Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm depressziós, emiatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm depressziós, emiatt lehet hogy kevésbé mutatja ki felém a szeretetét?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagyon mély depresszióba süllyedt az utóbbi időben :( nem alszik, nem eszik, egyfolytában szomorú, alig mozdul ki itthonról.

Ez a passzivitás meglátszik a párkapcsolatunkon is. Sokkal kevesebbszer fejezi ki, hogy szeret, nem mondja, hogy hiányzok neki, és most mondott egy olyat, hogy fél évre kimenne külföldre, hogy kiszellőzzön a feje.. :/ nekem ez nagyon rosszul esett. De amikor a kapcsolatunkról beszélünk, akkor azt mondja hogy szeret stb..



2019. jan. 19. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
Valami külföldi pasas van a dologban.
2019. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát ezt honnan veszed utolsó? Valami személyes sérelem..?


Biztos oka van hogy miért depressziós, sajnálatos ha nem tudod kideríteni..

2019. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
A depresszióból pont a szerelem tudná legjobban kihúzni az embert.
2019. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam súlyos depressziós, képtelen voltam a szeretet érzésére. Pedig párom mellettem állt végig. Aztán kijöttem belőle, és ismét képes vagyok szeretni. Támogasd, legyél vele, keressetek fel egy pszichológust és/vagy pszichiátert.
2019. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Az első három válasz hülyeség, már bocs.

Nem kell mindenbe belelátni a megcsalást, egy begubózott, depressziós embernek pont az az utolsó, hogy pasizni menjen külföldre. Egyszerűen csak környezetet akar váltani, ez sokszor segít a mentális betegségeken.

A másodiknak annyiban igaza van, hogy vannak okhoz kötött depressziók is (pl. szezonális depresszió), de a klasszikus értelemben vett, klinikai depresszióhoz nem kell kiváltó ok vagy történés. Az csak jön sajnos... Az meg egyáltalán nem igaz, hogy egy szerelmi kapcsolat meggyógyít bármilyen mentális betegséget is. Egy ideig persze segít, de ha a másiktól és magától a szerelemtől várod a megváltást, akkor csak szétzúzod a kapcsolatod.


Én azt tudom javasolni, hogy keressetek fel egy szakembert. Te egyedül nem fogod tudni kihúzni a depresszióból, hiába vagy a szerelme. Ettől függetlenül nagyon sokat számít, ha a szakszerű kezelésében támogatod, mellette állsz, biztatod.

2019. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Lehet szerelmi banatos.

Az ilyen.

Nem szakitott vkivel es utana jottetek össze?

2019. jan. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki azt állítja a depresszióból a szerelem képes kihúzni az nem volt depressziós csak szomorú. Igen, a szomorúságot lehet enyhíteni törődéssel, szeretettel, fel lehet vidítani az embert. De a depresszió bezár a saját fejedbe míg szét nem szeded magad.

Lehet külső dolog miatt ilyen, az is lehet van valami szervi betegsége ami miatt az agya képtelen azt a hormont termelni ami az egészséges élethez szükséges. Ezt sem te sem ő nem tudja megmondani csak egy orvos.

2019-et írunk, ideje lenne megszokni, hogy ha egy megfázással elballagunk a házidokihoz akkor egy depresszióval pláne el kell menni orvoshoz mert ha kezeletlenül hagyod nehéz belőle magadtól kijönni és bizony halálhoz is vezethet. Mert ez is egy betegség.


Ilyenkor mond dolgokat az ember, pl én is inkább azt vallottam be a páromnak, hogy elmennék egyedül egy szál táskával világgá, mintsem azt valljam be, hogy nem a világot akarom megszűntetni magam körül, hanem magamat a világban. Igen, furcsa választás, de ilyenkor nem az zajlik a fejében mint ami normális lenne.

Én is azt javaslom, hogy maradj mellette és beszélj vele sokat arról, hogy talán egy hozzáértő tudna segíteni. Nem szégyen a pszihológus. Én úgy gondolom egy egészséges embernek sem tenne rosszat néha elmenni, kicsit rendet rakni a fejben...

2019. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!