Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én nappalin vagyok egyetemista...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én nappalin vagyok egyetemista, párom 10 évvel idősebb nálam, már dolgozik. Azt akarja, hog költözzek hozzá. Hogy oldjuk meg az anyagiakat, ha nekem nincs fix, "felnőtt" állásom, se fizetésem?

Figyelt kérdés

egyetem mellett csak diákmunkát tudnék vállani, azt is eseti jelleggel, mert annyira szét vannak szórva az óráim, hogy nem fér több bele.


ha a párom lakásába költözök, amit ő szorgalmaz, sajnos nem tudok pénzügyileg a közös együttélésünk kiadásaihoz hozzájárulni szinte semmivel, szüleim egyszerű emberek, anyagilag nem tudnak támogatni.


nagyon kell tanulnom, h. ne veszítsem el a tanulmányi öszöndíjamat, amit keresek diákmelóval, az elmegy könyvekre, jegyzetekre, öltözködésre, utazásra (párom lakása kívül esik Bp.-n, így többet kell majd ingáznom), max. néhányszor tudok kettőknek kaját venni, és apróbb dolgokat a háztartásba.



nyilván később talán tudok dolgozni, de egyelőre nem, és két évig ez még így marad, amíg alapképzésen nem végzek.



mennyire kerülök így a páromnak lekötelezett, kiszolgáltatott helyzetbe?


azt mondta, szívesen dolgozik rám, de azért nekem ez kényelmetlen.


költözzek v. ne?



2019. jan. 20. 03:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Férfiként is híve vagyok az arányos költsegmegosztásnak.


De vannak kivételek, pl ha a párod éppen tanul, vagy munkanélküli


Ilyenkor nem csak az összeköltözés, de egy mezei randi is olyan, hogy

- vagy fizetsz

- vagy nem mentek sehova, mert a másiknak nem telik rá



Én mikor egyetemista párom volt, akkor fizettem a rezsit és a kosztot. Igaz, mikor dolgozni kezdett, akkor természetes volt neki, hogy 50-50% osztozunk, nem kezdte, hogy legyen 70-30, mert én többet keresek.


Ha azt mondja költöztettek össze, akkor tudja, hogy ez anyagilag mivel jár. Nem azzal a nővel van sosem a probléma, aki diákként nem fizeti a rezsit, hanem aki később is természetesnek veszi, hogy ez a férfi dolga.

2019. jan. 20. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ne költözz hozzá. Két év hosszú idő, hogy mindenben tőle függj. Már az is hátrány, hogy Bp-en kívül lakik, meg fogod unni az ingázást. Az is frusztrálni fog, hogy mindenre, utiköltség, személyes dolgok, tampon, sampon, stb pénzt kérj. Arról nem beszélve, mi van, ha megkívánsz egy fagyit valahol, vagy beülnél barátnőkkel? Ezt mind ő szonzorálná? Lehet, de téged zavarni fog, ezen kattogsz majd, végül a tanulás rovására megy. Most a tanulásra koncentrálj. Legyetek együtt hétvégén péntektől vasárnapig, hétköznap meg tali. Akkor költözzetek, ha már kilátásban a melo, max ha már csak fél év van hátra a suliból. Addig élvezd még ki a szüleid által biztosított nyugalmat. Később rájössz, kár, hogy az nem tart örökké.
2019. jan. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem se költözz.

Nagyon jellemző, hogy pont akkor megy tönkre sok kapcsolat, amikor dolgozni kezdesz. Minden megváltozik, sok a stressz, új emberek, stb. Akkor meg kapod a fejedhez, hogy csak kihasználtad, lehúztad anyagilag, és most már nincs rá szükség, és dobbantasz is.

Kicsit olyan, mint a tanulmànyi szerződés: legalább annyi időt illik még ráhúzni, mint ameddig eltartott. De ki tudja, hogy mi lesz 4 év múlva?


