Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan akadt ki a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadt ki a barátom ezen az eljegyzés dolgon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal 8 éve vagyunk együtt, első szerelem ez mindkettőnk életében (16 évesen jöttünk össze), most 24 évesek vagyunk. Az eljegyzés-esküvő dolgot nagyon máshogy fogjuk fel: ő a saját életkorunkat ("még nagyon fiatalok vagyunk), én a kapcsolatunk éveit ("már 8 éve együtt vagyunk, hova bizonyítsunk tovább egymásnak?") veszem alapul, amikor ez a dolog szóba kerül közöttünk. Ami igaz, hogy az anyagi lehetőségeink eddig nem voltak túl kedvezőek, mivel mindketten egyetemre, fősulira jártunk. A minap szóba került közöttünk újra ez a téma, és én őszintén elmondtam neki, hogy a legjobban azt sajnálom, hogy elveszett az eljegyzés varázsa a számomra. Vagyis, ha a jövőben meg fogja kérni a kezem, 9-10 év után, már nem lesz meg bennem az a meglepődöttség, izgatottság, az az érzés, hogy "azta, ez a férfi ennyire szeret engem, hogy megkéri a kezem", ami mondjuk 3-4 évvel ezelőtt meg lett volna, hanem az lesz bennem, hogy "hát, ennyi idő után (el)várható volt", szóval olyan kötelező jellegűvé vált a dolog, lett egy ilyen "na végre" utóíze, ami egy 2-3-4 éves kapcsolatnál még nincs. Ettől függetlenül nagyon szívesen mondanék neki igent, mert szerelmesek vagyunk egymásba, csak a dolognak ez a része kihalt bennem, amit őszintén nagyon sajnálok. Erre ő nagyon kiakadt, hogy én hogy mondhatok ilyeneket, ezzel mennyire elvettem a kedvét az egésztől, pedig éppen kezdte máshogy látni ezt a dolgot, és kezdte úgy érezni, hogy megértünk rá... Szerintetek tényleg ennyire butaság volt a tudtára adnom az érzéseimet? Egy férfi számára ez tényleg ilyen sértő? Ha tehetném, nem mondanám ki újra ezeket a gondolatokat, de sajnos nehezen tudom magamban tartani az érzéseimet, gondolataimat. Köszi a válaszokat!

2018. nov. 10. 09:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nehogy elhidd neki, hogy "hát pedig most már kezdte pont másképp látni a dolgot". Ez nagyon is kapóra jött neki, hogy így mondtad, és erre fogva most még odázhatja pár évig. Szerintem semmi baj nincs azzal, ha elmondod neki az érzéseidet, egy párkapcsolatban ennek igenis így kell működnie, elmondod, mit érzel, ő meg reagál rá, és megbeszélitek. Azt viszont tudd, hogy neki még esze ágában sincs ezen a helyzeten változtatni.
2018. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Minimum 70% ban a barátodnak adok igazat. Az a baj, hogy te olyan dolgot, ami két emberen múlik, egy magad akartad "eldönteni". Persze jogos, hogy emiatt akár negatív érzéseid legyenek, de ezt nem szabad másikra bántó módon rázúdítani...
2018. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Az a baj, hogy mindkettőtöknek igaza van. Jó az elején tisztázni a távlati/nagyobb terveket/sarkalatos pontokat, nem megelégedni egy majd meglátjukkal vagy alakullal. Ez már lehet, hogy szétzilál titeket. Lelkesedés híján melós lesz. Beszéljétek át.

