Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elfogadhatom a barátomtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadhatom a barátomtól kapott bevásárlásra szánt pénzt ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kicsit megkésve, de mostanában kezdtem el főzni, és rájöttem elég drágák az alapanyagok. Általában az Interspárba megyek, mert az gyalog is kb. 5 perc. Dolgozok pár hónapja, de csak nettó 100-110 körül kapok, így muszáj odafigyelnem mit és mennyiért vásárolok meg. Ráadásul csinálom a jogsit, buktam forgalomban egyszer, elvisz egy csomó pénzt és még itt a karácsony is, kezdem már nem bírni. Panaszkodtam múltkor a barátomnak , de nem azért hogy sajnáltassam magam, de meglepődtem milyen drága pl. az étolaj, sajt vaj stb... szóval mondta besegít, de én ezt kicsit kínosnak érzem, mintha valami eltartott csóró lennék, holott amúgy jól jönne a segítség. Nem élünk együtt, de hetente olyan 3-4 napot nála töltök, és akkor én elmegyek bevásárolni és főzök valami finomat. Nem tud olyankor velem jönni mert dolgozik, nekem meg szabadnap van. Hétvégén ritkán elmegyünk bevásárolni, de akkor ő fizet, és abba már van minden, nem csak élelmiszer. Itthon látom a sok jó minőségű dolgokat amiből anyu készleteket halmoz, így aztán van olyan hogy itthonról viszem át a cuccot és akkor azt már nem kell megvennem. Barátomnak se mindegy pl. hogy miből milyen márkát veszek (tésztából csak a Barilla jó, vajból se mindegy milyen márkát veszek, ő ragaszkodik egy fajtához, ami persze a legdrágább).

Csak lelkiismeret furdalásom van, amiért ő semmiért nem kér el tőlem pénzt, holott én is ha átmegyek hozzá, vizet, villanyt mindent használok. Olyan helyekre jutok el, ahova én saját keresetemből nem jutnék el. Fizet étterembe, moziba kávézóba stb...Persze visszahívom néha de csak kb. az esetek 15%-ában, és nem azért mert sajnálom tőle, de nem tehetem meg egyszerűen mostanában.

Szeretem őt nagyon, de nem tudom mi legyen ezekkel az anyagiakkal. Nem szeretnék eltartott lenni, de sajnos itt a megyébe nincsenek jó munka lehetőségek, egy éve próbálok elmenni erről a pocsék munkahelyről.


23/L


2018. dec. 5. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt most idegenektől kérdezed? Te tudod, mióta vagytok együtt, milyen a kapcsolatotok.
2018. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Nos ,otthon laksz.Gondolom nem adsz bele semmibe.Van egy pasi,akinél sokszor ott heverészel egy héten.23 évesen rájöttél mennyibe kerül egy étolaj,csak gratulálni tudok.A pasi hurcibál össze-vissza,a kiadásainak töredék részét kell beleinvesztálnod ebbe a kapcsolatba.Milyen segítség kell neked még ha eltartanak jobbról-balról is ? Hagyjuk ezt a dumát szerintem amit lenyomtál,mert nem érzed te ettől rosszul magad,csak képmutatásból szeretnél tenni valamit hogy a pasi lássa hogy nem a pénzére utazol.
2018. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Éhezzél. Ne fogadd el.
2018. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
58%

A leírásod alapján nekem egy tök rokonszenves, racionális életfelfogású csajnak tűnsz.

Bizony, a vaj, a sajt, minőségibb szalámik eléggé húzósak árban, persze nem tűnik fel, hogy mondjuk 800 forintot kidobsz egy 25 dekás vajért, csak éppen egy hónap alatt igencsak összeszaporodnak a tételek: vaj, tejföl, kenyér, kefír, hús, szalámi, joghurt, corn flakes, tejpor, zsemlemorzsa, hal, teljes kiőrlésű liszt, tojás stb.

Egy sminkelt szolis cicababa, aki 30 perc leforgása alatt képes elverni a fizetésed tízszeresét, soha nem fogja megérteni, hogy mit jelent spórolni, félretenni, akciós időszakokra gyűjteni. Személy szerint ezt hiányolom a mai nőkből. Rátelepszenek egy hapsira, de abba bele se gondolnak, hogy egy rántott sajtos, rántott garnélás, igényes, kiadós otthoni vacsora csak az alapanyagok és a szolgáltatás költsége terén is minimum 8-10 ezer forint. Minden hétvégén kétszer eljátszani egy 10 kilós vacsit azért eléggé költséges móka. Csakhogy ez a nőktől elvárás. Minden hétvégén legyen elszórva több tízezer forint csak azért, hogy őkelme jól érezze magát.

Szóval egy-egy 10-15 ezer forintos bevásárlás után sokszor fogom a fejem, hogy kajak ennyit ér a fizetésem? Ennyit? Semmi extrát, semmi luxust nem vásárolok és csak úgy röpködnek a kártyámról a tízezresek. Holott kizárólag magamra vásárolok.

Az InterSpar üzletekben egyébként a vágott szalámi és a sajt nagyon jó minőségű erre felénk. Sosem vásároltam még kukába való terméket tőlük erről a területről.

A kérdésedre visszatérve, ez csak tőled függ, hogy elfogadod-e, vagy sem. Átérzem a helyzetedet, de én biztos nem fogadnék el egy fityinget sem, ha barátnőm lenne. Már csak a büszkeségem sem engedné.

