Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy nárcisztikus embert azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nárcisztikus embert azért nehéz otthagyni, mert úgy érzed, ő biztonságot jelent?

Figyelt kérdés
Kicsit mint a Stockholm-szindróma? Azt hiszem ilyen helyzetbe kerültem. Mindig leszólja a sikereimet, meg kioktat, de ettől a magabiztosságától valamiért olyan érzés, mintha ő egy domináns férfi lenne, aki a szárnyai alá vesz. Vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg. Pedig tudom, hogy így csak lerombolja az önbizalmam. Szerintetek nárcisztikus?

2019. jan. 17. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Ebből nem következik, hogy nárcisztikus lenne, csak az, hogy egy idióta. Egyébként jobb mielőbb kilépni egy ilyen kapcsolatból, mint szenvedni benne.. meg mégis milyen biztonságot ad, meg mitől lenne domináns?


Az nem dominancia, hogy leszól meg bánt, hanem paraszt ostoba viselkedés.

2019. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Nem idióta. Épp ez a nehéz a nárcisztikus emberekkel, hogy az ujjai köré csavar, értelmes és felelősségtudó embernek tűnik, de közben építi le az önbizalmad és ezáltal azt érzed, hogy nélküle egy senki lennél és kb ő az isten.
2019. jan. 17. 21:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azért, mert remek érzékkel formálja át az egész személyiséged úgy, hogy szinte észre sem veszed. Gond nélkül manipulál. Addig lépj ki ebből, amíg még ésszerűen látod a jeleket.
2019. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Hogy nárcisztikus-e, ennyiből nem derül ki. De ha leszokna a sikereiért, azzal valóban rombolja az önbizalmat, fölèd akar kerekedni, úgymond tènyleg dominálni akár a kapcsolatotoknak. Ez mondjuk nem tudom mièrt èbreszt benned biztonságèrzetet, meg hogy a szárnyai alá vesz. Engem ez a viselkedès kiábrándította inkább.
2019. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

De igen, idióta. Aki így viselkedik az idióta bár, ha szerinted meg nem az, akkor maradj továbbra is vele.


Teljesen mindegy, hogy akaratlanul teszi ezeket és csak szimplán kretén, vagy pedig tervezetten teszi és bánt téged, mert akkor még elmebeteg is. Mind a kettő szakító ok a véleményem szerint.

2019. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#3 Pontosan ezt érzem. Egy egyetemista, sportoló, csinos lány vagyok, de mindenért leszól, kezdem egyre inkább úgy érezni magam, mintha semmit nem érnék és semmit nem értem volna el. Igazad van, ezt azonnal le kell zárni.
2019. jan. 17. 21:14
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, biztonsagérzetet nyujtanak, csak épp hamisat.

Ha ugy lesz kedve szo nelkul kidob, de addig abban a hitben ringat hogy az ő háza a tied is meg stb

2019. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd ott, én csak rád várok, én vagyok a jófiú.
2019. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen kapcsolatban. Mivel nekem 0 onbizalmam es onbecsulesem volt, ezert mindent, amit mondott, csillogo szemekkel hallgattam vegig es bologattam. Mivel engem is mindig leszolt, kijavitott, kioktatott, ezert igyekeztem a sajat velemenyemet atformalni az overe, ugy probaltam az eletemet intezni, ahogy szerinte jo lenne (pl tovabbtanulas), nem ugy, ahogy en lattam jonak, stb. Aztan miutan vegre besokalltam es dobtam, ujra ki kellett alakitanom a sajat velemenyem a vilagrol, es valoban, furcsa volt, hogy nem az volt rogton az elso gondolatom, hogy XY-nak mi lenne a velemenye, hanem csak sajat magamnak kellett megfelelnem. Regen azt hittem, hogy o az atyauristen, aki mindent tud, mindenben igaza van, en meg nyomorek vagyok. De ez egy rohadt nagy illuzio, es ebbol minel elobb ki kell lepni, mert ez igy NEM normalis parkapcsolat, es akarmeddig halaszthatod a szakitast, kesobb se lesz jobb, hidd el. Eletem legjobb dontese volt, hogy kileptem ebbol.
2019. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Teljesen igazad van. Az a szerencsém, hogy korábban már olvasgattam erről a betegségről, ennek köszönhetem, hogy időben felismertem, legalábbis nagyon valószínűnek tartom, hogy ez nárcizmus.
2019. jan. 17. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!