Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni egy olyan emberrel, aki nem akar (vagy nem veszi észre a problémákat?! ) beszélni a problémákról?

Figyelt kérdés
Férjem teljesen megváltozott. Kedvetlen, semmit nem csinál itthon, nem érti, hogy miért kérdezgetem, hogy mi a baja. Ha valamin összakapunk Ő elmondja amit akar, de engem már nem hallgat meg. A tiszteletlenség teljes hiánya... Nem volt ilyen soha. A gyerekeket imádja, de körülöttük se segít, ami nem is lenne baj amúgy. Természetesen felmerült bennem, hogy van valakije, mondtam is, hogy nyugodtan mondja meg (nyilván azért ilyet egy ember nem mond el csak úgy), persze azt mondja nincs. Gyanum nincs is, hogy lenne valakije, csak már nem tudok mire gondolni. Magányos vagyok ebben a kapcsolatban és megbeszélni se lehet Vele semmit, ilyenkor mit lehet tenni?! Mintha egy totál másik nyelvet beszélnénk...
2018. nov. 7. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak így semmibe néz el kell zavarni otthonról gondolkozni még is mit akar.
2018. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tükrözd vissza neki azt a viselkedésmódot, ahogyan viselkedik veled/veletek. Amikor feszül a húr, akkor ne idegesen válaszolj neki vissza (mégha az is vagy), hanem nyugodtan és halkan. Ezen el kell, hogy csodálkozzzon, és le kell nyugodnia, és így folytatva (nyugodtan, halkan) akkor talán "elkezd olvadni a jég", és hajlandó lehet a problémák megbeszélésére.
2018. nov. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már többször megkértem, hogy gondolkozzon el miért beszél és viselkedik úgy velem, ahogy. Az is a baj, hogy olyan mérhetetlenül megbántott már többször, hogy baromi nagy tüskék vannak emiatt a szívemben! Köszönöm Kedves 2., kipróbálom. Az érdektelenséget lassan nem is lesz nehéz megjátszani😔....
2018. nov. 7. 22:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

"Már többször megkértem, hogy gondolkozzon el miért beszél és viselkedik úgy velem, ahogy.":

Ne kérd, mert ő nem érti ezt a nyelvet, nála valahogy akkor ezek szerint nem megy a finomkodás. Légy határozottabb vele szemben.


"Az is a baj, hogy olyan mérhetetlenül megbántott már többször, hogy baromi nagy tüskék vannak emiatt a szívemben!":

Vetíts ki felé, hogy mit érzel. A mondataid úgy kezdődjenek, hogy "Én most azt érzem, hogy..." ezt és ezt érzem magamra vonatkozóan. "Mit gondolsz erről?", "Te hogy érzed magad ezek után?".

2018. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenre azt mondja, hogy nem érti mi a bajom, hogy nem gondolja, hogy megbántott és hogy Neki semmi baja... baromi nehéz lett Vele. Régen ha bajunk volt kimondtuk, normál hangnemben vagy kiabálva és megoldottuk. Most úgy érzem nő a távolság és a feszültség köztünk, mintha egy idegen lenne.
2018. nov. 7. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!