Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenynek kéne lennem?

Figyelt kérdés

Mar lassan 3 éve vagyunk együtt. Akivel előttem volt lány akármilyen kepet tesz ki Facebookra be lájkolja. Pluszba elég sok olyan lány ismerőse van akik vagy 300 km-re laknak tőle és sokat úgy törölt már hogy en szoltam neki hogy törölje ki legyen szíves akiket nem ismer mert nyilván zavar hogy mindenfele lány ismerőse.

Viszont ez, hogy mindig be lajkolja a volt csaja képét ez mar nekem kicsit sok. Vagy csak en tulzom el a dolgot? Nyilván addig nem kell aggódni amíg csak “lajkok” vannak de engem mégiscsak zavar. Egyatalan normális ez az egész?



2019. jan. 6. 16:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Itt már az a sok, hogy ismerősöket kitöröltettél vele.
2019. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Attól nem lesz jobb, ha valamit megtiltasz neki, legfeljebb azt éred el, hogy sunyizni fog, és nem mond el semmit.

Pasiból van, így működik. De veled van együtt, és ha azt akarod, hogy ez így is maradjon, akkor vedd le a pórázt, mielőtt megfojtod vele.

Ha fontos vagy, és ő nem egy csúszómászó, akkor megmarad a lájkok szintjén. Ha nem, azt meg úgysem tudod megakadályozni a hisztiddel. De akkor meg amúgy is jobban jársz nélküle.

2019. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha engem megkérne a párom, hogy ne lájkoljam az exem képeit, akkor nem lájkolnám, mert bár az exem az életem része volt, és ez kitörölhetetlen, fontos nekem a párom lelki békéje, és nem halok bele, ha nem lájkolok valamit. Attól függetlenül ugyanúgy felidézhet bennem emlékeket, érzéseket az exem képe, ha csak ránézek. Ez ellen nem tehetsz semmit. Viszont ha arra kérne a párom, hogy töröljek valakit, ott eldurranna az agyam. Az már betegesség, és egy nagyon rossz út kezdete.
2019. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyesmit hülyeségnek tartom. Ezen felesleges idegeskednj. Tipik olyan hogy ha nincs az embernek problémája, akkor csinál.

Önmagában a lajk(ok) nem ér(nek) sokat. Kb annyi hogy ja jól nez ki a kepen szereplő szemely. Ennyi. De ez barkire lehet igaz. Tök szimpla ismerősökre is.

Azt meg végképp nem ertem hogy téged miért zavar hogy neki vannak más nő nemű ismerősei?? Akkor ezentúl senkit ne ismerjen meg aki nő? Szimpla ismeretségről beszélek, nem szándékosságról.

2019. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
20%

Teljesen megértem dühöd és csalódottságod, annak ellenére hogy jómagam a férfiak táborába tartozom.


Megértem és ezúton kíváncsi vagyok magam is mások véleményére, ugyanis hasonló esetben volt nekem is részem.


Körülbelül két vagy közel két és fél éve voltunk együtt párommal, amikor rátaláltam üzenetekre, melyeket volt "barátjával" ( aki még csak annak sem nevezhető, mivel részéről nem voltak kölcsönösek az érzelmek, tehát csak néha "találkoztak", amikor is ismét sikerült a ganajnak visszaédesgetnie magát, hiú ábrándokat ébresztve a naív és hiszékeny Nőben, majd miután megkapta amit szeretett volna, Don Juan ismét köddé vált és más hasonló Nőket hitegetett tovább... ) váltottak üzeneteket.

Ártalmatlannak tűnő üzenetek voltak ezek ( névnapos köszöntések mindkét fél részéről, szülinap ha jól emlékszem ), de annak ellenére engem mégis rettenetesen zavart és sértőnek találtam a magam részéről.

Azt hangsúlyozom, hogy én a magam részéről az exekkel NEM tartok semmilyen módon kapcsolatot fenn, nálam ez alapszabály, a múltat NEM viszem be a jelenbe és főleg nem viszem be abba a jelenbe, amivel a JÖVŐT szeretnénk létrehozni !!!

