Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elítélendő elfogadni a segítsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő elfogadni a segítséget?

Figyelt kérdés

A párom felajánlotta, hogy támogat (lelkileg és anyagilag) egy bizonyos dologban, ami nekem sokat jelentene (ill idővel megtérülne), de rettenetesen bánt, hogy más segítségére szorulok a saját életem megoldásában.


(Az anyagi támogatás tényleg a minimumot jelentené,

lakhatás, élelmiszer, nem akarom más pénzét szórni)


El lehet fogadni az ilyesmit, vagy ettől már erkölcsileg zuhan az ember valamennyit?


(Fordított helyzetben én is segítenék bármennyit)


2019. jan. 2. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez kettőtökre tartozik. Teljesen alap dolog, hogy segítitek egymást oda-vissza.
2019. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Én is így járnék. Ezért is nem lesz senkim. Ezért is kell pusztulnom még idén.


De ha gondolod fogadd el, nagy baj nem érhet. Mikor megtérül, majd visszaadod és "adósság letudva"

2019. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Megértelek, én pl gyűlölök segítséget kérni bizonyos dolgokban. Ha nem muszáj, akkor inkább mellőzöm. De jelen helyzetben, ha nincs más lehetőséged és meg is térül a bele feltetett pénz s idő, akkor ne gondolkodj rajta. Ha bűntudotod lesz utánna, akkor fizesd neki vissza miután megtérül(amúgy ez illetlenség, szóval csak akkor tedd ezt, ha visszakéri vagy ha tényleg nyomaszt a dolog és ez segítene).

Amúgy erkölcsileg nem elítélendő a felajánlott segítség elfogadása, teh!t e felől ne legyen gondod.

2019. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

"amúgy ez illetlenség"


Ja, de az is, ha utána a "segítő" fél örök jollyjokere, hogy "bezzeg akkor én ha nem mentelek meg..." vagy "feláldoztam érted..." örök manipuláció, végső érv, utolsó szó lehet ez.


Nem jó ez így. A tartozást mindig le kell tudni. Nem szabad lekenyerezettnek lenni.

2019. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Ezért is tart ott a társadalom, ahol, mert gyávák segítséget kérni, félnek tőle.

Pl. ha eltévedsz, akkor se kérsz segítséget?

Vagy, ha lelkiekben összetörsz, akkor nem fogsz segítséget kérni egy pszichológustól?


Bezzeg az orvos segítségét akkor is kérik, amikor nem szorulnak rá az emberek.


Nem elítélendő, kérdező, főleg, ha te is segítenél ugyanebben a helyzetben.

2019. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A párodról van szó. Ha szívesen ajánlja fel, akkor fogadd el. Nem értem, milyen erkölcsi zuhanásról beszélsz. A tanulás mindig kifizetődő dolog, és ha lehetőséged van rá, nehogy kihagyd. Viszont ha elfogadod az ajánlatot, akkor ezerrel feküdj neki. Tegnap volt itt egy kérdés, hasonló helyzetre, csak akkor az illető egy év után abbahagyta a tanulást. SZóval ezt semmiképpen se tedd.
2019. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

De a pszihomókus pénzért teszi, az eltévedés segítség meg félperces dolog.


De évekig pénzért...


Bár szépen lepontoztak, látszik már hova tart a társadalom.


Csoda, hogy nincs ebben a világban helyem...? Nem.

2019. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

"Ezért is kell pusztulnom még idén."


Az öngy..lkossághoz meg túl gyáva vagy. Amelyik kutya ugat, az nem harap.

Csak a szád jár, de nincs mögötte tartalom.

2019. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

#8



...majd meglátjuk :) Ha nem is így, akkor majd elvisz a szívroham az állandó aggodalmaskodás miatt :)


De akkor majd koccinthatsz apámmal, nagy buli lesz.

2019. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy kölcsön, vagy visza nem térítendő a támogatás
2019. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!