Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi szól a nagy korkülönbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi szól a nagy korkülönbség ellen és mellette (a férfi az idősebb)?

Figyelt kérdés

Nincs rossz válasz, igazából közvéleménykutatok csak.


Mi van, ha a férfi 20-30 évvel idősebb?

Tehát egy negyvenes pali mondjuk párkapcsolatra lép egy épphogy nagykorú lánnyal.


Egyik teória, az ellenzők tábora: nem általános, nem megszokott, akkor már nem is lehet jó. Vagy van ez a "mi lesz később?", hogy a pali 50es, a csajszi meg még fiatal stb.


Akik nem ellenzik, azok szerint a szerelem kortalan és független a normatíváktól, illetve senki nem veszít semmit, hisz ha nem ez a közös útjuk, maximum szétválnak útjaik, ahogy múlandó manapság minden.


Érdekelnének a vélemények, lehetőleg alátámasztottak, tehát nem sztereotípiák.


De jöhet minden.



2018. nov. 29. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
A generációs különbség sok problémát okoz, sose lesznek ugyan azon a gondolkodási/érettségi szinten, szóval szerintem felesleges egy ilyenbe belemenni.
2018. nov. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%

A szüleim között 7 év korkülönbség van és akkor házasodtak össze, amikor apa 29, anya 22 éves volt.

A nagyszüleimnél 10 év volt, papa 30, mama 20.


Nagyságrendileg én is hasonlóban gondolkozom majd. Nem vagyunk cigányok, papa könyvelő volt, apa vízügyi mérnök.

2018. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Kimaradt a harmadik, a "pont nem érdekel" kategória. Nem feltétlenül tartom teljesen normálisnak a dolgot, de nincsenek álmatlan éjszakáim a jelenség miatt, illetve vagyok annyira liberális (bármennyire is szitokszónak számít manapság), hogy ha ez mindkét félnek megfelel, akkor nekem semmi közöm hozzá.
2018. nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem hosszútávra gondolkodnak, akkor nincs vele gond. De egy 30 éves, fiatal, gyerekvállalási korban lévő nőnek egy 50-60 éves férfi nem túl nyerő.
2018. nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

"30 éves, fiatal, gyerekvállalási korban lévő nő"


?????????????????????????????????????????????????????

2018. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
5-ös, szerinted hány éves korban vállalnak gyereket manapság a nők? Vagy 22 évesen kéne a 45 évesnek szülnie?
2018. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Eltero eletcelok es eletszakasz, generacios kulonbsegek, hatalmi kiegyenlitetlenseg. A lany reszerol eros apakomplexusrol arulkodik, ha egy apja korabeli ferfiba szeret bele. A ferfi pedig vagy egy fiatal felnott (kvazi tinedzser) erettsegi szintjen tart, ami valljuk be, eleg kinos, vagy, ami rosszabb, olyan tapasztalatlan lanykat keres maganak aki friss , hamvas es konnyen manipulalhato. Hosszu tavu kapcsolat raadasul kb.lehetetlen ebben az esetben, a csaladalapitasrol nem is beszelve. Mire a gyerek eleri az iskolas kort, a ferfi mar alulrol szagolna az ibolyat.
2018. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

Egy dolog hogy mikor vállalnak gyereket és másik dolog, hogy biológiailag mikor vannak gyerekvállalásra legalkalmasabb korban. Én is tudom hogy talán 29 év most az átlagos gyermekvállalási kor a nőknél.


És igen, legkésőbb 25-26 körül és nem, nem 45 évesnek, ezt te mondod, nem én.

2018. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Az eltérő életcèlok lehetnek problémásak: például a nő gyereket akar, a pasi már nem. A férfi már csak utazna, pihenne, élvezné az életet, a nő még karriert építene. Ezek nem feltétlenül vannak így, meg kell beszélni, ki mit vár az élettől, és ha az egyezik, akkor minden más megoldható. Ha nem, marad a kompromisszum, de annak az a veszélye, hogy az egyik fél évekkel később megbanhatja, hogy valamiről lemondott a kapcsolatert. Érdemes előre tisztázni, ki hogy áll ezekhez a kérdésekhez.
2018. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
29 évesen szültem, semmi gond nem volt az alkalmasságommal.
2018. nov. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!