Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy gyerek érkezése próbára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy gyerek érkezése próbára teszi a szülők kapcsolatát? Kinél hogy alakult?

Figyelt kérdés
Hogy oldottátok meg a problémákat?
2019. jan. 19. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek érkezése amúgy is ingadozó kapcsolatot tehet csak tönkre, ez a személyes véleményem.

No meg, a családalapításhoz két, érett ember döntêse kell, tehát ha az elkészítési folyamatban aktív volt a közremükôdés, bizony az éjjeli pocifájásoknál is annak kell lenni :)

2019. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel, ahol a gyerekvállalás tönkrevágja a kapcsolatot, ott egyébként se volt olyan hatalmas összhang, és/vagy valamelyik vagy mindkét fél alkalmatlan erre.

Nálunk nem volt semmi gond, nem hittük, hogy rózsaszín vattacukor lesz az egész, így nem is lepődtünk meg, hogy vannak nehézségek, és hogy az elején a kapcsolatunk picit háttérbe szorul. Sokat beszélgettünk, tudtuk, hogy átmeneti, türelmesek voltunk, később korrigáltuk. Együtt oldottuk meg a baba körüli teendőket, segítettünk egymásnak. A nagylány már 3,5 éves, 2 hete született egy kisfiunk is. Most is ugyanígy állunk hozzá a dolgokhoz, tök jól működik, nem lett rosszabb a házasságunk, sőt.

2019. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor teszi tönkre, ha a szülők vele akarják megmenteni a rég lapos és szar kapcsolatot. Nagyon sok ilyen van... 2 év alatt eltűnik a rózsaszín köd, aztán jónak látják a gyereket. Utána meg tart a kapcsolat ideig-óráig és végül a gyerekre fogják, hogy tönkrement.


Fel kellene fogni, hogy egy gyerek nem a kapcsolat megerősítésére szolgál és ilyen szempontból semmi köze nem szabadna, hogy legyen a két szülő agybajához. Ha valaki nem eszközként szül meg azért, hogy a benne kavargó rossz érzéseket kendőzze női és férfi szerep helyett apa és anya szereppel, akkor az működő család lesz. Ha nem, akkor nem.

2019. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
van akinek való gyerek és van akinek nem! én az utobbiak táborába tartozom és mégis bevállaltam ráadásul olyan emberrel akivel távol áll minden nézetünk. próbáltam megfelelni, jól csinálni, ahogy mások elvárják és egyszer csak elfogytam, kirobbantam és válok.. eddig bírtam máshogy élni és ez a váltás felszabadított!!! igaz a vannak nagyon nehéz részei a válásnak, de önmagamért erősnek kell lennem! a hab a tortán, hogy rámtalált a mindent elsöprő szerelem...
2019. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, próbára, de nem tönkre.

Változnak a prioritások, megszűnik a sponteneitás. A fáradtság feszültséget szül.

Megfelelő kommunikációval inkább erősíti a kapcsolatot.

2019. jan. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!