Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól döntöttem szerintetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól döntöttem szerintetek?

Figyelt kérdés

Én 20, barátom 21 éves. 5 hónapja vagyunk együtt. A szüleim elköltöznek az osztrák határhoz januárban, eddig borsodiak voltunk. És a barátom közel lakott eddig hozzám.

Úgy érzem az a leghelyesebb döntés, hogy ha anyáékhoz megyek tanulni. Mert ott lenne 20 percre egyetem és ingyen tanulhatnék. Míg itt a legközelebbi egyetem 124 km-re van. Fizetnem kellene az albérletet/kolit, kaját, utazást, ami nagyon drága.

Úgy érzem még szükségem van a szüleimre és hiába nagyon-nagyon szeretem a barátomat, szeretnék még velük lenni kicsit, az egyetem elvégeztéig.

Szeretnék jól tanulni és ott lehetne saját szobám, nem kellene alkalmazkodnom 2-3-4 emberhez is. Én sajnos csak hangosan tudok tanulni.

További problémám, hogy a barátom eleinte támogatott és azt mondta, hogy ő is így tenne a helyemben. És hogy kibírjuk azt a 3 évet. De amióta megtudták a szülei, megváltozott a véleménye. A szülei félnek, hogy megtetszik nekem az a környék és majd elviszem a fiúkat oda lakni. Meg hogy nem fer szerintük, hogy ők nem költöznek el, hanem maradnak a helyükön a fiúk közelében, míg mert az enyémek elköltöztek akkor már lehet az ők fiúk is el fog menni. Meg mondogatják a barátomnak, hogy nem szeretem eléggé, ha nem őt választom és egy őhozzá közelebbi sulit. Ki fog szerintük így hűlni a kapcsolatunk.

A barátom már mindent kitalált, hogy itt tartson. Már olyanokat mondott, hogy megkéri a kezem es költözzünk össze már most. Lehet én látom rosszul,de nekem ez 5 hónap után nagyon korai. Meg nem akarom, hogy ezert kérjen meg és ne azért mert eljött az ideje.

Nagyon szeretem őt egyébként és eltudom képzelni vele az életemet és úgy érzem nem találnék még egy ilyen fiút. Mert nagyon szeret.

Csak mostanában sokat veszekszünk ezen, hogy miért megyek el. Ami rossz nagyon. 500km lesz köztünk kb.

Azt terveztem, hogy a nyarat vele toltom mindig. Meg az osz-tel-tavaszi szunetet. Meg kethetente is találkozhatnánk.

De valószínűleg mindig én fogok utazni, mert ő egyébként elég elfoglalt. Meccsekre jár vasárnaponként. Dolgozik hétköznapokon. Pentek szombat egyetem.

Azt gondolom, ha 150km-re tole jarnek egyetemre es jonnek haza minden hetvegen hozza se latnank sokkal tobbet egymast, mint egyebkent fogjuk.


Kérlek segítsetek! Hogy győzzem meg ennél jobban, hogy én anyáékhoz szeretnék menni tanulni?

Már jóformán megigértem neki, hogy ha végzek ott, ott hagyom a szüleim és visszajövök borsodra lakni vele. Ennél több hova kell. Én csupán 3 évet kértem tőle. Ő pedig egy teljes életet vár tőlem el. Egyébként nem baj, hogy visszakellene mennem borsodba, mert én szerettem ott lakni. De a már leírt okokból mindenképpen anyáéknál szeretnék tanulni.


Nagyon köszönöm a válaszaitokat előre is!!!



2018. dec. 12. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon jól és éretten döntöttél!! A fiú már régen nem lesz sehol, míg a szüleid meg az egyetemi tudásod igen. Fájdalmas, de ez a helyes döntés. A pasit tedd lapátra szerintem, ilyen fiatalon nem bír ki ennyit ez a kapcsolat. Lesz még ezer más lehetőség, ne félj. Tarts ki!
2018. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Levelező képzés nincs a szakomon.
2018. dec. 12. 08:30
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! Sajnos nagyon elbizonytalanodtam, hogy mi a helyes döntés.

Nem vagyok az a hű de karrierista nő. De végre rájöttem 20 évesen, hogy minek szeretnék tanulni és örülök, hogy elkezdhetem a szakot. És tudom, hogy sokkal jobban tudok teljesíteni a szüleim mellett.

Csak a barátom meg azt mondja, hogy vele fogom leélni az életem nem a szüleimmel. Még is őket választom.

2018. dec. 12. 08:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kívülállóként és dupla annyi idősen, mint te, azt mondom, hogy jól döntöttél, ha a szüleiddel költözöl.

Sosincs annak jó vége, ha egy fiút ennyire befolyásolnak a szülei. Később is csak a konfliktus lenne. Ne az ő szülei döntsék már el a te jövődet!

Az pedig nem korrekt, hogy te azért maradj, nehogy elvidd a fiúk. WTF? Nem a tulajdonuk, oda megy, ahova akar. Ha van egy csepp esze, nem reked meg Borsodban, hanem elhúz külföldre.

Neked is sokkal jobb lehetőséged lenne ott, mint helyben. Hivatástól függetlenül.

Ha ezt a fiú nem érti meg, és nem a te érdekeid nézi, hanem a szüleit ismétli, akkor pont ő az, aki nem szeret téged eléggé.

