Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy ennyire fukar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ennyire fukar a párom? Ti egy ilyen helyzetben próbálnátok megváltoztatni, vagy reménytelen? Vagy az én elvárásaim magasak?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem arról van szó, hogy nincs pénze, egyszerűen csak spórol, általában valami elektronikai cikkre.

Én az a fajta vagyok, aki nem szeret otthon ülni, mindig mennék koncertekre, bulizni, fesztiválozni, nyaralni, vagy szimplán csak utazgatni. A párom viszont sajnálja a pénzt élményekre, és az összes ilyesmit ellehetetleníti ezzel, nem érti meg, hogy nekem miért lenne fontos elmenni ide vagy oda. Mással nem igazán tudok menni, nincsenek hasonló zenei ízlésű barátaim, ő viszont nagyjából ugyanazokat szereti, mint én. Szóval nem arról van szó, hogy ő nem érezné magát jól ezeken a programokon. Én az ő kedvéért részt vennék olyasmin is, ami teljesen hidegen hagy amúgy.

De már egy kávéra is húzza a száját (nem várom, hogy meghívjon ha kajálni/kávézni/fagyizni/moziba/inni/stb megyünk, de a sajátját fizesse), hogy otthon ugyanaz mennyivel olcsóbb. Arról, hogy esetleg szülinapomon vagy valamilyen különleges alkalom esetén étterembe visz, álmodni se merek, mert neki a McDonald's árkategória a max, amit hajlandó kifizetni.

Szülinapomra meg karácsonyra is viszonylag drága ajándékokat vett nekem, nem érti meg, hogy engem egy koncert vagy nyaralás vagy bármilyen közös élmény sokkal boldogabbá tesz, mint ezek a tárgyak.

Már annyira kikészít ezzel, hogy néha a szakításon gondolkozom, de nem lennék képes megtenni, mert szeretem. Így viszont állandóan vitatkozunk ezen, és nem hajlandó engedni egy picit sem, mindig csak ígérgeti, hogy megváltozik, de sosem teszi meg.

Szerintetek sokat várok el tőle, vagy tényleg alap dolgok?



2019. febr. 2. 18:45
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Én 19 éves vagyok, ő 21.
2019. febr. 2. 18:47
 2/26 Noblesse Oblige ***** válasza:
94%

"Szerintetek sokat várok el tőle, vagy tényleg alap dolgok?"


Egyik sem! Ez egy természetes reakció amikor a víz összekerül a tűzzel. Más a mentalitásotok, a gondolkodásotok. Vagy kitaláltok valami kompromisszumot... vagy előbb utóbb szétmentek.

2019. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze. :(
2019. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szimplán nem illetek össze.
2019. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#2 Én már nagyon sok mindenről lemondtam az ő kedvéért, szerintem rajta lenne a sor, hogy engedjen kicsit

#3 Igen, tudom :(

Tudom, hogy ez így nem lesz jó, de félek, hogy ha szakítok vele, sosem találok senkit, főleg nem olyat, aki megfelel nekem ilyen téren. Ő nekem az első, és nem tudom elképzelni, hogy képes lennék szakítani vele.

2019. febr. 2. 19:13
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyen pasira egy másodpernyi időt sem szánnék. Szeretek utazni, étterembe járni (nyilván nem minden nap). A férjem is ilyen.

Szerintem nem fog megváltozni.

2019. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Noblesse Oblige ***** válasza:
93%

" Ő nekem az első"


Igen, sejtettük. Akkor ragaszkodik két ellentét ennyire egymáshoz, vagy ha az egyik félnek a béka combja alatt van az önbecsülése.

2019. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szituba vagyok kérdező,mint te. Az én pasim is ilyen,ésnem tudom,hogy mi lesz később. Már most sok a veszekedés emiatt.
2019. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Az exem is ilyen volt, otthon ült volna, mint a nyugdíjasok, én meg állandóan mennék, utaznék, fesztiváloznék, koncerteznék, stb.

Egy szäros hosszúhétvégére se volt velem hajlandó eljönni, pedig mindent leszerveztem, csak össze kellett volna csomagolnia, 1 héttel előtte nyögte be az unalmast, hogy ő annyira nem szeret utazgatni.

Többek közt ezért is szakítottunk. Hülyeség, hogy nem találsz majd ilyet. Ennél csak jobb lehet. Egyáltalán nem illetek össze. Megvan valahol a te párod is, akivel majd el tudtok járni.

2019. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene várni, hogy változzon? Ő ilyen, nem azért leszünk együtt egy emberrel, hogy megváltoztassuk! A közös érdeklődési pontok, és közös örömök igenis számítanak! Ha nagyon eltérő és úgy kell nógatni a másikat, mivel az nem is szeretné, vagy nem érdekli, hát olyan embert kell keresni, aki hasonló mint Te!
2019. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!