Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki lehet nevelni a másikból,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet nevelni a másikból, ha az illető "túl sok"?

Figyelt kérdés

Lassan két éve leszünk együtt a barátnőmmel és néha úgy érzem elszívja az összes energiámat, pedig alapvetően szeretem őt és látom az erényeit, jó tulajdonságait.

Szeretjük egymást, de én már többször voltam mélyponton, mert nagyon rámborította minden nyűgjét. Ő egyszerűen mindent kimond. Azt is, hogy mit csinál, mit fog csinálni, mit csinált tegnap. Teljesen jelentéktelen dolgokat felsorol (bevásárolt, az xy-al trécselt telefonon), bár ez volna még a könnyebbik része. A másik, hogy nagy mélységeket, magasságokat él meg és ezen a téren is mindenbe beavat. Hogy neki mennyire elege van ebből-abból, miután egy fél éjszakát fröcsögött nekem valamiről, utána két nap múlva a nagyratörő terveit vázolja hosszasan, amiről tudom, hogy szintén pár nap múlva a feledés homályába merül.

Én egy zárkózottabb figura vagyok, sok mindent magamban oldok meg, jobban szeretek elmélyülni, befordulni. Engem ez tölt fel, nem az, ha ráborítok másra mindent, ami eszembe jut.

Furcsa, hogy az értékrendünk hasonló, de mégis ez, hogy más a temperamentumunk, engem teljesen lemerít. Mikor elutazik két napra, van, hogy még mindig zsong a fejem a sok infótól, amit hozzám vágott. Próbálom szorgalmazni, ha nem vagyunk egy helyen inkább üzenetet írjon, ne hívjon fel..

Próbáltam neki alkalom adtán jelezni ezt a problémámat, de azon kívül, hogy kicsit megsértődött, utána minden ment a régi kerékvágásban. Meg én is megértem, hogy ezt nehezen tudja másként értelmezni, minthogy nem érdekel, mi van vele, pedig ez nem igaz, csak tényleg ezt a bőlére eresztést én nem bírom sokáig.

Volt valaki ilyen cipőben? Működhet egy ilyen kapcsolat?


2019. jan. 9. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Eltudom képzelni miyen tìpus lehet a barátnőd :) Nekem is van hasonlò nő ismerősöm. Engem fáraszt nagyon. Azt kellene megértetni vele,hogy pròbálja meg röviden és tömören elmondani amit fontosnak tart és nem kell részletesen beszámolni mindenről Neked,a legutolsò aprò dologròl is. Attòl neked ugyan olyan fontos. Pròbáljon ezen változtatni,oda figyelni. A kevesebb néha több. Kinevelni nem hiszem, hogy lehet,de ha ìgy folytatja nem fogod bìrni és irritálni fog a sok fecsegése. Akkor sajnos ki kell mondani, hogy nem vagytok egymáshoz valòk.

34/N

2019. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet belőle kinevelni, és megértem, hogy borzasztóan fáraszt mindez. Nem vagytok kompatibilisek. Tégy magadnak egy szívességet, és szakíts vele mielőtt beleőrülsz.
2019. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Ne akard őt megváltoztatni ilyen dologban, mivel ez az ő alapszemélyiségének része, ilyen a temperamentuma, extrovertált típus. Te viszont a szöges ellentéte vagy. Nem mondom, hogy nem működhet így a kapcsolatotok, de az biztos, hogy egyikőtöknek el kell viselnie a másikat. Neked azt, hogy ő ilyen, vagy neki azt, hogy változnia kell. Kérdés, hogy ez nektek mennyire felel meg. Azt csak ti tudhatjátok.
2019. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Soha nem neveled ki belőle,de senki.Sőt,ha később gyerekei lesznek még jobban eldurvulnak a dolgok.
2019. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

"Én egy zárkózottabb figura vagyok, sok mindent magamban oldok meg, jobban szeretek elmélyülni, befordulni. Engem ez tölt fel, nem az, ha ráborítok másra mindent, ami eszembe jut."

Belőled ezt ki lehet nevelni? Na ugye, hogy nem. Belőle se akard, neki ugyanúgy a személyisége része ez a tulajdonsága, mint neked a zárkózottságod, befelé fordulásod. Vagy megtanulsz ezzel együtt élni és megszereted, vagy keresel valakit, aki hozzád hasonló ezen a téren. Én nem tudnék egy örök csacsogóval együtt lenni hosszútávon, de van, aki igen.

2019. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem volt egy pasi, akivel ismerkedtem, kb. azt nem írta le,hogy mikor megy sz@rni. Rohadt idegesítő volt egy idő után. "A buszmegállóban vagyok. Most szálltam fel. Jaj valamiért megálltunk. Na most újra elindult. Na most értem haza. Vacsorázok, megyek fürdeni." a hajamat tudtam volna tépni ettől. Hiába kértem, hogy ne írja ennyire részletesen, hogy mikor mit csinál, kb. három napig tartott így és folytatta. Én meg besokalltam és azt mondtam, hogy hagyjuk.
2019. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
#6 Nekem is van egy ismerősöm, aki éjjel-nappal képes csetelgetni az aktuális barátjával, plusz majdnem minden nap találkoznak is. Az ilyen embereknek semmi értelmes elfoglaltsága nincs...
2019. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet, mert alapból ilyen. És minél jobban idegesít, meg zsong tőle a fejed, annál nyűgösebbé válsz majd. El fog durvulni, ha már most ilyen nehéz.
2019. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem is lehet, de nem is kell. Mások vagytok, ő extrovertált, te introvertált vagy, ő kivetítve a világba, te befele fordulva élitek meg a dolgokat.

2019. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


5/9 Az a röhej, hogy én igyekeztem változni, kicsit nyílni és szerintem sikerült is! Mármint van nekem is, hogy valami problémámat kibeszélem vele és tök jó, hogy számíthatok rá és okosakat mond. De ugye nekem ez még mindig a gondolataim/gondjaim 10%-a, míg ő vagy 95%-ot rámb**sz..

Ezért vagyok nagy gondban, mert tényleg jó, hogy van egy törődő társam, akire számíthatok, de sajnos valóban nem elhanyagolható, hogy másfelől egyáltalán nem vagyunk egálban és soha nem is leszünk. Szerintem én jobban igyekeztem alkalmazkodni, rajta meg néha látom, hogy látja hogy iszonyúan lefáraszt(ott), de nem visszavesz, hanem kedveskedik valamivel engesztelésül, de a végeláthatatlan szócséplés és kihangosított önelemzése megmarad.


Egyébként tényleg nem győzöm csodálni, mert van jópár barátnője, akikkel szintén órákig tud telefonon dumálni, de akkor se "ürül ki", hanem kb. örömmel elújságolja, hogy az xy mit szólt ahhoz, amit nekem már 20x elmesélt. Vagy történt vele valami és már az 5. embert hívja és kezdi előröl a sztoriját..

2019. jan. 9. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!