2018. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Csak a barátom mindig azt mondta ő sose akar kulfoldre menni dolgozni, mert hogy nem éri meg ezt az ingázást és most pont ő neki kellene erre vetemednie. Meg azt mondja, hogy emiatt fel kellesz adnia sok mindent.

De nem tudom miért mondd ilyeneket. Egy szóval sem kértem, hogy koltozzon oda ahova szüleim. Se hogy hagyja abba a meccseit, lagziba is szokott járni. Meg hogy hagyja itt a munkahelyét!

Szerintem szabad emberek vagyunk önálló döntésekkel és csináljuk azt amit szeretnénk. Én nem gátolnám abban, amit ő szeret.


Az anyukám pedig azt mondja, hogy ő nem szól bele abba, hogy hol akarok élni később. Tudja,hogy mennyire szeretem őket és mindig meglátogatnám őket. És egy szóval sem mondta, hogy menjek oda egyetemre tanulni. Azt mondta én döntsem el. És én náluk szeretnék tanulni.

Úgyhogy én azt szeretem a szüleimben, hogy nem követelőznek meg mondják meg, hogy mit hol csináljak. Ahogy én sem szóltam bele, hogy ők hova költözzenek 45 évesen. Hiszen lakjanak ott, ahol szeretnének.

De a baràtom szülei szerint ők tesznek keresztbe most nekünk, az én szüleim a legludasabbak amiért elköltöznek borsodból, mert apám már 10-en valahány éve kint dolgozik és már nem bírja az utat és borsodban nem szeret élni.

2018. dec. 12. 08:44
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nehéz ilyenkor tanácsot adni, mert a fiatal szívedet viszi a szerelem, meg a hormonok. De a szíved mélyén tudod, hogy kik az igazán fontosak neked, és mi az igazán fontos!


SOHA nem szabad egy szerelemért feladni iskolát, ambíciót, álmokat. Aki majd a férjed lesz, akinek gyereket szülsz, azt fogja szeretni benned, aki vagy; és nem azt, hogy egyszer a múltban valakiért feladtál álmokat.


Én adtam fel álmot 20 évesen, szerelemért... :( Amerikai ösztöndíjat... Soha nem követnék el többet ilyen ostobaságot.

2018. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell meggyőznöd. Gyerekcipőben jár még a kapcsolat és hosszútávon nézve jól döntöttél. A srác vagy megérti vagy lesz másik.
2018. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, mert jó döntést hoztál. A jövőd a legfontosabb.


Azért én elgondolkodnék, hogy ő igazából szeret-e engem vagy csak ki akar sajátítani a szülői befolyás miatt. Az durva, hogy meg is kérne, csak, hogy maga mellé láncoljon. Őszintén én ennek a kapcsolatnak nem jósolok sok jövőt, de nem a távolság miatt. Önző a barátod és nem szeret, ha csak tőled vár el áldozatokat. Te mondanál le az ingyen tanulásról, neked kellene utazgatni, hogy őt lásd (ő mindig elfoglalt). Te neked kell visszaköltözni Borsodba, ha szeretnéd, ha nem. Ő mit tesz ezért a kapcsolatért? Mit áldoz fel érted? Kb. semmit, ingyen, házhoz jön a punci. Marha kényelmes! Másrészt gondolj bele, ha most ennyire irányítható mi lesz, ha házasok lesztek gyerekkel? Mindenbe bele fognak szólni és neked soha nem lehet véleményed. A szülők manipulálják a párod, ő pedig hagyja. Valószínű, most nem tudlak meggyőzni, de idővel a te szemed is kinyílik majd. Szép dolog a szerelem, de nem mindig elég, hogy áthidaljon gondolkodásbeli különbségeket. Hosszútávon megmérgezi a kapcsolatot és a szerelmet is megöli.


Őszintén remélem, hogy találsz egy hozzád illő partnert az egyetemen, aki hasonlóan érett és ambiciózus, mint te.

2018. dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
A 6-os válaszadó tulajdonképpen tökéletesen összefoglalta, soha nem szabad egy fiúèrt/lányért semmilyen az élet által tálcán kínált lehetőséget kihagyni, mert örökre bánni fogod. Nem akarlak ijesztgetni, de tegyük fel, a fiú, akiért eldobod az álmaidat, megcsal, elhagy. Nem kell persze megtörténnie, de ugyanannyi az esèly rá, mint arra, hogy te találkozol valakivel az egyetemen. Ezt hívják úgy, hogy ÉLET. Ezt így kell elfogadni.
2018. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Nagyon megerősítetek abban, hogy jól döntöttem. Ez nagyon fontos nekem, mert a barátom miatt elkezdtem bűntudatot érezni és számomra egyszerűen hihetetlen, hogy miért nem értik meg a szülei és ő, hogy az ingyen tanulással hülye lennék nem élni:/ És már belefáradtam abba, hogy folyton érveljek, mert csak fújják a magukét. És az én szemszögömből sose nézik, csak a sajátjukból.


És igen akármi megtörténhet. Bármikor rájöhet, hogy megtetszik neki valaki más, aztán egyszerűen 5 hónapos kapcsolat miatt nem maradhatok ott.

2018. dec. 12. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!