Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokan miért a párjuktól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért a párjuktól várják a motivációt a céljaik megvalósításához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában elég sokat észlelem a környezetemben a fentebb említett jelenséget. Rengeteget hallom az ismerőseimtől, -elsősorban férfiaktól, de ritkán nőktől is- hogy addig nem tesznek a céljaik elérésébe energiát, amíg nincs kapcsolatuk. Mintha teljesen motiválatlanok lennének kapcsolat nélkül.


Pár példa:

"Majd elutazom xy helyre, ha lesz párom és lesz kivel..."

"Majd lefogyok ha..."

"Majd elkezdek aktívan sportolni, ha..."

"Majd igényesebben öltözködöm, ha..."

"Majd elkezdek karriert építeni ha lesz kiért..."

"Majd elkezdek xy dolgot tanulni, ha..."


(Én azt gondolom, hogy egy jó párkapcsolat hatalmas húzóerő és erős pozitív töltet bárkinek az életében. Viszont attól várni a motivációt kicsit egészségtelen dolognak tűnik. Én szingliként is tettem energiát a szakmai fejlődésembe, utazgattam és belevágtam új dolgokba, beiratkoztam tanfolyamokra ha éppen tanulni akartam valamit. Mindig volt egy erős belső motivációm.)


Mit gondoltok erről?



2019. jan. 12. 13:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
Igen, fontos, hogy legyen az embernek belső indíttatása, cèlja, de A, azt ki vitelezni is kell a vègèn (pl. egy kèpzès vègèn elkezdeni magánban nyomni azt), amihez társ, ismeretsèg kell; B, nem mindenkit neveltek úgy, hogy kialakult benne a belső tűz, így egy külső gyújtós jó, ha van a környezetèben, aki segíti kibontakoztatni őt.
2019. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!


Sokan azért a párjuktól várják a motivációt a céljaik megvalósításához, mert teljesen motiválatlanok kapcsolat nélkül.


Következő kérdés?

2019. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem rosszindulatból tettem fel a kérdést, csak megérteni akarom.
2019. jan. 12. 13:26
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Kivéve talán az utazást, ha más társasága sincs az illetőnek, mert azért mégiscsak egy másik ország, ha egyedül van az ember, kiszolgáltatottnak tudja érezni magát. De a többi egyéb, amit gond nélkül otthon is el tud végezni vki, ahhoz nem értem, miért kellene pár. Az már rég rossz, ha vkinek csak az a motivációja az önfejlesztésre, hogy akkor lesz csajom/pasim... és tapasztalom a környezetembe, hogy ez gyakran annyira kifogás, hogy akkor is punnyad, amikor össze tud szedni vkit.
2019. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

kettes vagyok


Tisztában vagyok vele, hogy nem rosszindulatból tetted fel a kérdést. Magam sem rosszindulatból válaszoltam, hanem tapasztalatból. Az emberek (elsősorban férfiak, de ritkán nők is) egyszerűen ilyenek. Nem értékelik az életüket, mint lehetőséget, nem használják ki a Földön töltött időt stb.

2019. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Hogy egy csodálatos ember vagy.

-egyedül én sem utazgatok, engem untat.

-lefogyást nem értem én sem, jelenleg hízni próbálok.

-kinek mi. Ha nem egyéni sportot szereti, akkor érthető. Jó egy edzőtárs, szórakoztatóbb.

-nincs akinek tetszeni akár, így bizonyos fokig érthető.

-ezt is embere válogatja, akkor tanulom, amikor érdekel.

32/f

-önmagam fenntartásához tényleg nem kell egy valag pénz.

2019. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megint!

És szerintetek egy ilyen hozzáállású személy lehúzza a párját?

2019. jan. 12. 13:40
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

kettes és ötös vagyok


Le ám! Mi az, hogy! Legutóbbi kapcsolatomban én voltam a lehúzó ember, be kell ismerjem. Azóta, hogy szétmentünk, beláttam, és összeszedtem magam. Azóta folyamatosan igyekszem haladni, lépegetek előre mind anyagi, mind lelki és spir. síkon. Még azt is el kell ismerjem, h addig nem lesz párom, amíg fel nem fejlődök a "partnerkapcsolati piac" kívánalmaihoz.


Sportolni, olvasni, tanulni stb mindent lehet egyedül is. Sőt, ha egyedül képes vagy rá, mert olyan erős a belső motivációd, nos, evvel inspirálhatsz másokat is. Ők ezt úgy fogják érzékelni, hogy "erőt merítenek belőlem".

2019. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én például pont nem a férjem kedvéért fogyókúrázom így szülés után. Hanem hogy majd ha eljön a napja, azt mondhassam magamnak a tükör előtt hogy:" Ejha kislány, ezt megcsináltad!" :D

Az már csak hab a tortán ha a férjem meglátja azt a nőt, akire fáradtság címén nem fanyalodott rá szülés után. ;)

2019. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező.
2019. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!