyzeteket jobb kerülni. Ezekből szoktak a hatalmas botrányok lenni.
2018. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Jol érzed, erőltetett az egész. A szüleid rátok "erőltetik" a segitségüket, hogy cserébe elvarhassák a viszonzást. A kéretlen segitségek miatti erőltetett viszonzás meg sosem vezet jóra. Így nem lehet élni, hogy állandóan azon kattogjon az ember, hogy "na, most megint jövök nekik eggyel". Persze tartson össze a család, de ne legyetek mar ennyire egymás s..gébe, mert ez így élheetlen.

A másik, hogy a vállalkozasuk a munkájuk, bevételi forrásuk. Oldják meg, úgy vállaljanak munkákat, rendeléseket, (nem tudom mivel foglalkoznak), ahogy képesek teljesíteni. Ne az legyen már, hogy rendszeresen összecsőditik a családot "tartsunk össze" jelszóval, és dolgozzanak effektive ingyen, mert nekik összejött a munka. Tudod mi a családi/baráti segitség, és hogy számíthattok egymásra? Pl. Hogy átrendezik a házat, es segítetek pakolászni, vagy mondjuk vki beteg, és visztek kaját, atmentek ápolni, elviszitek orvoshoz stb. Ilyenek, és nem az, hogy ingyen melóznak a vállalkozasukba, ráadásul esetlegesen a saját munkájának a kárára. Ez így marha gáz.

A segitség akkor segitség, ha önzetlen. Persze viszonozni illik, de nalatok nagyon nem az illemről van szó. A szüleidnek az volt az érdeke, hogy legyen meg egy majom, akit legyen "joguk" ugráltatni.

2018. okt. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én is az otthoni vállalkozásokban dolgozok amiért nem kapok fizut, így a bevételem az a betegségem miatt járó pénzből van.
2018. okt. 18. 08:08
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves 6OS. Igazad van nem normális.. De folyton azt mondják hogy ne engedjem hogy egy idegen a család vagy tesóm és közém álljon.


Belül érzem hogy viszonozni kell ezt a sok támogatást, nem csak nekem, neki is illik hisz ő is kap segítséget bőven

2018. okt. 18. 08:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!