Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erre rámehet a kapcsolatunk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre rámehet a kapcsolatunk? Van ennek így esélye?

Figyelt kérdés

Már tettem fel hasonló kérdést az oldalon, de most nem ugyanarra vagyok kíváncsi mint akkor. Szóval másfél éve vagyok együtt a párommal. Én szeretem és amúgy ő is engem. Ami idegesít, az a "rossz" családi helyzete. Az a probléma, hogy külön lakik ugyan a szüleitől, de minden hétvégéje foglalt családi dolgok miatt, néha a hétköznap is, bár az nem minden héten. Általában van rám is elég ideje, de bevallom őszintén, hogy mikor nekem kell hozzá alkalmazkodni, akkor egy idő után felmegy bennem a pumpa. De megpróbálok nem pattogni, akkor sem ha nehezen jön össze egy találkozó, mert azért szán rám is időt. Mikor a hétvégén találkozik a szüleivel, akkor a mi találkozónk nem lehetséges, legfeljebb rövidebb időre ha elmegy velem valahova vagy hozzám jön. Nehéz volt elfogadnom, hogy a hétvége mindig ki van zárva (kivéve nagyon ritkán) amikor a szülei vagy az egyikőjük ment hozzá hétköznap is akkor megint lecsökkentek a lehetőségek, hogy találkozzunk.

Bár sikerült többször úgy megoldani, hogy nem nála, hanem akkor elmenni valahova, vagy ő jött hozzám. Általában jól bírom a helyzetet, meg nem panaszkodok, mert ha hétvégéken nem ér rá, akkor ott a hétköznap. De mégis ha szóba jön, hogy bizonyos nap megint ezek a családi dolgok vannak, akkor felhúzom magam, mert amúgy is nehéz összeegyeztetni néha a találkozót, nemhogy még így. Próbálok megértő lenni, mert nem könnyű annyira a családjának sem, mivel a nagyszülőket gondozzák, párom is, meg szülők is, ezért találkoznak olyan gyakran, ezért van szükségük a segítségére. Ráadásul a szüleinek is megvan a maga baja otthon. Szóval én megértem a helyzetét, de néha mégis már az agyamra megy ez a helyzet. De elfogadom, mert próbál más napokon időt szánni rám. Meg, ráadásul lehet hozzá is költöznek a szülei, mert már nem bírják annyira ezt az állandó utazást amivel jár ez a helyzet. (Más városban laknak, ezért kell utazni) Meg ugyebár akkor könnyebb a nagyszülőket segíteni, ápolni, közelebb lenne mindenki. Viszont én megijedtem, hogy emiatt veszíteném el, mert akárhogy is nézzük, mert nem tudom mennyire lehetnék vele normálisan kettesben, mert nyilván elküldeni a szülőket míg ott vagyok, csak amiatt, az bunkóság lenne. Ha külön lenne például egy emelet csak nekünk, az még oké. De ha meg ott lennének 1 szobával arrébb, akkor az nekem nagyon fura lenne. Mégiscsak más totál kettesben lenni, meg akkor például le se támadhatjuk egymást, ha olyan kedvünk van. Meg szóval hiányozna az az idő, hogy csak mi ketten legyünk.


Ez mondjuk még nem is biztos, hogy hogy alakul, de ez a mostani helyzet, szerintetek nem fogja elrontani a kapcsolatunkat?

Én igyekszem alkalmazkodni hozzá, ha szükséges, ő is azért hozzám, de például zavaró nekem sokszor, hogy a hétvége eleve ki van zárva. De mikor még a hétköznapok egy része is, az még inkább. Tudom, hogy meg kellene értenem, elvégre ki tehet róla, hogy a nagyszülei segítségre szorulnak, sőt, az a természetes, hogy segít nekik. Egy szóval sem mondom, hogy nem kellene. De szerintetek ez elronthatja a kapcsolatot? Ez, hogy mindig alkalmazkodni, hétvége ki van zárva, meg aztán esetleg ha odaköltöznek szülei is?


Én szeretem a párom, csak nem akarom elveszíteni emiatt.

Jóban-rosszban mellettem volt és amúgy is nekem ő kell.

De nehezen tudom elképzelni, hogy egy idő után az ilyesmi nem okozna gondot.


Mondtam neki, hogy költözzön külön, ha odaköltöznek a szülei, mert akkor legalább lenne több privát szférája (felnőtt ember amúgy, nem tini) de mégis tudna segíteni a családjának, mert nem lenne tőlük akkor sem messze. Erre mindig azzal jön, hogy nincs pénze. Hitelt nem akar, nem keres sokat, ráadásul szerintem volt, hogy még a szüleit is támogatta.

De szerintem akkor meg rámenne a kapcsolatunk. Meg akkor ha esetleg van valami probléma otthon, annál rosszabb lenne biztos az ő kedve is.


2019. jan. 8. 14:40
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy hosszú lett. Írtam mindent, ami eszembe jutott.
2019. jan. 8. 14:48
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Jóban-rosszban mellettem volt és amúgy is nekem ő kell.


Most akkor te is legyél mellette ebben a nem túl jó helyzetben és ne húzd a szád.

