Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem megsértődött,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem megsértődött, mert szembesítettem kijelentései ellentmondásaival. Mit csinálhatok, hogy béke legyen? Miért jó a nőknek néha összeveszni?

Figyelt kérdés

Nem akarok bocsánatot kérni, mert nincs miért.

Tegnapelőtt azt mondta, hogy tegnap nem akar semmit sem csinálni, csak otthon pihenni, mert nagyon elfáradt a héten. Ma reggel meg azzal jött, hogy én nem viszem el őt soha sehova, tegnap is elmehettünk volna valahova. Így aztán mikor szembesítettem a saját kijelentéseinek ellentétes mivoltával, jól besértődött, és azóta hozzám sem akar szólni. Tudom, én kevésbé szeretek kimozdulni, de azért el szoktunk menni kirándulni, utazni, stb., csak én valóban nem értékelem a sok hülye idegen ember társaságát, megelégszem a barátainkéval. De most ő mondta, hogy nem akar sehova sem menni, csak itthon pihenni, nem értem, hogy miért volt akkor utólag ez mégis gond?

Néha úgy érzem, hogy időközönként szándékosan kiprovokál egy veszekedést valami semmiségből, hogy aztán három napig duzzoghasson, mert tudja, hogy nekem ez mennyire rossz. Nem értem a nőket, miért csinálják ezt? (Tudom, a békülős szex nagyon jó tud lenni és sok nőnek megér ennyit, de ez akkor sem korrekt dolog.)

Ha lenne egy nő, aki megmagyarázná, hogy mi a jó abban, hogy néha összevesznek, akkor kérem írja meg.


2018. okt. 24. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Nőként en nem tudom mert a nők se egyformák. Én belepusztulnék ha 3 napig duzzognék én ezt nem tudom megtenni a párommal (ő sem). Minden vitát (nagyon ritka, évi 2-3max), maximum a kirobbanása utani 20-30percben lerendezzük, megbeszéljük.

Az exem viszont ffi létére képes volt 1 hétig duzzogni és meg se szólalni...

2018. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem érzi jól magát veled, melletted. El vágyik tőled. Lehet, hogy képbe került valaki, és ez emészti belül.
2018. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

Tipikus "mindenért más a hibás" felelősséghárító ember. Sok ilyen van mindkét nemnél. Hibás a házastárs, az élettárs, a kormány, a gyerek, a szülei, a szomszéd, az ügyintéző, a számítógép. De ő sosem!


Mitől lenne jó a "béülős szex"? Ez nem jó. Kivéve az alacsonyabb értelmi szinten álló rétegeknél, ahol "jóú há íty felyezhetik kija dóúgokat, mer asz szenvedíjes"


Nem kellene direkt vitákat generálni, értelmetlen. És nekem nem hiányozna a stressz.

2018. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

A férfiak miért jó, ha szándékosan félremagyarázzák a dolgokat?

Annak, hogy egy konkrét napon fáradt volt, semmi köze ahhoz hogy úgy általában úgy érzi nincs elég közös program.

2018. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Üdv, sorstárs! :-)


Bocs, hogy férfi létemre próbálok magyarázatot mondani.

Szóval, tapasztalatom szerint a nők (noha természetesen ők sem egyformák), alapvetően érzelem-vezérelt lények - ellentétben velünk, férfiakkal. Önuralmuk, önfegyelmük aránytalanul kisebb, ezért hisztiznek többet. Biztos, hogy ez összefügg azzal, hogy lelkizősebbek, jobban ráéreznek mások hangulatára stb.

Szóval, gondoljuk csak végig:

1. Jó dolog pihenni, ha az egész heti hajtásban elfáradtunk, különösen, ha hétvégéken sem igazán jutott rá eddig idő.

2. Jó dolog elmenni valahová, kikapcsolódni.

Namost a férfiak normálisabb része (de messze nem mindenki!!!) hoz egy döntést, hogy jelen helyzetben melyikre vágyik jobban, és jó lélekkel (ez nagyon fontos!) elfogadja, hogy a másik vágya emiatt nem fog teljesülni.

Egy kisgyerek, de a nők jelentős része is (talán nem mindegyik, de nagy részük) mindegyiket akarná. Ha az egyiket választja, akkor a másik fog neki hiányozni, ha a másikat, akkor az egyik. És ezen lehet ugyebár hisztizni.

