Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi az egészséges változás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az egészséges változás egy kapcsolaton belül? (konkrét saját eset)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a párom, ő is nagyon szeret engem. Imádom őt magát, azokat a dolgait amelyek őt saját magává teszik. Van rengeteg saját tulajdonsága és ezeket nagyon szeretem.

De sok dolgot hoz az apukájától is akit már kevésbé szeretek. Mármint kedvelem, elvagyok vele de vannak olyan tulajdonságai és szokásai amelyektől borsódzik a hátam. Pl. ha ingyen van valami, akkor azt a pofátlanságig kihasználja. Ha egy bártulajdonos ismerőse meghívja, hogy igyanak vmit, akkor részegségig tolja órákon át, kiissza az embert a vagyonából. Ugyanez vendégségben kajával. Arról nem is szólva hogy gyomorforgató módon eszik.

És a párom átvette tőle. Meg az undorító, f...ós, sz...ós, b...ós vicceket és szavajárásokat is amelyeket szó szerint idéz az apja után társaságban is.

Ezeket olvasva gondolhatnátok hogy jókora paraszt lehet a párom. De pont ez az hogy alapvetően egy kimagaslóan intelligens, jó modorú, helyes srác, de ez amiket az apjától eltanult... Ezek nagyon csúnya szokások. Nem?

Nem tartom magam úri kisasszonynak, de ezekkel a dolgokkal nem tudok együtt élni. Nagyon szeretném, ha a párom elhagyná ezeket a tulajdonságait.

De lehet ilyet kérni a kedvesedtől? Mennyire lehet beleszólni más ember dolgába, szokásaiba?

Párom azt mondja, ő szeretne változni, ideális pár lenni nekem. Konkrétan szokta kérni, hogy ha van vmi, ami nem tetszik, akkor azt mondjam meg. De szerintem egy kapcsolat nem arról szól, hogy mindent a másik fejére olvasunk és átfaragjuk a saját kedvünkre. Ugyanakkor mivel mindenki más, kompromisszumokra szükség van.

Mit gondoltok az én kéréseim már túlzások vagy még beleférnek?


2019. jan. 12. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Elmosolyodtam. Ha én csupán ennyi kivetni valót tlaáltam volna a párjaimban... Én amúgy mindig mindent szóvá teszek már az első alkalommal, amiko feltűnik. Sokkal jobb, mint görgetni magam előtt, míg már akkora súlyú lesz, hogy alig bírom bent tartani, viszont nagyon zavar.

Én ezeket amúgy nem változásnak hívom, hanem inkább figyelmességnek, avagy a egyes esetekben kompromisszumok. Amik nélkül viszont nincs párkapcsolat, de még csak barátság, hova tovább haverság se.

Volt bőven 1 évnél hosszabb távú kapcsolatom. Sorolhatnám napestig, hogy min ment a rugózás vice versa. A legapróbb, ne járj retkes cipővel, a szedd össze magad után a dolgaidon át, a tanulj meg rendesen enni, inni, stb.-ig. És ezek csak az apróságok.

2019. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha valamivel te nem tudsz együtt élni, akkor a te szempontodból nem túlzás kérni. Hogy a másik hogy reagál rá, az egy más tészta. Ez nem attól függ, hogy ez a társadalom szerint mennyire csúnya szokás, hanem az, hogy effektíve téged zavar. De ha arra vagy kíváncsi, hogy másik hogy gondolják, igen, nyilvános helyen igenis hozhat kellemetlen helyzetbe az, hogy disznó vicceket mesél meg mindent feleszik, amivel csak megkínálják... de ez nyilván az adott társaságtól is függ.


Illetve az, hogy nem attól lesz egy kapcsolat igazi, hogy mosolyogva tűrjünk nekünk nem szimpatikus dolgokat. Ha neadjisten alkoholfüggő lesz, akkor sem lépsz fel ellene, mert "akkor a saját képemre faragnám"? Ugye, hogy nem. Ezeket szépen le kell ülni megbeszélni vele.

2019. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy túlságosan engedékeny meg elnéző vagyok. Az előző kapcsolataimban is volt erre példa ha jobban belegondolok... Azt hiszem itt az ideje hogy tanuljak belőle.

Köszi még egyszer!

2019. jan. 12. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!