Nem hiszek a barátok maradjunk az exel, a pszichológia egyébként az ilyen egyéneket narcisztikusnak említi, ráadásul az EX csak árthat az új kapcsolatnak !!! ( EZT NEM ÉN állítom, hanem a pszichológusok, akiknek van rálátásuk, de egyébként józan paraszti ésszel végiggondolva is rájöhet az ember a helyes útra )

Ezt a párommal is tudattam és azt reméltem, hogy ehhez tartja magát, illetve sokkal inkább azt reméltem, hogy ezen a téren ( is ) egyetértünk. ( ez egy olyan terület a sok közül, ami véleményem szerint egy egészséges kapcsolatot alapoz vagy mételyez )


Kövezzetek meg érte, de én ilyen régi vágású vagyok e téren...


Miután számon kértem rajta az esetet, kitalálhatjátok, vita és veszekedés lett belőle ( persze a támadás a legjobb védekezés ), ami miatt egy újabb eltávolodás és szakadék, valamint sérelem keletkezett köztünk...

Ekkorra már megkértem kezét, bár ha mindezt előbb tudom, akkor biztosan halasztottam volna az esetet!


De, tudnék még mesélni, rengeteget...


Azt még elmesélem, azaz leírom, hogy a fent említett egyén és a párom is a sokak által imádott közösségi oldalon ( igen, F-el kezdődik :)) ) rendelkeznek profillal ( én, a régi vágású nem rendelkezem, mert az nélkül is létezem, sőt ) és ismerősök voltak.

Azért voltak, mert egyszerűen nem tudtam azzal azonosulni, hogy amíg minden évben elmentünk nyaralni a párommal és kettőnkről készült fotót egyáltalán nem osztott meg, csak a róla készültekből osztott meg párat, amit ráadásul az ürge lájkolt ( hűű, de rühellem még magát a szót is ), aminek a vége az lett hogy hosszú hónapokig keserítette meg a hétvégéinket és olykor hétköznapjainkat amikor ellenőriztem, hogy törölte-e ismerősei közül az ürgét.

Megkértem, hogy törölje az ismerősei közül, ahogy a telefonszámát és a váltott leveleket is, illetve tegyen róla, hogy valóban meggyőzzön arról, hogy szakított a múltjával, pláne mivel állítása szerint nem jelentett számára semmit és én vagyok az aki az igazi számára.

Biztos ismerős más férfiak részére is a szöveg...

Zavart, hogy napi szinten a megosztott szarságokról jött és ment a jelentés, ha az ürge elfingotta magát, máris érkezett a kiba..tt faszbukon a jelentés, stb, stb...

Ez egyre kezdett elhatalmasodni és egyre csak kulminálódott bennem.


Igen, bevallom férfiasan, féltékeny voltam, vagyis sokkal inkább elkeseredett, csalódott, frusztrált, elveszett, tanácstalan...

De, kérdem én, más férfi milyen lett volna ???

Hogyan reagálta volna le ?

Persze fejben én is sokféle forgatókönyvet lejátszottam...


És akkor kérdem én, az ilyenre mégis hogyan lehet építeni és családalapításban gondolkodni, illetve közös jövőben ??? ( mivel a párom azt szeretett volna nagyon )

2019. jan. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Nekem nőként elég ijesztő lenne egy ilyen pár, mint te.

A múlt az csak múlt, de az életünk része, és teljes mértékben megtagadni éppúgy nem egészséges, mint túl sokat foglalkozni vele.

Néhány szülinapi üzenet az még nem nevezhető túl jó kapcsolatnak, és józan ésszel végiggondolva te nem az ő "jó kapcsolatukra" vagy féltékeny, hanem a tényre, hogy az a pasi egyáltalán létezik. A dolog kettejük közt akkor lenne beteges, ha találkozgatnának, napi szinten beszélnének, de erről itt szó sincs. Ami itt beteges, az a te hozzáállásod.

Így hogy tud dolgozni, emberek közé járni a párod? Ott is ellenőrizgeted?


Volt egy exem. Rendszeresen gyanúsítgatott. Minden ok nélkül. Nem beszélhettem ellenkező neműekkel akkor sem, ha a kollégám volt az illető. Az ex mára már ex lett. A kollégám meg a jó barátom. (Azota sincs köztünk semmi, nem ezért kedveljük egymást.) Van viszont ehy normális párom azóta, aki nem akar megfojtani, és csak egészséges mértékben féltékeny, mert megbízik kettőnk kapcsolatában.