32/f

2018. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen kerdeseknel, nem szoktam erteni, hogy az altalaban lany/noi fel hogyan nem latja a nyilvanvalot. Ez a csavo nem akar teged elvenni, es valoszinuleg nap mint nap meglepodik rajta hogy hogyan tudta idaig fenttartani a gyerekkori kapcsolatat, nemhogy eszebe jusson komolyabban elgondolkozni rajta. Ez jo lesz neki ürügynek, hogy "na, most epp ezert nem kerlek ujabb 3 evig, aztan majd kitalalok megint valamit... pl. most epp autora gyujtunk vagy kiskutyara es azert. Majd azzal is elmegy 1 ev legalabb. Aha, ez igy jo lesz.".
2018. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Annyit hadd szögezzek le, hogy ez a kapcsolat évekig tiniszerelem volt. Ez a 8 év nem mérhető ahhoz, mintha két felnőtt ember 8 éve párkapcsolatban élne.

Ti együtt laktok már? Ha igen, hány éve? Körülbelül onnantól számolhatod a kapcsolat korát.


Szerintem azt kéne a barátoddal tisztáznod, hogy ő hosszú távon veled akar-e lenni? Szerintem nem, ill. nem biztos benne, ezért mondta, hogy 24 évesen még túl fiatalok vagytok. És innentől tényleg logikus, hogy lecsapott arra a mondatra, hogy neked már nem lesz meg az eljegyzés varázsa. Mintha próbálna kihátrálni ebből a kapcsolatból, nekem úgy tűnik.

2018. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem akar téged elvenni, és nagyon jól teszi, hiszen ez egy kis tinikapcsolat, és még valóban fiatal ehhez. Neked sem ártana kicsit reálisabban látni a dolgokat. Az ilyen kapcsolatok még 25-30 éves korig sem tartanak, nem hogy tovább.
2018. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Minkét oldal érthető. Fiatalok vagytok, 24 évesen stabil pénzügy nélkül ne tervezzetek házasságot.

De neked is igazad van, már éve együtt vagytok, ideje lenne a következő szintre emelni a kapcsolatot.


Viszont ezt a "pont most kezdtem el másképp látni a dolgokat" szöveg ilyen "ki próbálom menteni magam a szituból és rád kenem a felelősséget" maszlag, ne edd meg.


30N

2018. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Hová jegyzett volna el 3-4 év együttjárás után? A zsebpénzből vett volna eljegyzési gyűrűt, anyuék finanszírozták volna az esküvőt, aztán szintén a szülők pénzéből élt volna az újdonsült házaspár?

Teljesen más lenne a helyzet, ha 26 évesen jöttök össze, és úgy húzza az agyad 8 éven át, de nektek még a tojáshéj is a feneketeken volt, amikor egymásra találtatok. Igen, elég sértő volt, amit mondtál neki. Annyira kellene már a gyűrűről a kép instára, hogy így akarod kiharcolni? Látod, csak a visszájára sült el a dolog.

Egyébként, ha valójában nem szeretne téged elvenni és csak húzza az agyad a házasság ígéretével, ezzel egy rohadt jó ürügyet adtál neki, amire bármikor tud hivatkozni, hogy miért nem jegyez még el. Ügyes voltál.

2018. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
2-es, a kérdező ne dönthesse el, hogy ő már házasodna, de legalább is ezzel a pasival képzeli el az életét, de a pasi eldöntheti, hogy őkelme mikor kíván megnősülni? Vagy hogy van ez manapság, hogy egyből felhördülés van, ha egy nő kijelenti egy stabil, hosszú távú kapcsolatban, hogy szeretne felesége lenni annak akit szeret? Vagy ezt csak a férfinek szabad egyedül eldönteni?
2018. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

9-es vagyok, amúgy én megértelek kérdező, mi is hasonlóan vagyunk együtt, 17 évesen jöttünk össze, most leszünk 7 éve együtt, ebből 2 éve együtt élünk. Lehet lepontozni én egyáltalán nem érzem tini szerelemnek a miénket, nem hiszem, hogy normálisabb, vagy felnőttesebb dolog lenne ha már a 20adik kapcsolaton lennénk túl.

Viszont én is úgy gondolom, hogy ez csak kifogás a részéről amit írtál.

2018. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!