Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kezdenél-e labilis, öngyilkos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdenél-e labilis, öngyilkos hajlamú lánnyal?

Figyelt kérdés

Előre elnézést kérek azoktól, akik érzékenyek arra, hogy valaki ugyanazt a témát újra és újra felveti, csak másabb nézőpontok szerint. Bizonyára ismerős lesz mindenkinek a téma. Nem véletlenül.


Megismertem egy 18 éves lányt kb két hónappal ezelőtt. Ő nyitott felém, de természetesen nekem sem közömbös. Ami eleivel furcsa volt, hogy arra hivatkozott, hogy a viszonylag nagy korkülönbség miatt nem meri egyelőre otthon bevállalni. Ezen nem is problémáztam. Lényeg, hogy arra hivatkozott, hogy azért nem tudunk randizni (3-4 alkalommal találkoztunk 10-15 percekre 2 hónap alatt) mert az anyja még GPS-en is követi, hogy merre jár. Ez biztos ismerős dolog Nektek, mert a korkülönbség, az anyai kontroll, a nem engedik sehová téma valóban a közelmúltban ki lett írva részemről. Mondom ezer bocsi. Ami miatt igazából csak közvéleménykutatok az az, hogy nagyon megakadt a szemem, amikor eléggé csodálkozva kérdeztem (írásban, chaten) tőle, hogy miért van ez, holott sok embernek van 18 éves gyereke, mégsem tesz ilyet, vajon ő mivel adott erre okot, akkor a következőt írta (mivel azt is kérdeztem, hogy ez igaz-e):

„Igaz amit irok es imadok veledlenni csak semmi olyat nem csinaltam csak nagyon felt mert tudja hogy ha valaki kiakar hasznal ni csak nekem lenne szar mert tudja ha depis vagyok hogy barmire kepes vagyok. Nem akar a hullaházban látni” (elnézést a helyesírás miatt copy paste volt)


Namost nekem ez nagyon odaba…ott, hogy akkor egy érzelmi zsarolóval lenne dolgom? Egy labilis, problémás leánnyal, akit azért félt ennyire az anyja, mert hisztis, mert öndesktruktív. Ez ha picit messzebbről nézzük, ez az önsajnáltatás és ilyen öngyilkossági hajlammal fenyegetés pszichológialilag a felelősség áthárítása másokra, ez a tipikus „szegény én, mindenki milyen rossz” meg „olyan depi vagyok hogy öngyi leszek”. Az öngyilkosság gondolata is durva, hacsak nem egy gyógyíthatatlan betegségről lenne szó. Ha valaki más személyek miatt akar az lenni, az durva lelki zsarolás és bántalmazó tehernek a másik vállára tevése.

A kérdés az, hogy ki hogy látja.


Belemennétek-e egy ilyen kapcsolatba, ahol a legelején ilyen elszólást tapasztaltok?


(Elnézést, hogy hosszú lett, kérek mindenkit, hogy ne legyünk egymás ellensége, csak beszélgetünk, ötletelünk. Nyilván nem lesz "öngyi" de aki ilyennel játszmázik az eléggé rányomja a bélyeget a másikra)



2018. dec. 28. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Bele, hiszen akármikor szakíthatok.
2018. dec. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem

2 hónap alatt 10 perc... semmi értelme.

Pláne ha otthon meg nem akar bemutatni mert idős vagy.

Innentől változna és mondjuk havonta akár 10 perced is lenne vele? Ha meg ennyire vérszomjas az anyja és lenne valami a lánnyal amikor veled van, vagy szakítotok egyből te lennél a hibás mindenért.

2018. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami még a mondanivalója előtt is megragadta a figyelmem az a fogalmazásmódja. Már ez (is) alacsonyabb intelligenciára utal ami eleve nem jó jel.

Amit meg ir... hát én nem terveznék vele sem rövid, sem hosszútávra Irtad, hogy te idősebb vagy, nyilván egy tartalmasabb kapcsolatra vágysz egy érett emberrel és nem egy labilis fiatal lánnyal, aki 18 évesen aligha tudja mit kezdjen magával és az életével.

Ami nekem ennyiből lejön az az, hogy hiába 18 éves, egy tini szintjén van aki most lázad.

2018. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a korrekt válaszokat.


A "tini módon lázad" gondolat nagyon betalált. Ugyanis nekem az a fura, hogy volt már nagyon fiatal barátnőm illetve van rutinom párkapcsolatok terén és alapvetően azt tapasztaltam, hogy egy szerelmes lány/nő mindent elkövet a kapcsolattartásért. Tehát ha találkozni nem tud, ír, ha nem engedik el, akkor kutyasétáltatásnál jelezné, hogy találkozzunk stb stb.

Namost ő nem teszi oda magát. Nála abból áll a kapcsolat, hogy időnként 18karikás képeket és szövegeket küldözget magáról, de pl rólam semmit nem kérdez. Aztán ígéri, hogy este küld valamit, majd eltűnik napokra és azzal indokolja, hogy a tesója letörölte a whatsappot a telefonjáról. De semmi sajnálkozás vagy megbánás, csak leközli, mint egy tényszerű adatot. Ugyanakkor meg ha ír néha akkor a leendő szexen kívül semmi témája. Rólam szinte semmit nem tud. Ha ráírok, szinte biztos, hogy kivétel nélkül minden esetben órák múlva olvassa el és azt követően is órák múlva ír vissza. Félreértés ne legyen, tőlem aztán nagyon távol áll az ilyesfajta elvárásokkal való bombázás meg számonkérés, meg figyelgetés, csak nekem fura, hogy eddig akárkivel volt kapcsolatom, azoknál éreztem ezt a késztetést a kapcsolattartásra. Itt meg nem.


Eddig volt 3 tali, csókolózás, akkor nagyon bújt, de mindig csak percek jutottak. A fenti sztori óta meg tényleg nagyon elbizonytalanodtam, hogy milyen jövője lehetne ennek.

2018. dec. 28. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt igy továbbolvasva még gázabb az egész.

Éretlen a lányka, érzelmi kapcsolatra semiképp sem lehet alapozni vele, max ha unatkozol és szexelnél(azt is ritkán). Én a helyedben keresnék olyat, aki társ is és mindkettőt lehet vele. Nem tudom miért húzod az idődet, ennek semmi értelme.

2018. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Offolva!
2019. jan. 15. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy ment, mi történt azóta?
2019. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha már meg lettem szólítva, köszönöm az érdeklődést, leírom. A kérdés kiírásakor volt egy verzió, hogy egyik nap találkozunk a közeljövőben. De volt előtt egy nap, amikor a lány éppen hazautazott az apjától, messzebbről. Tömegközlekedéssel. Én megajánlottam, hogy egy darabon elhozom autóval, amit indok nélkül elutasított. Nem magyarázta az okát, csak amikor picit furcsálltam, akkor azt kérdezte, hogy miért nem jó nekem az eredeti tali. Többször is mutatott ilyen paradox helyzetet, hogy egyfelől totál érdektelenség, de ezzel egyidejűleg olyan mértékű túlfűtött szexualitással átitatott üzenetek és képek, hogy csak lestem. Majd a találkozó előtti napon az anyja rámírt, hogy a korom miatt nem akarja, hogy tartsam a kapcsolatot a lánnyal. Én ezt nem kommentáltam és nem is reagáltam rá. De a lány sem írt egy sort sem, hogy sajnálja, hogy ez lett vagy ciki neki ez az "állj vagy lő a mamám" helyzet, így egyszerűen ez a 2018as sztori maradjon is ott. A "tavalyban"...
2019. jan. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!