Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek se normális ez,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek se normális ez, vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és van egy 1 éves kapcsolatom.


Itthon a családi dolgok miatt enyhén szólva nem túl jó a légkör, nemrég szorongással is diagnosztizáltak. Szeretnék elköltözni minél előbb, mert nem akarom tönkretenni magam. Erre lenne is lehetőségem a legjobb barátommal aki történetesen fiú, 6 éve legjobb barátok vagyunk. Egyedül semmiképp nem szeretnék költözni, mert tudom hogy mégjobban magamba fordulnék, lány barátaim nincsenek, a párom pedig nem teheti meg hogy elköltözzön. Viszont a párom nem engedi a költözést, akkor se ha az egészségem múlik rajta. Próbáltam vele megbeszélni, a problémája az, hogy nem vele költözöm össze hanem egy másik emberrel akinek történetesen farka van. Többször is mondtam neki, hogy 6 év alatt nem mászott rám a barátom, pedig lett volna rá lehetősége, ráadásul mélyen vallásos a fiú így semmi olyat nem tenne ami miatt a páromnak aggódnia kéne, de továbbra se tud elmenni afelett, hogy más fiúval költözzek össze.

Szerintem nem normális felfogás, ha ő nyugodtabb a tudatban hogy itthon nekem nem egészséges, a lényeg hogy más fiúval ne lakjak együtt, hogy emiatt ne kelljen aggódnia.


Szerintetek?



2018. nov. 13. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem a pároddal költözöl össze? Én sem örülnék, ha egy palival költözne össze a csajom, de én nem hagynám, hogy szenvedjen, összeköltöznék vele inkább én magam.
2018. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azért, mert hosszútávon nem jönnénk ki a családjával egy fedél alatt, így csak mégrosszabb lenne a helyzet és mert szeretnék a saját lábamra állni, nem más hátán megélni csak mert nekem szar.

Számára pedig jelenleg nem megoldható anyagilag a különköltözés.

2018. nov. 13. 12:47
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Jogosak a párod fenntartásai. Rosszul látod a helyzetet. Annyi, hogy a pároddal ellentétben én nem akarnám megtiltani, hogy összeköltözz egy másik sráccal. Meg van hozzá a jogod. Mint ahogy nekem is jogom lenne szakítani, mert nem hiszek abban, hogy a fiú-lány barátságokban ne alakulna ki valami mindig legalább az egyik fél részéről.

Miért nem teheti meg a párod az elköltözést? Te nem tudsz a párodhoz költözni?

2018. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom a párodnak kényelmes otthon, normális a családja, és egy fillér pluszt nem áldozna a kényelméből csak azért, hogy neked ne kelljen otthon élned a saját egészséged rovására. Ha értelmes lennél most szakítanál vele, mert túl önző ahhoz, hogy tovább lásson a saját farka igényeinél, viszont hülye lennél kihagyni egy lehetőséget, amivel ki tudsz törni.
2018. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha a párod nem hajlandó semmilyen megoldást találni arra, hogy vele költözz el, akkor megértem a felháborodásodat és költözz el a barátoddal. Ugyanis a párodnak most azt kellene nézni, hogy neked segítségre van szükséged...
2018. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

#1-es voltam.


Ezt írod: "Azért, mert hosszútávon nem jönnénk ki a családjával egy fedél alatt, "


Amikor valaki azt kérdezi, miért nem költözöl össze a pároddal, nem arra gondol, hogy miért nem költözök a te anyádtól az övéhez inkább. :D


Összeköltözés = ketten mentek tovább, akár csak egy szobát kibérelve valahol. (évekig éltem így a barátnőmmel, a szükség nagy úr)

2018. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
A párod éldegél a kellemes kis életében, te meg le vagy ... Ezen gondolkodj el, mert ha nagyon szeretne összekapná magát, hogy menjetek együtt lakni. De nem. Te betegedj bele még jobban, ő meg elvan.Nagyon nem szeret téged.
2018. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Odáig igazat adok a párodnak, hogy nem tetszik neki a fiúbarátos összeköltözés. Ezt szerintem senki nem nézné jó szemmel.

Viszont az ultragáz, hogy akkor inkább sínylődj otthon a sz.rban.

Az a baja, hogy nem vele költözöl össze? Miért, ez kin múlik egészen véletlenül? Hát rajta. Úgyhogy ezt csak ő tudja orvosolni. Szedje össze magát. Nehogy már a saját pereputtyába rángasson téged. Szóval szerintem baromi önző.

Ne hagyd magad zsarolni, azt tedd, ami neked jó. Az ő nyávogása mellékes. Esetleg olyan alternatíva lehet még, hogy társbérletet keresel lány lakótárs mellett.

2018. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


A sajat tapasztalatom irom meg. 21 vagyok, lany es en is szorongok. Sajnos ez nalam a hajtepesben nyilvanul meg. Nekem is az otthoni legkor valtotta ki, az allando ordibalasok veszekedesek. Ugyanebben a szituacioban voltam mint te, adott egy legjobb fiubarat aki felajanlotta hogy odakoltozhetek hozza, a baratom azonban ellenezte. En azert leptem meg, mert sajat alberletre nem lett volna penzem, igy viszont jutanyos aron tudtam egy olyan emberhez koltozni akiben meg is bizok. Az egeszseg mindennel fontosabb, es nem eri meg magadat rombolni. Lehet, hogy lesz nemi hiszti a reszerol. De! Ha tudod magadrol es tenyleg atvizsgalod a lelked, hogy nincsenek olyan erzeseid a fiubaratod irant meg melyen sem, ha tudod hogy semmilyen korulmenyek kozott nem tortenne olyan ami egy baratsagba nem fer bele, akkor menj. En ezt merlegeltem magamban. Azota is problemamentes a kapcsolatom es immar a hajtepes is enyhult.:)

2018. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát az szerintem érthető, hogy a párod nem örül neki, hogy egy másik sráccal költözöl össze.


Azt teljes mértékben értem, hogy otthonról mielőbb szabadulni szeretnél és jogos is a részedről, de miért ragaszkodsz hozzá, hogy mindenképpen összeköltözz ezzel a fiú barátoddal? Egy kis kompromisszum a te részedről is beleférne szerintem. Költözz el otthonról, hogy nyugodtabb lehess, de költözz egyedül. Attól még a haverod ugyanúgy feljárhat néha hozzád bandázni, nem lennél egyedül, de mégse lesz az, hogy együtt laktok és a párod is megnyugodhat. Ez így nem megoldható?

2018. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!