Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért is olyan rossz a háztart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért is olyan rossz a háztartásbeli lét?

Figyelt kérdés

Egy átlag, két keresős családban a feleség robotol valahol, aztán hazajön, és nekiesik a második műszaknak a háztartásban. A férj vagy besegít, vagy nem, sajnos a nem a gyakoribb.

Nem mindenkinek van ambíciója/lehetősége/esze/módja orvosnak, ügyvédnek, menedzsernek tanulni, sokan még 25 felett is kasszában, vendéglátásban, szállodában, vagy akár gyárban dolgoznak. És 20-ból ha 1 szereti őszintén, amit csinál.

A tanfolyamokhoz pénz kell, a saját vállalkozásokhoz pénz kell. 12 órás munka után ha megfőz, kimos, kitakarít, nem biztos, hogy van kedve nekiállni még tanulni is.

Ellenben egy háztartásbeli hív egy bejárónőt napoi 3-4 órára, aztán megy a dolgára, csinálja, amit szeretne.

(Tudok ilyeneket, aki otthon maradt, az nem padlót sikálni maradt)


2019. jan. 19. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Ezek az otthonülők egy semmirekellők és az hogy nekik ez így megfelel pontosan igazolja is ezt!
2019. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Megbolondulnék, ha annyi dolgom lenne, hogy a, valaki után takarítok egész életemben stb. b, annyi dolgom lenne, hogy csinin mászkálgatok a csajokkal.

Szeretek dolgozni, szeretem, hogy a saját pénzből élek.

Persze van akinek nem lenne olyan szörnyű, de nekem pl. nem való.

2019. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki maga dönti el mit szeretne kezdeni az életével és mi felel meg neki... na meg hogy éli-e vagy csak leéli...

A kérdés az, hogy háztartásbeliként az ember milyen módon tud kiteljesedni a mosás-főzés-takarítás szentháromságban...?

2019. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Kevered a kettőt. A kitartott díszpunci nem ugyanaz, mint a feleség, aki gyereket nevel és viszi a háztartást, tehát háztartásbeli.

Az általad vázolt helyzet azért kockázatos, mert parazita életmódra rendezkedett be. Kell hozzá gy igencsak gazdag férj. Az ilyen férjek pedig úgy vonzzák a fiatal, pénzéhes libàkat, mint méheket a méz. Idő kérdése, hogy mikor akad a pénzforrás útjába olyan, aki szebb, fiatalabb, vékonyabb, nagyobb a melle, stb.

Az a férfi, aki eltart egy ilyen biodíszletet, az nem társat akar, csak puncit. Vagyis szívfájdalom nélkül költözteti a jobbat a helyedre. 25 évesen már izgulhatsz, hogy melyik 20 éves gyakornok illeti magát az irodában napi 8 órán át.

És akkor még pénztárba se vesznek fel, mert nincs tapasztalatod, évek óta mereszted a se gged, és nem akarsz tanulni, fejlődni.

2019. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem rossz lenne. Másnak nem feltétlenül az. Anyukám háztartásbeli, nagyon negatív példaként áll előttem, már csak ez is ösztönöz, hogy ne jussak az ő sorsára.

Illetve ha valakinek munka mellett nincs pénze arra, hogy tanfolyamon vegyen részt, akkor munka nélkül hogy lesz pénze bejárónőre? Akit megjegyzem, dolgozó nő is tud hívni. Az meg borzasztóan kiszolgáltatott, ha valakit 100%-ban a férje tart el, mert az egy dolog, amikor időszakosan otthon vagy a gyerekkel, de más kérdés, hogy egyébként van-e lehetőséged kitörni egy esetlegesen bántalmazó, vagy boldogtalan kapcsolatból, vagy lelépni ha a férjed megcsalt. Egy bizonyos kor felett ha nem dolgoztál az elmúlt 2-3 évben, akkor akármilyen végzettséged van, nem igazán tudsz saját lábra állni.

2019. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Kerdezo, te most osszehasonlitottad egy nehez eletu dolgozo no es egy konnyu eletu haztartasbeli eletet. Igy persze, hogy az utobbi jon ki jobban. A nehez sors nem attol fugg, hogy dolgozol vagy sem, ezer dolog arnyalja.

A kerdesed hattereben inkabb az van, hogy egy atlagon felul kereso ferfi mellett konnyu az elet... Felso kozeposztalybeli embereket akarsz osszehasonlitani az atlagosakkal vagy az alattiakkal. Nem vagy tul igazsagos.

2019. jan. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Tudod, más családokban a feleség nem feltétlenül robotol, hanem hivatása van, amit szeret csinálni és még jól is keres vele. A háztartást pedig közösen viszik a férjjel. Két egyenrangú ember kapcsolatát alkotják, nem pedig az egyik alárendelt és teljesen a másiktól függ mindenben.


Keress magadnak egy gazdag öreg pasit, aki eltart luxus színvonalon, ha már semmi ambíció nincs benned.

2019. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem rossz. Az lenne az ideális, ha a férfi fizetéséből meg tudna élni az egész család, a nő pedig otthon tudna maradni a gyerekekkel foglalkozni és házimunkát végezni. Ez működött is évszázadokon keresztül, csak az utóbbi időben, mesterségesen alakították úgy a világot, hogy a nőnek is dolgozni kelljen.
2019. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Itthon robotolok. Hajnaltól estig. Pelenkázok, főzök, takarítok, mosok, pakolok. Ma hatszor pakoltam vissza a zoknikat a fiókba, mert a kicsi azzal van el, amíg valamit csinálok. Az egyik tesó ma volt felvételizni. Rajta kívül mindenki lázas beteg. De lefogadom, hogy amint a másik iskolás meggyógyul, ő lesz lázas.

Ehhez képest a 8 óra irodai munka felüdülés. Alig várom, hogy visszamenjek.

2019. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet kijelenteni, hogy a háztartásbeli vagy a dolgozó lét az ideálisabb egy nő számára. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek mások a lehetőségei és mindenki másban tud kiteljesedni. Én személy szerint mindenképpen dolgozno fogok egyetem után, mert olyan szakra járok, amit szívesen tanulok és olyasmivel fogok foglalkozni, ami érdekel és örömmel csinálom, nem csak azért, mert kell valamiből élni. Viszont ugyanígy simán el tudom képzelni magam háztartásbeliként, ha gyerekem lesz és úgy érzem, hogy úgy is boldog lennék és nem kényszerként élném meg a dolgot. Nekem személy szerint lesülne a bőr a pofámról, ha megtehetném, hogy otthon maradok egész nap és semmi dolgom nincs és így hívnék bejárónőt, számomra természetes, hogy ilyen helyzetben én magam tartom rendben a házat, főzök, bevásárolok és minden feladatot elvégzek, nem csak vásárolgatni járok és a seggem meresztem a férjem pénzért, mint valami kitartott nő.
2019. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!