Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a páromnak sok kapcsolata...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a páromnak sok kapcsolata volt előttem, lehetséges, hogy meg fog csalni?

Figyelt kérdés

20 évek közepén járó pár vagyunk és most egy nagy döntésre kell elhatároznom magam: barátnőm miatt módosítanám az eddigi életemet és ez nagy változásokkal járna karrier szempontból (ebbe nem szeretnék belemenni).


Ha a karrier utat választom akkor előbb-utóbb különböző technikai okoknál fogva szét kéne válnunk.


Ha a barátnőmet választom akkor összeköltözéssel járna.


Én szeretem a barátnőmet és el tudnám vele képzelni hosszútávon, viszont mindig ott van a fejem mögött a hátsó gondolat:


- Mi van ha most az összeköltözést és ezzel barátnőmet választom a karrier helyett (a karrierem nem feltétlen menne csődbe, inkább csak más fordulatot venne mint amin eddig voltam), viszont költözés után fél, 1, akár 2 év múlva szakítanánk?!


És ezt azért gondolom, mert barátnőmnek sok kapcsolata volt: 1-2 komolyabb, több hónapon keresztül tartó, viszont emellett volt több olyan ahol heteket volt együtt, esetleg csak egy éjszakás, kb 15-20 közötti férfival volt eddig együtt (23 éves).


Nekem ő az első komolyabb kapcsolatom és ő a 3. lány akivel együtt voltam valaha is (25 vagyok).


Ő úgy érzi, hogy most mellettem (1 éve vagyunk együtt) megkomolyodott, más lett a prioritása, máshogy éli az életét stb. és lenyugodott és szeretne velem hosszútávon tervezni.


Úgy gondolom, hogy ő tiszta szívből szeret engem és velem tervezi a jövőjét de valamiért azt gondolom, hogy ő még se ismeri teljesen önmagát és ha a kapcsolatunk nehézségekbe ütközne (a következő 2 évben kevés időm lesz rá, így is, hogy összeköltözünk) akkor ő előbb csalna meg engem mint én őt.


Mindezt abból következtetem, hogy relatíve sok férfivel feküdt össze.


Ti hogy tapasztaljátok, van összefüggés a korábbi partnerek számának a hűtlenséghez?


Esetleg van olyan párotok, akár férfi vagy nő, akinek szintén sok partnere volt előttetek de még is kitartott mellettetek évekig?



#probléma #megcsalás #önismeret #karrier vagy barátnő
2019. jan. 17. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Vicceskedős-poénkodós írásnak tűnik, de az üzenete teljesen komoly. Ajánlom neked elolvasni, mert nagyon ráillik a helyzetedre.


[link]

2019. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezek után nem mindegy hogy megcsal vagy nem? Mit számit plusz még pár pasi? Lényeg hogy szeret téged. Nem értem mit aggaszt ilyen apróság?
2019. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor sem borítékolható a hűség, ha te vagy életében az első férfi és együtt vagytok már 10 éve. A hűség döntés kérdése, ha a jelleme alapból gyenge, akkor nem lesz hűséges nehéz időszakokban, függetlenül az együtt töltött évektől és a korábbi partnerek számától.


Ha bízol a barátnődben, akkor a korábbi kapcsolataitól függetlenül kell bíznod benne. Viszont akárhogy is döntesz, az mindig benne van, hogy x időn belül szétmentek, mert valamiért nem működik. 1 év nem sok idő, viszont ha nem viszitek "magasabb szintre" (nem költöztök össze, nem terveztek valós tervekkel közös jövőt), akkor nem lesz sokkal több. A másik oldal viszont az, hogy te mit szeretnél? Szakmailag szeretnél azon az úton maradni, ahol most vagy, vagy a barátnőddel szeretnéd a magánéleted folytatni? Én amúgy az eddigi tapasztalataim alapján nem hiszem azt, hogy a kettő tényleg úgy zárná ki egymást ahogyan azt te most látod, legfeljebb rövid időre, de persze te ismered a saját helyzeted, te tudod, mennyire véglegesek a jelenlegi döntéseid.


Én azt tapasztalom, hogy a korábbi partnerek száma nincs kihatással a jelen kapcsolatokra hűség szempontjából.

2019. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

"Úgy gondolom, hogy ő tiszta szívből szeret engem és velem tervezi a jövőjét de valamiért azt gondolom, hogy ő még se ismeri teljesen önmagát és ha a kapcsolatunk nehézségekbe ütközne (a következő 2 évben kevés időm lesz rá, így is, hogy összeköltözünk) akkor ő előbb csalna meg engem mint én őt."


