Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezzel most tényleg egyedül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezzel most tényleg egyedül vagyok, vagy igazam van?

Figyelt kérdés

Tegnap este elmentünk a barátommal kicsit kikapcsolódni. Nagyon jo volt az este, de aztán volt egy beszólása, ami nekem rosszul esett. Összevesztünk, majd egész hazafelé úton dobáltuk egymáshoz a régi, már megbeszélt, lezárt sérelmeket. (Főleg ő, olyan dolgokat is felhozott amiről eddig állította, hogy nem zavarja..)


Hazaértünk, lenyugodtunk és leültünk megbeszélni az egészet.


A veszekedést kirobbantó problémát orvosoltuk, megbeszéltük, lezártuk.


Aztán feljöttek az egymás fejéhez vágott dolgok, én sérelmeztem ezeket is.

Ő annyit mondott hogy bánja őket és mindenért bocsánatot is kértünk, mert beláttuk, hogy hülyék voltunk.



Aztán mondtam neki, hogy szeretném, hogy ha a jövőben bármi probléma előjön, akkor oké, hogy idegesek leszünk de próbáljuk meg kicsit kordában tartani az egymás fejéhez vágott dolgokat. A reakciója errr annyi volt, hogy szerinte ez nem fog menni, mert hát olyankor indulatos és mond olyan dolgokat, amiket egyébként nem mondana és aztán ha leülünk majd beszélni akkor az egymás fejéhez vágott dolgokért majd bocsánatot kérünk (nem egyesével minden dobott dolog miatt, hanem cakk pakk bocsánat a sallangokért...)

és majd csak az alap problémával foglakozzunk, amiből indult a veszekedés.


Hiába mondtam, hogy felnőtt emberek vagyunk, még ha idegesek és

indulatosak is vagyunk akkor is kétszer át kellene gondolni mit vágunk a másik a fejéhez.


És nem, ő neki ez nem fog menni....


Most tényleg én gondolkodom rosszul hogy felnőtt emberként tudni kellene azt is visszatartani amit egyébként idegállapotban kimondanék?


Én 25N ő 29F


2018. dec. 31. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

ismeri magát és őszinte..

óriási akarat és öröklött higgadtság kell ahhoz, hogy sose sérts meg senkit..

2018. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. De a pasid nagyon más, mint te. De ettől lehet ez még jó kapcsolat.
2018. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy az érett, felnőtt emberek (és ez nem feltétlenül az illető korától függ) egy vita során a nézeteltéréseiket igyekszenek megoldani, észérvekkel állnak elő, megoldást keresnek és a problémáiknak adnak hangot, a kevésbé érett és/vagy konfliktusokat megoldani képtelen emberek pedig kifejezetten a vitapartnerük lelkébe akarnak gázolni és célzottan igyekszenek őt bántani, megalázni (még ha ezt nem is tudatosan teszik, hanem "csak úgy jön"), mert képtelenek megfelelően reagálni stresszhelyzetben, minél hamarabb szabadulni szeretnének és ők szeretnék győztesnek érezni magukat, ha a másik fél már nem tud nekik visszavágni, mert annyira sír, miután a fejéhez vágták, hogy amúgy is csúnya, buta és szarul főz, hiába lenne adott esetben neki igaza.


Ez az "én ilyen vagyok, nem tudok változni, így kell elfogadnod" hozzáállás is gyerekes és rhadt kényelmes. A saját hibáin nem hajlandó megpróbálni javítani vagy közös megoldást találni, még szembe sem hajlandó nézni velük, hanem inkább téged állít be a hibásnak, amiért nem tudod elfogadni a sz@rságaival együtt.

2018. dec. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valoban a te verziod lenne optimalis, de egy impulziv embertol ez nem kis keres. Jo hir, hogy nem áltat vele. Ha szamodra ez elfogadhatatlan, de fontos neked, mondd el neki, hogy teged ez bant, szeretnel ra megoldast talalni. Ha van kedve, akarata, tud ezen valtoztatni, de nem kis ido kerdese. Ha nincs, akkor neked kell eldonteni, hogy kepes vagy-e igy elfogadni ot. Nem tudom miota vagytok egyutt, de ha friss a kapcsolat, fog meg erni meglepetes ezen a teruleten.
2018. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hirtelen haragú es bizony amikor leszáll a köd hozzád vágja a sérelmeit.. Ha lenyugszik és bocsánatot kér akkor nem akkora a baj.. Sajnos nőként én is ilyen vagyok... Férjem fejéhez vágok sok sérelmet amikor vitázunk.. De hidd el ezt nem szándékosan vagy bántásként mondja.. Szörnyen rosszul érzem magam utána én is. Nagyobb büntetés ez a lelki ismeret furdalás ami utána van bennem és valószinű benne is.. Adja ki magából. Én meg próbáltam vissza fogni ezt az érzést és azt értem el hogy napokig befordulram és távolodtam el a férjemtől. Akkor azt mondta a férjem inkább adjam ki és vitázzak 15 percet minthogy magamba folytsam és elforduljak...
2018. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!