2018. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Albérletben laksz vagy mi? Vagy hova megy el a 110 ezer ft? Ha a pasidnak csak egy megadott márka jó ami nem is olcsó akkor vegye meg magának vagy ez így tök logikus hogy ad neked pénzt mert neki nem jó az olcsóbb. Szerintem ezen feleslegesen vacilálsz. Jól megvagytok akkor minek kell gondot találni?
2018. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Adj vérplazmát, simán megkereshetsz havi 20.000-et. szerintem ez sokat segítene az anyagi állapotodon.
2018. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pátod nagyon jól tudja, hogy nem vet fel a pénz és gondolom ő megkeres annyit, hogy megengedhesse ezt magának, hogy meghívjon. Ha nem teszi szóvá, akkor kár ezen rágódnod.

Amúgy te meg főzöl cserébe, annak is van egy "értéke", amit ő szerintem figyelembe vesz.


Az én párom is úgy van, hogy kifizeti a boltban a számlát, de főzni nem tud, értékeli, hogy nagyon jól főzök.

(mi egyformán keresünk, szóval azért törekszünk az 50-50%-ra).

2018. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálam hasonló a helyzet. Mondjuk mi a párommal távkapcsolatban vagyunk(180km), de ált. heti 4 napot együtt alszunk, én még tanulok, és 60-70 ezerből élek egy hónapban,ez mind utazásra, rezsire, albi díjra(szoba), étkezésre és szórakozásra nem valami sok, ő ennek kb. az ötszörösét keresi. Mi úgy oldottuk meg, hogy a főzőcskézést az állja, akinél éppen vagyunk. Kivétel, ha pl én akarok olyan "luxus" dolgokat venni mint pl knorr krémlevespor, azt akkor is fizetem magamnak,ha nála vagyunk, vagy ha drágább kaját csinálunk pl. múltkor marhapörköltet, akkor azt hiába nálam csináltuk, beszállt a húsba a barátom is. Vagy ha zsinorban 3 héten nálam vagyunk egy hónapban akkor ha le kell szaladni a boltba tejért vagy kenyérért, akkor ő megy le és ő is fizet. Nekem is bűntudatom van,hogy valamennyivel több pénzt tesz a barátom a kapcsolatunkba, én ezt főzéssel, apró meglepetéssel,néha otthonról hozott nyersanyaggal és főtt étellel kompenzálom, valamint én állom,ha együtt utazunk valahova.
2018. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem 7-esnek igaza van, a barátod is látja a helyzetet. Nem véletlen szokott hétvégenként ő fizetni, ha elmentek bevásárolni, nem véletlen szokott meghívni étterembe, fizetni az utazásokat. És úgy látom én is, hogy értékeli az erőfeszítéseidet, hogy elmégy bevásárolni, főzöl neki.


Én a helyedben leülnék vele beszélgetni, és elmondanám neki azokat, amiket itt most leírtál, hogy zavar téged ez a helyzet, beszéljetek róla, és alakítsatok ki egy olyan helyzetet közösen, ami mindkettőtöknek jó. Ahogy látom, elsősorban neki van igénye a márkásabb, drágább dolgokra, akkor teljesen természetes, hogy anyagilag is nagyobb áldozatot hoz ezért cserébe. De a legjobb tényleg az lenne, hogy beszélgessetek egy kicsit őszintén, hogy ki mit gondol az anyagiakról, ne pedig csak feltételezzétek, hogy a másik mit gondol.


Az viszont kicsit fura nekem, hogy 23 évesen döbbentél rá, hogy mi mennyibe kerül. Persze jobb később, mint soha. Ha szeretnél kicsit jobban odafigyelni az anyagiakra, akkor sokat segíthet, ha 1-2-3 hónapig tételesen összeírod, hogy mire mennyit költesz, eljársz több boltba, megnézed az árakat, kipróbálsz más márkákat. Attól, hogy valami olcsóbb, még nem biztos, hogy rossz. Sőt, néha a legolcsóbb valami a legjobb. Ha rendszeresen veszel ugyanolyan terméket, akkor érdemes kifigyelni, hogy az hol a legolcsóbb, mikor és hol akciós, és akkor nagyobb tételt venni belőle, ami akár több hónapra is elég. Nem kell görcsösen csak akciós dolgokat venni, elég csak egy kicsit odafigyelni, és ha amúgy is azt a terméket vennéd, akkor vedd meg akkor, amikor akciós, és akkor többet. Rengeteget lehet így spórolni anélkül, hogy a minőségből alább kéne adni. Meg érdemes lehet nem csak boltba járni, hanem időnként piacra is kinézni, zöldséget és gyümölcsöt ott jó eséllyel sokkal jobbat és olcsóbban fogsz kapni.

2018. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, egy kapcsolat arrol szol, hogy tamogatjuk a masikat , ha kell

En jelenleg egyetemista vagyok, baratom dolgozik, igy minimalisan tamogat anyagilag (tavkapcsolatban elunk es csak igy tudom megoldani hogy felmenjek hozza ). Aki pedig nem tudja,mire megy el szazezer forint, buborekban nott fel. A legtobb helyen egy szoba berlese mar belekerul 50.000-be (minimum), es akkor ott van a kaja, wc papir, internet es telefon dija , buszberletek , ruha, kulonbozo higieniai termekek , gyogyszerek stb.

Szoval kerdezo, ne aggodj ezen. Gondolom hasonlo helyzetben te is kisegitened a baratodat. Ettol meg nem leszel eltartott r.anc ahogy par frusztralt szerencsetlen gondolja .

2018. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!