1. belelátsz a fejébe? ha nem, akkor milyen jogon állítod ezt?

2. gratulálok, egy nővel vagy, de máris megcsalással vádolod!

3. ő nem ismeri magát? és te? te ismered saját magad? mielőtt vádaskodsz, nézz magadba, ember!

4. miért kell választani a kettő közül?

5. súlyos önbizalom hiányban és kisebbrendűségi komplexusban szenvedsz (zavar a párod előélete)

6. 5-ös pontból következik, hogy akkor miért nem egy full szűz, nulla kapcsolattal rendelkező csajt választottál magadnak


Páromnak előttem 6 barátnője volt. És? Nem csapongott egyikből a másikba. Velem van már 6 éve, és én vagyok az első, akivel össze is költözött, ja és neten ismertük meg egymást, 4 és fél évig 200 km-es távkapcsiban voltunk, majd ő költözött az én városomba.


Rettentően gyerekes a felfogásod!

2019. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon van összefüggés. Nyilván te sokkal másabb vagy neki, hiszen 1 éve melletted van. Páromnak is elég sok kapcsolata volt, nagy része csak egyéjszakás amikor éppen nem volt komoly kapcsolata. Mégis kitart mellettem jó pár éve már. Azért volt sok rövidebb kapcsolata mert nem volt éppen senki olyan, akivel el tudott volna többet képzelni. De soha nem csalt meg senkit akivel együtt volt, ahogy engem sem hiszen a mai napig szerelmesek vagyunk.

A karrier egy kicsit más dolog. Megcsalástól függetlenül is ezer helyen romolhat el egy kapcsolat, akár 10 évvel később is. Meg kell tudni találni az aranyközéputat. Szerintem ha valaki meg akar oldani valamit akkor meg fogja. Nem tudom milyen karrierről álmodsz, de biztosan mellette is meg tudod valósítani legalább részben. Vagy valamilyen alternatívát biztos, hogy tudsz találni. Párommal mindkettőnknek fontos a karrierünk, de egyensúlyban tudjuk tartani a kapcsolattal. Szerintem ha egy kapcsolat jól működik akkor nem kell érte egyikőtöknek sem feladni az álmait.

2019. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalkori szingli kalandozás nem egyenlő azzal, hogy megcsal. Azt általában ponthogy olyanok teszik, akik sunyik, alattomosak és “oh ők csak 1 pasival voltak”. Szerintem ő őszinte ember, ha azt is bevallotta neked, hogy voltak előtted kalandjai. Hidd el, nekem is voltak, de ha szerelmes vagyok és kapcsolatban, akkor nem fér bele harmadik személy.
2019. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak erre, hanem minden döntésre valaha érvényes a következő állítás: Ha boldoggá tesz az irány amiben haladni fogsz akkor arra menj.

Ez persze az én értékrendem, nem mondom, hogy dönts eszerint mert biztos neked is van egy. Csak azt mondom, hogy ha boldog vagy a kapcsolatodban és az összeköltözés neked lelki békét, biztonságot, összetartozás-érzést adna azon felül is, hogy a munkahelyed változik akkor csináld. Mert ha szakítotok is később, nem bánod meg, hiszen a meglépésekor boldoggá tett.

Az én jelenlegi kapcsolatom is tele van kétségekkel, "mi lesz ha?" gondolatokkal, üres agymenésekkel, de tudod mit? Ha egyszer elválnak útjaink én büszke leszek mindarra amit a kapcsolat oltárán feláldoztam és mindarra amik voltunk hiszen rengeteget kaptam cserébe és fejlődtünk együtt.


Neked sem kell azon rágódni, hogy "mi lesz ha?". Vedd észre, hogy ezek üres gondolatok amik egy előítéletből születtek. Rengeteg ember van a világon és könnyű megérteni őket az előítéletekkel, de azt is tudnod kell, hogy az emberek változnak és a sablonok nem húzhatók rá mindenkire. Talán megcsal, talán szakít mielőtt megcsalhatna, talán pont te csalod meg őt egy görbe estén.

A jeleneddel próbálj foglalkozni és azt kérdezd meg magadtól: Ha semmi garancia nincs arra hogy egy év múlva még élni fogok akkor is ezt tenném?

2019. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges
2019. jan. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!