Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig tűrhető/fogatható el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tűrhető/fogatható el valaki szenvedése és mikortól van az a pont amikor már egyáltalán nem elfogadható? El tudná valaki mondani, hogy működik ez egy normális párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti, mivel nekem nincsen párkapcsolatom, de eszembe jutott, hogy mi lenne akkor, ha lenne és olyan szinten tartana, hogy már együtt élünk..


Nem szeretném részletezni a dolgokat, de lassan fél éve elég stresszes és rossz fordulatot vett az életem ami év végéve az utolsó napokban még rosszabbra fordult. Talán most már nem fognak annyira rossz dolgok történni, mivel kezdenek végéhez érni a dolgok, de a napokban történt esemény következtében is folyamatosan rémálmaim vannak. Többször próbáltam meg elaludni és próbáltam pihenni, de minden alkalommal rosszat álmodok. Az utóbbi időben pedig, még ha nem is mutattam ki az embereknek itthon, mikor egyedül voltam nagyon magam alatt voltam. Bár a kérdésem lényege nem ez, csak megfordult a fejemben amit a kérdésben feltettem.


Nagyobb részletességgel arra vagyok csak kíváncsi, hogy aki már élt át hasonlót, hogy működött ez náluk és milyen megoldást próbáltatok kitalálni? Mind a két fél nézőpontját szívesen meghallgatnám, mert nem tudom, hogy működik ez valójában. Alapnak gondolom a másikon való segítést és a vele való törődést, de én nem igazán éltem még át, és nem igazán tudom, hogy mit kellene tenni, ha szorult/szomorú helyzetbe kerül valaki. Sose voltam jó ezekben a dolgokban ezért próbálkozom megérteni, hogy működik ez..


2019. jan. 20. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon függ attól, hogy mi az adott dolog. Nem lehet általánosságban beszélni róla. Mi okozza a problémát, mit tud tenni a másik, mit nem, miben lehet segíteni neki, mi az, amit egyedül kell megtennie.


Amit írtál, mennyire mutatja ki, mennyire szeret szenvedni, mennyire osztja meg, ezektől mind függ.


Egyszerű, megkérdezed a másiktól, hogy miben, hogyan tudsz segíteni. Ennyit kell tenned. Én nem szeretem egy sötét szekrényben tartani a dolgokat, hanem szeretek a problémákkal együtt élni, hogy igen, ez most az életem része egy darabig, de majd elmúlik.


És én is remélem, hogy nem fognak veled rossz dolgok történni.

2019. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Normális párkapcsolatban mindkét fél engedni tud, megpróbál alkalmazkodni a másikhoz. A szenvedés akkor kezdődik, amikor valamelyik felet nem érdeklik a másik problémái. Ezen a ponton kezdődik a veszekedés, a problémák elfolytása, elhidegülés, félre lépés. Az hogy ki meddig tűri ember függő. Ezek a kapcsolatok, megszoktak szakadni, mert hiába próbálják megjavítani, a probléma általában visszajön, vagy valamelyik félben szálka marad.
2019. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly dolog a kiváltója és nem mártírkodás a semmin, én elég türelmes vagyok, ha szeretek valakit és a véletekig próbálom rajta átsegíteni. Szerintem ez a normális, bár, nem mindenki egyforma.
2019. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az olyan személyeket akik egyáltalán nem állnak a másik mellé amikor szüksége lenne, hogy legyen ott valaki jobb kizárni, igaz?


Elnézhető ez egy párkapcsolatban?

2019. jan. 20. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont abból lesz a probléma, hogy elnézik. Aztán amikor jó sok minden el lett nézve, egy látszólag apró problémától robban az egész.
2019. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!