Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha párkapcsolatban az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párkapcsolatban az egyik fél a másik fizetésének töredékét keresi, mi a helyes?

Figyelt kérdés

Ha a keveset kereső is ugyanúgy megvesz magának mindent, amit megkíván (amire gondolok itt: ruha, kozmetikum, hobbik, tehát nem élelmiszer pl), elvégre együtt élnek


vagy


ha a kevesebbet kereső fél a saját bevételéhez igazítja a kiadásait, annyit költ, amennyi jutna magára, ha egyedül élne a saját bevételéből


Ha tényleg jelentős a különbség, mondjuk x keres 1 millió nettót, y meg 100 ezer nettót.


2018. dec. 27. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez a kapcsolat komolyságától függ. Nálunk volt 5-szörös különbség, és mindent megosztott velem a párom, viszont mikor rákos volt és hónapokig nem dolgozott, akkor mellette voltam, gondoskodtam róla. Most kb. 2-2,5-szer többet keres, de már házasok vagyunk, nem fillérezgetünk.
2018. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

most lehet, hogy megköpködtök, de ha 1 milliót keresnék nem jönnék össze olyannal aki nettó 100-at és nem tesz a változásért.


Egész egyszerű az oka ha én tartom el az a baj hiszen tőlem függene, ha nem adok pofátlan irigy dög vagyok.És jogosan tartaná fenn miért dolgozzak havi 160 órát 100-ért ha itthon döglődhetek majd a párom eltart.


Amit én tennék ha mégis összejönnék: támogatnám anyagilag , hogy piacképes tudásra tegyen szert.Mivel a keresete közös kassza esetén elhanyagolható azzal segítek a legkevésbé neki ha pénzt adok ehelyett inkább a jövőjébe fektetnék.......


Ha tanulni szeretne támogatnám, de ez már az ő része amit bele kellene tennie tanulás,szorgalom és kitartás......

2018. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem jönnék össze olyannal aki nettó 100-at és nem tesz a változásért."


Az öcsém programozó, 700 ezer fölött keres. A menyasszonya tanítónő, kb. 120 ezres fizetéssel. Tündéri, kedves, csinos, jófej lány. Imádja a munkáját, mindig vidám, mindenkivel kedves. És az öcsémnek így jó.

2018. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Az öcséd férfi , a 2-es válaszoló pedig egy nő!
2018. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy helyes. Olyan van, hogy a két fél, két felnőtt ember lévén, megegyezik egy mindkettőjük által elfogadott verzióban. Ha nem tudnak megegyezni, akkor nincs értelme erőltetni a kapcsolatot. Ilyen egyszerű.
2018. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Soha nem tudnék a párom pénzén luxusozni... Igen is tessék tenni érte, hogy többet keressen. Nem tartom helyesnek, ha megvesz valaki egy csomó felesleges luxus cuccot magának csak mert a párja pénzéből ezt megteheti. És én sem fizetnék mindent a páromnak ha ennyivel kevesebbet keresne nálam. Ki lehet úgy egyensúlyozni, hogy a többet kereső fél fizeti a háztartást, a kevesebbet kereső fél fizetése meg a saját költőpénze. De bármi ennél több szerintem már ráakaszkodás és kihasználás. Illetve függés a másik féltöl. Ami addig oké, amíg együtt vannak. Csak ha esetleg szétmennek akkor a kevesebbet kereső fél nagyjából mehet az utcára.

És én is azt az oldalt támogatom, hogy nem jönnék össze olyannal, aki ennyivel kevesebbet keres és semmi ambíciója nincsen a jobb életre. Vagy ha van is akkor azt az én pénzemből képzeli el. Én se a két szép szememért keresek ennyi pénzt.

2018. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki egymillát keres eleg baj, ha az izgatja, hogy "el kell tartani" a másikat. Ekkora havi bevételnél nem számít. Pláne, hogy a masik is keres. Ha szerelem van, nem fogja érdekelni a másik bevétele. Durva lenne, ha az alapján valasztanank párt, hogy a kerestünk is hasonló legyen! Az már más, ha nem dolgozik egyáltalán. De ha pl. Tanítónő, mint a fenti példában, szereti csinálni, jól érzi magát a munkahelyen, csak azért képezze át magát, mert a leendobelije ennyire anyagias? Nonszensz.

Mi a férjemmel egy szintről indultunk. Csóró diakok, majd alkalmazottak voltunk. Vagyis én még vagyok is. Ő mára vállalkozó, legalább 5x annyit keres, mint én. Nekem sem lehetőségem (gyerekek) sem motivációm nincs a fejlődésre munka terén. Neki ezzel semmi baja. Az én jelenlegi feladatom a lányaink és a férjem számára a meleg otthon megteremtése, az övé pedig az ezekhez szükséges feltételek megszerzése. És ez igy van rendjén. Majd ha a csajaink kissé leszakadnak rolunk, lesz lehetőségem nyelvet vagy egyéb versenyképes szakmát tanulni.azert durva lenne, ha a keresetkulonbseg miatt hagyna el, mert neki volt lehetősége karriert epiteni6, amig én babáztam (nyilvan közös döntés következményeként).

2018. dec. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!