Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan érzem magam kevesebbnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem magam kevesebbnek?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást, jól kijövünk, de van néhány dolog, amiről inkább nem is szeretek beszélgetni vele, annyira eltérnek a tapasztalataink.

A párom szerető, támogató családban nőtt fel, diplomás szülők, jó anyagi helyzet, nem volt kérdés, hogy őt is támogatják mindenben. 27 éves koráig otthon élt (23 évesen diplomázott, utána dolgozott), leadni nem kellett, a szülők jómódúak.

Jó végzettsége lett, olyan munkája, amit szeret, és nem aggódik amiatt, ha egyszer elvesztené az állását, mert idézem "már másnap legalább 6 új munkáltató könyörögne az ajtóban, hogy szerződjön le hozzájuk". Így, hogy állása van is folyamatosan kapja az ajánlatokat innen-onnan, kapkodnak utána (IT szféra).

Ezzel szemben az én szüleim szakmunkások, az össz, amit láttam otthon, hogy a fizetés, amit keresnek, éhenhalni se elég, 2 állásban dolgoznak, hogy legalább rezsire legyen, így is voltak olyan időszakok, hogy úgy kellett kölcsönkérni (egyikük sem iszik, vagy dohányzik), bár szerencsére azért nem gyakran.

19 évesen mehettem isten hírével, mert továbbtanulásra nem volt pénz, vidéken nem volt munka.

Dolgoztam mindenféle alja helyen, rettegtem a főnökeimtől, rettegtem, hogy egyszer elbocsátanak, hogy nem lesz pénz az albérletre, hogy soha nem lesz normális életem.

Suli mellett dolgozom, de tudom, hogy ha esetleg valami csoda folytán el is jutok a diplomáig, akkor is annyit fogok keresni egy hónapban, amennyit a párom egy hét alatt, egyetem alatt meg pakolhatom az ásványvizet a szabadnapjaimon borravalóért.

A párom családjában a dédszülőkig visszamenőleg mindenki diplomás (mérnök, fizikus, és hasonlók), míg az enyémben a szüleim voltak az első generáció, akiknek sikerült eljutni az érettségiig.

Nagyon szeretnek a szülei ill mindenki a családban, mondhatni, több törődést kaptam onnan a 6 év alatt, mint otthonról a 19 év alatt (a saját családommal akkor normalizálódott a viszonyom, amikor elköltöztem, azóta már szinte jónak nevezhető), de ez sajnos nem segít az állandó kisebbségi érzésemen.

Az egyetemen nem megy minden úgy, ahogy szeretném, ott rontottam el, hogy első évben munkába jártam iskola helyett, és emiatt csúsztam, nem biztos, hogy be tudom hozni. Rettegek, hogy újra be kell adnom, inkább ugornék a kútba. Egyszerűen szégyellem az életem.


-lány-


2019. jan. 1. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne legyen kisebbségi érzésed!! Csak arra gondolj,hogy ez a fiú nem v€letlen van celed,ugyanis szeret!!( és te is őt!) A szeretet/ szerelem pedig nem kételkedik,nem lenéző,nem bíráskodó;hanem támogató,erősítő.
2019. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az érzésidrőlnem tehetsz, tegyél meg minél többez,hogy oyan legyél amilyen szeretnél lenni, annál többet nem tehetsz. sok sikert.
2019. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Szia!!! Mesélek valamit. Beleszerettem egy gyönyörű roma lányba(nem látszik rajta annyira). Amiért bele szerettem: A helyi gettóba született bele. Apja alkoholista,anyukája maga alacsony szintjéből maximumot hozott ki,alkesz férjétől elvált. Az említett lány most évfolyam első a főiskolán. Élete nem ide tartozik de tipikus roma élet. Nem tanulás kisebb balhék,bulizás...Bár csak 20éves kora után ment férjhez és szűlt. Kultúrkörben szinte szégyen 20 felett az első gyerek. Férje megtìltotta,hogy tanúljon. Végül pasi félreszexelt,szétmentek a lány feltört főiskolára ment! Tehát dolgozik,gyereket nevel,háztartást vezet,tanul. Ha egy ilyen lányban van akaraterő kitörni a nyomorból. Te sokkal jobb helyzetből miért nem teszed meg??

Ja és mibe szerettem bele? A küzdeni akarásába. Sosem éreztem őt magát kevesebbnek mint én.

2019. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az első kettőnek köszönöm.


Utolsó, ha szerinted úgy nézek ki, mint aki nem tesz/nem tett semmit, hogy jobb helyzetbe kerüljön, akkor nincs értelme már mit hozzáfűznöm.

2019. jan. 1. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne csináld ezt! Tudod! Bárhonnan bárhova el lehet jutni! Erősítsd ezt a tényt!
2019. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, amit a párodnak jó formán a kis p.csája alá raktak, azt te önerőből érted el. Az én szememben ezzel már sokkal értékesebb és több vagy, mint a párod. De semmi értelme ennek a "ki a jobb" baromságnak, csak magadat idegesíted vele.
2019. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nagyon jó életed van, sok más emberéhez képest! Mellette fantasztikus párod, akit nem irigyelni kellene, hanem szeretni.
2019. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!