A másik, hogy az is kb. 4 év, mire érdemes gyereket vállalni. Suli után is kell dolgozni 2 évet, hogy normális gyed-et kapj, és visszavárjon a cég. Ha már most se érzed jól magad, hogy eltart, ez csak rosszabb lenne, ha így lesz gyerek is, és onnantól évekig csak az ő jövedelmére tàmaszkodgatsz. És ugye itt se lehet tudni, hogy mi lesz 5-6 év múlva.

De ha ő már most 30 felett van, nem biztos, hogy hosszú éveket akar várni, hogy utólérd.


Itt bukik ki a nagy korkülönbség, hogy teljesen más életszakaszban vagytok. Bulizni, ellátogatni és szexelni nem gond, de komoly, hosszú távú tervek esetében túl nagy megalkuvásra van szükség.

2019. jan. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem üljetek le és beszéljétek jól át ezt a dolgot. Én azt mondom, ha nagyon szeretitek egymást és nem vagy az a lehúzós csaj, akkor nem fog gondot okozni ez a két év.

Egy 10 évvel idősebb pasi sokkal komolyabb gondolkodású és megbízhatóbb általában, mint egy korodbéli. Köztem és párom között 12 év van és jól kijövünk egymással már több, mint 10 éve. Nálunk is adódtak anyagi nehézségek, de mindig segítettük egymást és megoldottunk minden problémát. Szerintem egy próbát megérne és ha tényleg kellemetlenül éreznéd magad, akkor is léphetsz.

2019. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem költöznék. Engem ne tartson el senki. Majd felnőttesdit is akkor játszom egy felnőttel, ha én is az leszek, és a saját lábamon állok.
2019. jan. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem költöznék. Nem tartod magad egyenrangú félnek, aminek meg lesz a következménye a kapcsolatra nézve. Ha nem zavarna, hogy eltart, akkor nem mondanám ezt, de nyilván nagyon is zavar, ha ide kiírtad ezt. Elkezded alárendeltnek érezni magad és nem megfelelő irányba tolódik el a viszonyotok. Nem kell belemenni SEMMIBE, amire még nem vagy felkészülve, és a közös kasszára és együttélésre nyilván nem vagy.
2019. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Köztünk 11 év van, ugyanígy voltunk az elején. Egy évem volt még az egyetemből, amikor összeházasodtunk. Levelezőn folytattam, így tudtam mellette picit többet dolgozni, de nyilván nem kerestem annyit, mint a férjem. Hozzáteszem, utána, teljes állásban sem, pedagógusként nehéz lenne egy középvezető fizetését produkálni. 😊 Most itthon vagyok a gyerekekkel, itthonról dolgozgatok, de ez nem fix, szóval a támogatások a biztosak egyedül, a mellékesnek meg örülünk. Köztünk ez sosem okozott problémát, tudta a férjem is, én is, hogy az én diplomámból nem dogunk meggazdagodni. Cserébe imádom a hivatásom, kiegyensúlyozott vagyok és van időm, energiám minden nap főzni, sütni, mosni, teregetni, vagy amit épp kell, munka mellett is.


Ha el tudod engedni a pénz kérdést és nem érzed magad kiszolgáltatottnak, hanem egy természetes és múlandó helyzetnek éled meg ezt a helyzetet, én azt mondom, bátran vágj bele. Nincs csodálatosabb, mint a szerelmed mellett évredni reggelente. 😊

2019. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Ha megfelel valakinek a klasszikus modell, hogy anya épphogy keresget, főz-most-takarít, kiszolgálja urát, és ebben örömét is leli, akkor remek, csinálja! Én nem tenném. Villámgyorsan olyan helyzetben találhatod magad, hogy nincs semmid, és vagy az van, amit ő mondd, vagy mehetsz a híd alá (akár a gyerekekkel).
2019. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem költöznék. Ezt olyan korú férfiként írom, mint a párod. Ugyanezt a sztorit végigcsináltam már egyszer, így azzal a hozzászólóval értek egyet, aki azt mondta, hogy a munkába állásod után fog összeomlani minden.