2019. jan. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt #5 válaszoló, soraidból az szűrhető le, hogy egykori exeddel hasonlítasz ossze, ami tévedés részedről.


Nagyon sok részletet nem írtam le, illetve nem látsz.

Az éremnek két oldala van, olykor akár több...


Nem ellenőrizgettem mindig és minden esetben, jó okkal tettem amit tettem, ugyanakkor nem vagyok rá büszke.

Az előzmények nem ismeretesek, ezért teljesen érthető, hogy felettem van ítélkezve.


Talán csak annyit kérdezek Tőled, hogy Te hogyan reagálnál és mit éreznél ha a párod azt mondaná lazán, hogy nincs abba semmi rossz ha az exel vált üzenetet az ember és

akár találkozik egy kávéra .?

2019. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

#7:


Azt mondanám neki, hogy érezzék jól magukat.

Az ex nem véletlenül lett ex. Én meg a jelen vagyok. Van önbizalmam, és tudom, mint ahogy a párom is tudja, hogy mit veszít, ha mást választ helyettem. Nem azért nem csal meg, mert nincs rá lehetősége, hanem azért, mert engem választott. Ugyanez igaz visszafelé is. Engem nem érdekel más pasi, nekem ő az igazim, a mindenem. Nem tudnám elképzelni, hogy más akár csak megérintsen. És ő tudja ezt, mert rendben van közöttünk a szex, az intimitás és a kommunikáció is.


Jobbat mondok: többször volt már nélkülem nyaralni (természetesen együtt is szoktunk menni ettől függetlenül), és több olyan lány van, akikkel évek óta jó kapcsolatot tart fenn. Nekem is voltak ilyen fiúbarátaim, míg az exem el nem üldözte őket. Akkor sem, most sem érdekelnek pasiként, de emberileg hiányoznak. Mert nem vagyok annyira sekélyes, hogy csak nőkkel tudjak kommunikálni. Szerintem ez a normális, és nem az, hogy eltiltjuk a másikat dolgoktól.

2019. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

És mi az, hogy "ha ismerném az előzményeket"? Notórius hazudozó, vagy hűtlen nimfomán lenne a párod? Vagy mégis, mi olyat követhetett el, ami indokolja - szerinted - a szabad mozgását?


Tudod mit mondok én? Apám ugyanilyen féltékeny idióta volt, mint te. Anyám a sarki közértig nem mehetett le anélkül, hogy ő ne tudja, kivel és mennyit beszélgetett útközben. (Pasival persze soha semennyit.)

Anyám egy életen át hűséges volt hozzá. Neki meg köztudottan volt több alkalommal is szeretője, volt, aki évekig tartott...

A féltékeny exem anno szintén agyba-főbe csalta az előttem lévő feleségét. Kettős életet élt, az élete egyik feléről, a csajokról, bulikról, kétes üzletekről asszonypajtás nem is tudott semmit.


Szóval ezt hagyjuk. Mindenki magából indul ki. TE nem tudnál nemet mondani, ha alkalmad lenne rá. TE nem bízol saját magadban. És ezt kivetíted a párodra, aki meg van olyan szerencsétlen, és rád hagyja.

2019. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ha valaki vetít, akkor ez esetben Te vagy, aki rám vetíti frusztráltságát, amiért az exét látja a leírt esetben.

De, ha ez könnyít kis lelkeden, hát egészségedre...


Ezért írtam, hogy előzmények és teljes átláthatóság híján nem kellene személyeskedni!

Egyébként meg a munkakörében képzeld vannak férfiak is, ahogy házaspárok ismeretségi körünkben ( férfi és nő alkotta házaspárok ) és nem voltam vagy vagyok féltékeny.

Nem értem, hogy miből szűrted le, hogy bármiben is korlátoznám... ebből is személyes tapasztalatod ide történő vetítése olvasható.


Egyébként meg egy kis féltékenység jót tesz és jó ha jelen van ( egészséges mértékben ), mert azzal jelezzük a másik felé, hogy fontos számunkra.

De, mielőtt ismét betegesnek és hasonló jelzőkkel illetnél, fordulj szakemberhez és kérd ki az ő véleményét is erről, habár nem ártana frusztráltságod is kezeltetni, valamint "csőlátásod"...

2019. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!