Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kezelni egy ilyen lányt, illetve hogy lehet rá megoldást találni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, relatív hamar össze is költöztünk. Eleinte minden jól ment, de hamar rájöttem, hogy rettentőrn féltékeny típus. Meg is értem őt, mert a családja elmesélései alapján sokan megcsalták, mert hiszékeny volt. Ráadásul az előző kapcsolatában már volt egy polgári esküvőjük is, és az exe örömlányokkal csalta meg pár hónappal az esküvő után. Szóval.. igen. Teljesen megértem, hogy miért ilyen. Csak az a baj, hogy már sok nekem, mert én nem tettem semmit vele, úgy gondolom, hogy nem nekem kéne meginnk a levét. A kapcsolat eleje óta bele-belenézeget a telómb. Legutóbb pár hete emiatt vesztünk össze, mert ő talált egy olyan lányt, akit JANUÁRBAN belájkoltam. Na ezért utálom a Facebookot, a kapcsolatok megrontója tud lenni.

Oké, nekem se esett volna jól talán, de amilyen hisztit utána levágott, az túlzás.

Néha odáig fajulnak a dolgok, hogy nekem jön, legutóbb leköpött...

Nem tudtam mire vélni, ezért felhívtam anyósomat. És ő mesélt olyan dolgokat, ami miatt viselkedhet így. Elég sok lelki törés van a lányban szerintem. Ezért próbálok türelmes lenni vele, csak hát én is tele vagyok problémákkal, nem mindig tudom tolerálni a kirohanásait. Ehhez szeretnék tippeket, tanácsokat kérni. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy amiatt IS viselkedik így, mivel sok traumát átélt.

Januárban viszem pszihológushoz, vagy kineziológushoz, mert szeretnék rajta segíteni. Nagyon szeretem, úgy gondolom, ez a minimum. Bízom benne, hogy javulni fog a viselkedése, és így kapcsolatunk is.

Csak addig valahogy ki kéne bírnom, mert higyjétek el...néha iszonyúan nehéz.


Másrészről viszont...ami nem tudom miért van: Rettentően gyerekes. De nem úgy, hogy idétlen vagy ilyesmi. Hanem a gondolkodása inkább. Utánanéztem, hogy ezt a viselkedésformát helyesebb "infantilis" szóval illetni, aminek szintén lehet oka gyerekkori/múltbéli trauma. Szerintetek egy jó pszihológus vagy kineziológus tudna segíteni a barátnőmön?

És mégegyszer kérdezem: Addig, amíg nem megyünk el szakemberhez, addig mit tudok tenni? Hogy tudnám a szerelmem kirohanásait, hisztijeit kezelni?

Ha akárkinek van tapasztalata, akár a párjával, akár ismerősével vagy a családtagjával, szívesen fogadnám a tanácsait.


Köszönettel: Egy férfi, aki meg szeretné menteni a kapcsolatát.


Üdv!



2018. nov. 29. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

"Néha odáig fajulnak a dolgok, hogy nekem jön, legutóbb leköpött..."


Nekem is volt féltékeny barátnőm, de ez messze túlmutat egyszerű féltékenységen.

2018. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

rettentőrn-->rettentően

meginnk-->meginni

telómb-->telómba

pszihológushoz-->pszichológushoz

2018. nov. 29. 11:56
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Igen, segíthet a szakember, mivel ezek egyértelműen olyan dolgok, amiket egyedül nem tudott feldolgozni.
2018. nov. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha pontos akarok lenni, az úgy történt, hogy elkezdett pattogni ezen a lájkon. És mondtam neki, hogy álljon le, mert megint gyanusítgat és full alaptalan. És hajnali fél 1-kor elkezdett kiabálni velem, és rászóltam, hogy mostmár elég. Igen, elég csúnyán kiakadtam rá, mert felbosszantott azzal, hogy ilyenkor, mikor ideges lesz, mindig hirtelen el akar menni itthonról. Én meg evidens hogy nem engedem, hogy végigtrappoljon a lépcsőházban. Még a végén a szomszédok is magyaráznának.
2018. nov. 29. 11:59
 5/16 A kérdező kommentje:

Aztán mindig azzal jön, hogy nem vagyok az apja, hogy megmondjam mit csinál. Ez történt legutóbb is. Aztán mondtam neki, hogy elég legyen, mert nem vagyok erre a hisztire kíváncsi. És akkor köpött le.