Ez a családi állapot nem fog örökké tartani náluk. Én inkább felajánlanám a segitségem és ha lehet mennék én is.

2019. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Szép olvasmány. ;)


Nos, valószínűleg nem lesz könnyen emészthető a válaszom, de pontosan az ilyen helyzetekre találták ki az idősek otthonát. A nagyszülők nehezen látják el magukat, a család pedig tönkremegy a támogatásukba. Ha a szülei odaköltöznek a párodhoz, a kapcsolatotokon időzített bomba fog ketyegni. A türelmed véges, akárhogyan szereted is, szülőkkel élni egy párnak pedig katasztrofális.

2019. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt elfelejtettem írni, hogy amúgy nem élek együtt a párommal, de szerintem akkor is hatással van/lenne a kapcsolatunkra az egész.


Én nagyon kettős érzésekkel küzdök néha, mert meg is értem, alkalmazkodok is, van épp elég baj náluk, ugyanakkor meg itt van az én szempontom is és gondolnia kellene jobban a kapcsolatára is.


Azt tudom, hogy szakítani nem akar velem.

2019. jan. 8. 15:07
 5/35 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem ez náluk már évek óta mehet így, van egy ilyen érzésem. Szóval nem 1-2 hete van ez a dolog. És szerintem nem is egy 1-2 hétig tartó állapot lesz ezután sem.


Persze, mikor csak a hétvégéje foglalt, az még a jobbik eset, mert akkor mi találkozunk valamelyik hétköznap, de mikor ezen felül is mennek hozzá a szülők, már kezdek rosszul lenni. Persze értem én, hogy a szülei, de bevallom nehezen fogadom el ezt az egészet.


De amúgy meg sajnálnám, ha ilyenek miatt menne tönkre a kapcsolatunk. Említette, hogy azért próbál alkalmazkodni hozzám is, ami bizonyos fokig igaz, de attól még maga a helyzet ugyanolyan. Meg, ha odaköltöznének a szülei, azt még nehezebben bírnám. Most lehet egyesek szerint önző vagyok, de ez az igazság. De mivel annyira kell nekem, próbálok megértő is lenni. Felvetettem neki a problémát, és azt belátta párszor, hogy lehet a kapcsolatunknak nem tenne jót, de azt is mondta, hogy várjuk ki hogy alakul, mert például a szülei költözése nem is biztos még.


Nem akarok önző lenni de biztosan érthető az én helyzetem is.

2019. jan. 8. 15:14
 6/35 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem, ha annyira szipiszupi a kapcsi, TE miert nem mehetsz vele 7 végente a szülrihez? Én annakidején tökre paráztam levinni a szüleimhez a parom ( nem kacsalábon forgó házunkvan, legyen ennxi elég) ès ő mégis tök pozitívan állt hozzá, ( utolag mondta hogy látott ő már cifrábbat is). Szóval nem tudom, mi aza titok ,amit pont a parnere elől rejtegetnie kéne ?( bónuszkérdés : nem félsz hogy vmi csaja van , aztán ott 7végente van jelenése?)
2019. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Nem félek, hogy csaja van. Amúgy azért nem mondom neki, hogy mennék hétvégente, mert úgy érzem, nem akarná.

Szerintem azért nem, mert úgy van tuti vele, hogy a nagyszülei ápolása és az ilyesmi az ő dolguk, hogy engem abból ki kell hagyni...


Beszélni se nagyon szeret róla, de biztos vagyok benne, hogy nem csajt rejteget. Akkor fel sem vállalt volna például az anyukája előtt, akinek be is mutatott.

Meg amúgy is bízok benne. Sőt, láttam a nagymamáját is, bár nem beszéltem sokat vele. Ez hülyeség, hogy csaja van.

2019. jan. 8. 15:22
 8/35 A kérdező kommentje:
Még ha mondjuk 4 éve lennénk együtt, akkor el tudnám képzelni, hogy elfogadja a segítségem, de amúgy is, szerintem engem ki akar hagyni ebből. Szóval ez nem nagyon van meg mint lehetőség.
2019. jan. 8. 15:24
 9/35 anonim ***** válasza:
54%
es frankón majdnem minden 7 végente megy ugy a nagyanyjához, szüleihez hogy kihagy belőle? Mert nem szeretne hogy ottlegyél? milyen kapcsolat ez? bocs, csak megint magamból indulok ki, mi mindenhova együtt mentünk a parommal, még a nagymamájáti is meglátogattam vele. Na mindegy, csak furi.
2019. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Szerintem azért akar kihagyni ebből, mert úgy gondolja, hogy minek legyek én ott, mikor a szülei se szórakozni mennek, hanem a nagyszüleit gondozni. Meg szerintem szégyellné a helyzetet, hogy a nagyszülei annyira nem tudnak gondoskodni magukról. Én így sejtem.


Meg szerintem mivel annyira azért még régen nem vagyunk együtt, furcsa lenne nekik, ha hirtelen én is ilyen családi dolgokba részt vennék. Én ezt meg tudom érteni.

2019. jan. 8. 15:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!