Mi is 9 év korkülönbséges párt alkottunk, az egyetemének 3. évében ismertem meg a lányt. Minden király volt, mindent meg tudtunk oldani, amíg tanult, és külön éltünk.

Ahogy végzett az egyetemmel, összeköltöztünk egy ismerős által kiadott lakásba, nagyon jó áron. Ekkor voltunk együtt két éve.


Én kb. a háromszorosát kerestem annak, mint ami az ő kezdő fizetése, emiatt megállapodtunk abban, hogy 70 / 30-at fizetünk. Ez azt jelentette, hogy neki mindössze 30.000 Forint hozzájárulása volt az állandó jövedelméből.


Mindemellett én nagyon szeretek ajándékozni, és ez úgy nyilvánult meg, hogy vittem munka mindig vittem haza olyan alapanyagokat a vacsihoz, másnapi reggelihez, ebédhez 2.500 - 3.000 Forint értékben, amit egy átlag pár nem nagyon vesz meg. Mindezt önzetlenül, és szeretetből tettem.


Az összeköltözés utáni két évben megromlott a kapcsolatunk, szakítottunk (én szakítottam, az oka most itt nem lényeges). Szakítás után pár nappal még a következőket kaptam a fejemhez:

- Fizethettem volna nagyobb részarányt is a lakásba,

- Őt zavarja, hogy nagyobb a fizetésem, és van egy nagyobb megtakarításom. Mindig azon agyalt, hogy vele mi lesz, ha szétmegyünk, és az én hozzájárulásom elveszik.


Szóval ezzel a kis sztorinak az volt a célja, hogy ne a férfit helyezd feltétlenül rossz perspektívába, miszerint majd ő jól kihasználja a kiszolgáltatott helyzeted.


Én inkább úgy gondolom, hogy Te magadtól leszel az - a férfi mindenféle nyomása nélkül -, aki elkezdi önmagát automatikusan kiszolgáltatottnak érezni.

Hiszen olyasvalaki mellett kell majd élned, aki jóval többet megteremthet számodra, mint az átlag fiatal férfi.

Nem élheted meg azt, hogy pl. milyen jó, amikor valakivel nulláról indulva megveszitek az első bútoraitokat, lakberendezési tárgyaitokat, lakásotokat.


Ráadásul a jelenlegi barátod még meg is öregszik melletted.

Egy férfi kb. 32 felett nagyon hirtelen elkezd öregedni, főként azoknál, akik nem figyelnek magukra.

2019. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Én fix, hogy nem menék bele abba, hogy eltartson. Egy párkapcsolat sem veszekedésmentes. Te ismered a párod, hogy milyen, hogy szerinted visszaélne-e ezzel. Oké, hogy most ő akarja jobban, de ez nem jelent semmit.

Én ezt úgy tudom működőképesen elképzelni, hogy az még korrekt, ha a lakásba nem fizetsz, mert nem tudsz, de emellett a háztartásba vásárolnál (és nem csak 1-2 dolgot hébe-hóba) stb. És főleg nem kérnél pénzt tőle szórakozásra, mint valamelyik válaszoló írta. Nekem most erre egy megoldás jutott eszembe, a diákhitel. De ha mostani életkörülményeid mellett elboldogulsz enélkül, akkor nem hiszem, hogy egy pasi miatt megérné felvenni. Azonban ha annyira kétségbeesetten ragaszkodsz a költözéshez (a kérdésedből egyértelműen nem ez derül ki :D), akkor az lehet egy átmeneti segítség.

Azt is vedd számításba, hogy még 2 év a párodnak lehet, sok lenne és nem feltétlen vár meg vagy azért, mert ő többet akar a korából kifolyólag (nem gyerekre gondolok még, de eljegyzésre, házassagra), vagy azért, mert lája rajtad a bizonytalanságot.

22/L

2019. jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!