De tudom, hogy ez ilyenkor nem ő, mert alapvetően semmi baj nincs vele. Csak viselkedési zavara van.

2018. nov. 29. 12:01
 6/16 A kérdező kommentje:
Példa a jó oldalára: Nem rég volt a szülinapom, és munkából hazaérve többfogásos menüvel, saját készìtésű tortával, és egy házi videóval várt, amit a barátaimmal készített közösen.
2018. nov. 29. 12:03
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Ez egy bántalmazó kapcsolat, amit úgy lehet kezelni, hogy kilèpsz.

Ahol ennyire nincs bizalom, ott nincs mire építeni. Legfeljebb elkezdődik a hinta: egyszer hisztis, aztán kiengesztel, és kezdődik előlről.

2018. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Hiába szeret, az ahogy viselkedik elfogadhatatlan és ez nem azon múlik, hogy hogy megcsalták korábban. Igen ezért bizalmatlan, de ne húzz erre rá mindent... Leköpött? Ez nagyon alpári és ott hagytam volna faképnél...Az agresszív viselkedésre soha nincs mentség. Közöld vele hogy te nem tettél vele semmit és ha ilyen hisztis akkor nincs dolgotok együtt, persze érthető, hogy bizalmatlan, de attól neked nem lesz jobb hogy azzal nyugtatgatod van oka rá. Ha az én párom egy hülye facebook like miatt verné ki a balhét megmutatnám neki az ajtót. A mostani párom is elkezdte kérdezgetni, hogy épp kivel mit beszélek én meg közöltem vele, hogy számonra fontos a magánélet úgyhogy ha ezt nem tartja tiszteletben nincs egymással dolgunk. Szerencsére felfogta.
2018. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Saját magadat ámítod. Már most nem bírod vele, de a szerelem még erős. Tönkre fogja tenni a kapcsolatosokat, ne legyen igazam, de az lesz.

Ez nem csupán féltékenység, ez személyiségi probléma de inkább problémák keveréke. És a jó-rossz oldal is csak a labilitására utal. Amikor jó kedve van akkor a csillagot lehozza de 3 mp alatt dührohama van ha valami nem úgy alakul mint elvárja.


Na a leköpés az durva. De nagyon. Szerintem nincs ember aki ne lett volna már dühös, de

1. egy 10 hónappal ezelőtti esemény miatt ennyire?

2. akkor sem köpködöm le a páromat


Sokan bántották, megcsalták. Na itt elgondolkodnék, hogy nem e a természete miatt nem bírták vele. Persze vannak szemét pasik, hogyne. De lehet ők sem kötődtek hozza a hisztik miatt. Ráadásul nekem furcsa ahogyan a család is mentegeti, mert, hogy "amit átélt". Igen, ez nyomot hagy az emberben. De ugye eszünk is van.


Azt, hogy viszed szakemberhez ezt ő is tudja, menni akar? Mert az ilyen ember nem hajlandó tudomást venni, hogy problémája van. Általában úgy látják, hogy Te vagy a probléma. Mármint Te hozod ki belőle pl.azzal, hogy lajkoltad a csajt. Ha nem tetted volna akkor nincs dühroham.

Külömben azért írom mert volt ilyen párom. Pont ilyen. És ha rossz kedve volt akkor bizony nem volt megállás.. persze utólag mindig meg tudta magyarázni, hogy nem ő a hibás mert csak a helyzetre reagált. Ha nincs helyzet nem reagált volna. Csak az volt a bibi, hogy helyzet az bármilyen apróságból pillanatok alatt elefánttá nőtt nála. De ha én vagy más tett valami hasonlót na arra nem volt magyarázat. Az egy szemétség volt, míg az ő hasonló tette érthető a körülmények miatt.

Gondolom nem kell megírnom, hogyan végződött. És hidd el most már nem kellene semmi pénzért ilyen.

2018. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Kineziológus?


Ember, egy csontkovács vagy manuál terapeuta mit fog tenni vele?

2018. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!