Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kihasználás, ha egy házasságba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihasználás, ha egy házasságban csak az egyik fél dolgozik?

Figyelt kérdés

Ha a felek közös megegyezés alapján arra jutnak, hogy a férj/feleség fizetése elegendő kettejük megélhetésére, így a pár másik tagja ezidő alatt tanul továbbképzi magát, vállalkozást indít (tehát valami olyasmit végez, ami később jövedelmezhet), vagy épp csak részmunkaidős állást vállal (heti 8-10 óra), mellette háztartásbeli.


Nálunk nyár óta ez a felállás, és elég sok kritikai ért az ismerőseink felől (volt, aki nekem mondta, volt, aki egyenesen a páromnak), hogy ez lehúzás, mivel ugyanannyi jut rám is annak ellenére, hogy nem dolgozom.

Tehát ugyanúgy együtt megyünk nyaralni, étterembe, színházba, akárhová, mint amikor én is dolgoztam.


Nő vagyok (de simán lehetne ez a felállás akár fordítva is).


2018. dec. 11. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Pont leszarom, hogy emberek hogyan velekednek az eletvitelünkrol.
2018. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs vele semmi probléma, ha közös megegyezés, főleg hogy később jövedelmező lehet.
2018. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
valoszinuleg irigyek. persze, ha valaki csak a labat logatja es a ferje penzeli minden szorakozasat, az az. de ha peldaul valami hasznosat csinalsz, amiket felsoroltal (sajat magad kepzese, ami a kesobbiekben akar jovedelmezo is lehet) vagy eppen csak egy nagyon jo elet megteremtese, haz tokeletes rendbentartasa, ettermi szintu etelek fozese, stb, akkor azt is megertem. a lenyeg, hogy valamit adj vissza. minden az egyensulyrol szol.
2018. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Elárulom, hogy ezek az emberek nem a párod kihasználtsága miatt aggódnak, hanem azt irigylik, hogy ők nem élhetnek úgy mint te, mert valószínűleg elégedetlenek a saját életükkel, viszont nincsen lehetősegük fejleszteni magukat mint neked. Ezért ilyen módon vetítik ki rád a saját keserűségüket, mert számukra a munka egyetlen élvezhető aspektusa a pénz, így itt kötnek beléd, mert ez az egyetlen, amiben "többnek" érezhetik magukat nálad.
2018. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha kölcsönös megegyezéssel történt, akkor nem kihasználás.

Akkor meg pláne nem, ha a másik továbbképzi magát, vállalkozást indít, tehát ez egy ideiglenes állapot, méghozzá a jövőtökbe való befektetés. A gyed, gyes sem párod kihasználása.

Az ilyen ismerősöktől tényleg meg kell kérdezni, mi közük hozzá.

Én mondjuk a helyedben lehet, hogy húznám őket valami olyan szöveggel, hogy olyan figurákat csinálok páromnak az ágyban, hogy bőven megszolgálom a rám költött pénzt. Vagy vigyorogva annyit mondanék, hogy "Látod, én ilyen szerencsés vagyok." Irigykedjenek csak! :DDDD

2018. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Irigyek. Én azt szoktam mondnai, hogy meglehetősen fárasztó és nehéz munka a bejárónőt meg a kertészt munkáját felügyelni.
2018. dec. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!