Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden párom elhagy, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden párom elhagy, mert szorongó és unalmas vagyok, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Alapjában nagyon szorongó természetem van, sokszor nem merek megnyilvánulni, mert hülyén érezném magam! Emiatt nem nevetek, nem gesztikulálok, és amiket gondolok azokat sem merem sokszor kimondani, mert azon agyalok, hogy a másik hogyan fogadná! Ha ezt elképzeltétek, akkor rájöhettetek, hogy emiatt elég unalmas a társaságom! No duma, no inger a másik fél számára és pár hónap után hanyagolnak. Nincsenek igazából barátaim se

Emellett nagyon kevés dologért tudok lelkesedni, és szívből örülni neki! Ami szintén rossz pont, mivel így nem tudunk olyan programokat szervezni, amit mind a ketten élvezünk!

Hogyan lehetne fejleszteni a személyiségemet, oldani a szorongásaimat??


Pár hónapon belül szeretnék eljárni pszichiáterhez! Volt már, aki ezekkel a problémákkal küzdött, és segített neki? Vagy könyveljem el magamba, hogy fogyatékos vagyok, mert nem lehet ellene tenni semmit?


34/F



2019. jan. 3. 00:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Eszedbe ne jusson temetni magadat! A pszichiáter nagyon jó ötlet. Minél előbb mész, annál jobb. És ne tartsd emiatt sem betegnek, sem bénának magadat. Valójában nagyon sok, fölöslegesen egyedül, segítség nélkül kínlódó embernek tudnának segíteni, csak a magyar társadalom nagyon ostoba és előítéletes ebből a szempontból.
2019. jan. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Önismeret, önfejleszés. Kommunikációs készség fejlesztése.

Vannak erre jó könyvek

Remélem pszichológust akartál mondani, a másik inkább bogyókat ad mint segitséget 😀

Bár ezen szerintem nem nagyon segìt, ezt te tudod fejleszteni magadnak.

2019. jan. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Bocsi, előző, én pszichiáterhez járok. Egyfajta bogyót szedek, és emellett rengeteg segítséget kapok. Kb. ugyanolyan, mintha pszichológushoz járnék. Persze emellett saját magamat is fejlesztem.
2019. jan. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
ehhez csak annyit, hogy én úgy tudom, hogy nagyjából a pszichiáter is egy pszichológus, csak ő gyógyszert is felírhat de emellett ugyanúgy próbál beszélgetéssel is segíteni :) de igen először pszichológussal fogok próbálkozni, mert gyógyszert csak akkor szedek be, ha semmilyen módon nem oldódik bennem a szorongás!
2019. jan. 3. 00:40
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk ebben igazad van, kérdező. És jól tudod.

Egyébként nagyon sokra tartalak azért, mert felismerted, hogy érdemes megváltoznod.

2019. jan. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jól esik, hogy megértesz! Sajnos sok embernél nem ezt tapasztalom. Persze nincs rámírva, hogy szorongok és azért vagyok ilyen furcsa.. Az első benyomása rólam általában mindenkinek pozitív, kedvesek velem az emberek, utána azt veszem észre, hogy pár hónap után már kerülnek, mert nem akarnak kínos szituba kerülni velem. Ugyanez mondható el a kapcsolataimra is.
2019. jan. 3. 00:51
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem akarok a lelkedbe mászni és elemezni, de megkérdezhetem, nem vagy te véletlenül maximalista?
2019. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Eddig még soha nem jutott eszembe magamra ezt a szót alkalmazni! Tény, hogy a munkahelyemen pontosnak és precíznek tartanak, de nem gondolom, hogy ez kimeríti a maximalizmus fogalmát! Miből gondolod ezt?
2019. jan. 3. 01:12
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Tudod mi a legklasszabb az életben? Hogy a legnagyobb probléma is csak attól nagy, hogy te annak látod. Csak annyit kell tenned, hogy tudatosítod ezt magadban, hogy tök felesleges felfújni ezeket, a szorongásod, és nyugodtan mondjad ki, amit gondolsz. Persze csinálhatod sokkal cifrábban is, pszichológussal, meg dilibogyókkal is, de úgy is, hogy az egyik nap nagy levegőt veszel, és eljátszod azt, hogy te egy laza cuclifej vagy, aki kimondja a gondolatait, akármi is lesz. Pl menj be egy kisebb boltba, és próbálj pár kedves szót váltani a boltossal. Közben gondolhatsz arra is, hogy tök mindegy mi lesz, mert ha nem sikerül, akkor sem veszítesz semmit. :)
2019. jan. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

Ha így is rossz vége van mindig, elhagynak a nők, nincsenek barátaid, akkor mégis mi veszíteni valód van, ha kimondod, amit gondolsz?

Kicsit szeresd magad, ne mások véleménye érdekeljen, mert akkor boldogtalan leszel, mint most. Lesznek akik utálnak, de még az is jobb, mint közömbösnek, semmilyennek lenni.

2019. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!