Most arról az apróságról ne is beszéljünk, hogy felnőtt embert miért a párja "vigyen el" valahová? Találjon ki ő programot, javasolja ő neked, és menjetek el úgy.

Vedd még hozzá, hogy a nők általában érzékenyebb szervezetűek, és a frontok jobban megviselik őket. Ma ez a viharos szél erős hidegfrontot hozott. Tegnap az én feleségem is nagyon csúnyán provokált engem, össze is vesztünk. Napközben munkaterápiát alkalmaztunk: én kint felástam a kertet, ő meg a kamrát kipakolta és kitakarította. Aztán estére kibékültünk.

A háromnapos duzzogással kéne kezdeni valamit, az nekem is nagyon rossz lenne. És ez nem általános a nők között, pl. az én feleségem sem ilyen.

Tapasztalatom szerint nem helyes, ha egy férj mindig mindent lenyel. Ha időnként keményen beleállsz a veszekedésbe, akkor rájön, hogy a békesség érték, a veszekedés rossz. Addig jó, amíg ő ordíthat, és duzzoghat, és tudja, hogy amikor békülni akar, te MINDIG kész leszel rá. De onnantól, hogy te is fölemeled a hangodat, te is szemmel láthatóan mérges lettél, kicsúszik a kezéből az irányítás - és rájön, hogy a békességre vigyázni kéne. A fagyos légkört meg a duzzogást én nem viselném el. Inkább kiprovokálnék egy újabb veszekedést, hogy rájöjjön, én sem érzem jól magam ilyen helyzetben.

Csak vigasztalásképpen: egyszer jártam egy nem hisztiző nővel. Ő sem volt jobb ám! Nem hisztizett, de ha olyanja volt, akkor rosszkedvűen hallgatott, és az Istennek sem volt hajlandó elárulni, hogy mi baja. Akkor eszembe jutott, hogy ennél még a hiszti is jobb, mert akkor legalább tudod, hogy baja van, kiadja magából, és van rá esély, hogy megnyugodjon.

Elvileg van olyan nő is, akivel normálisan meg lehet beszélni a problémákat. Én egy ilyen hölgyet ismertem, őt is csak futólag. Hogy párkapcsolatban tényleg működne-e ez vele, azt nem tudom.

2018. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%

#4


Ez akkor ér, ha ő maga is ajánl programokat és nem azt teszi, mint "nőbarátom", hogy mindig a barátjának kell kitalálni, természetesen úgy, hogy az neki kedvezzen, akár a barátjának a kárára is, és ha nem tetszik neki, akkor 2 napos sirám jön, hogy "minden az ő hibája"


Jó esetben megbeszélik az ilyen programokat és nem az van, hogy rendezze csak az egyik ő meg max uralkodóként megtekinti és ha nem jó, akkor mehet a fikázás. Sok ilyet ismerek.

2018. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes... Nekem a volt csajom mondta, ha szembesítettem, vagy elmondtam az én álláspontomat, hogy én mindent megtudok magyarázni. De szerintem arról van szó, hogy egy dolgot különböző módon látunk/élünk meg, így lehet, hogy mindkét félnek igaza van. Az emberi beszéd nem képes átadni mindazt, amit belül érzünk. Ebből lehetnek kommunikációs hibák.
2018. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#5: Köszönöm. Sajnos azt viselem én is a legnehezebben, hogy ilyenkor három napig nem hajlandó megszólalni sem. Ha legalább kiveszekednénk magunkat és elmondaná, hogy mi bántja valójában az is jobb lenne.

Hiába mondom, hogy az időből van a legkevesebb, nincs értelme tönkretenni az amúgy is kevés időnket, mintha a falnak beszélnék.

Viszont amúgy meg többnyire jól megvagyunk, szeretjük egymást, csak ilyenkor nehéz nagyon.

2018. okt. 24. 10:45
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Az 5-ös válaszolónál az igazság, egyebet nem tudok mondani, kérem, kapcsolja ki. :)
2018. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
Kicsit keményebben kell fogni a "gyeplőt"! Az a helyzet hogy az ő személyisége ilyen, csak a saját fegyverével tudsz rajta változtatni ( talán), vagy hagyd a fenébe.
2018. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!