Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni ha a barátomma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ha a barátommal nem lehet beszélgetni?

Figyelt kérdés

Már hetek óta ez megy. Sosem keres magától, minden nap én írok neki. Magával kapcsolatban semmit nem ír, ha megkérdezem milyen napja volt, minden alkalommal az a válasza, hogy nem történt semmi. 12 órában dolgozik, össze vissza van beosztva. Múltkor nem mondta el mikor dolgozik, és nem írtam neki aznap, erre este 10-kor annyit írt, hogy "látom ma sem akarsz beszélni, ha nincs semmi, akkor alszok". A héten sem tudtam, hogy pénteken éjszakás. Mikor indulnia kellett, előtte 2 perccel írt nekem, hogy "megyek dolgozni, szia".

Kérdeztem, hogyha beszélgetni akar, miért nem tud írni nekem normális időpontban? Miért elvárás, hogy én keressem folyamatosan? De ha keresem is, akkor legalább írna egy összefüggő mondatot. Minden válasza az, hogy "ok, mindegy. te tudod, majd lesz valami, ha nincs más megyek".

Napi szinten ez megy. Ha írok neki, semmit nem lehet vele beszélgetni, ha nem írok egy nap, akkor leszid, hogy làtja nem akarok beszélni. Semmi magyarázatot nem ad, én meg minden "beszélgetés" után majd fel robbanok.

Még egy nagyon csendes emberrel is el lehet beszélgetni legalább az időjárásról, de vele még ez sem sikerül. Ha elmesélem a napom, vagy kikérem a véleményét valamiről, ezekre sem reagál semmit,hanem megkérdezi van-e valami ezen kívül? Mi a francot csináljak már? Most is iszonyú ideges vagyok.

N


2019. febr. 3. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? Régebben is csinálta, vagy ez új?
2019. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Én is utálok magamról meg a napomról mesélni. Nehezemre esik, fáraszt, untat, bosszant. Ha nem történt semmi, akkor mit meséljek, ha történt valami, akkor meg általában rossz, és nem akarom újra átélni azáltal, hogy elmesélem.

A megoldás az lenne, hogy többet találkoztok személyesen, amikor tudtok egyéb témákról is beszélni, nem csak arról, hogy milyen volt a napotok. Ha folyton csak cseteltek/telefonáltok, akkor egy idő után semmi közötök nem lesz egymáshoz, és még kevésbé lesz miről beszélni.

Ha csak nem egy filozófus veszett el mindkettőtökben, akkor ne nagyon számíts rá, hogy személyes találkozások, közös élmények hiányában nagyon lesz miről beszélgetnetek.

2019. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Mivel a kommunikáció nem működik köztetek ("nem mondta el mikor dolgozik" && "A héten sem tudtam, hogy pénteken éjszakás."), ezért fölösleges erőltetni az egészet.
2019. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

#3

Mitől működne a kommunikáció, ha nem találkoznak személyesen, de még nem ismerik eléggé egymást?

Tudom, hogy a gyakorin mindenre a szakítás a válasz, vagy ha nem, akkor rossz a kérdés, de ebben az esetben csak arról van szó, hogy még nem elég mély a kapcsolatuk ahhoz, hogy huzamos ideig ne találkozzanak.

Időt, energiát kell fordítani a kapcsolatra, különben nem fog működni, véget ér, még mielőtt elkezdődött volna. De ha szakítanak, és a következővel ugyanezt csinálják, akkor az is így fog véget érni.

2019. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg baj, hogy keveset találkozunk. Bár egy megyében, de nem egy városban lakunk, illetve sokat dolgozik. Múlt héten találkoztunk, akkor jó volt minden személyesen.

Másfél éve vagyunk együtt. De megmondom őszintén kezdek besokallni. Nekem érthetetlen, hogy valaki egy szerencsétlen mondatot nem tud összehozni órák alatt, vagy arra nem képes, hogy megkérdezze hogy vagyok.

De ha nem keresem az is a baja, ha keresem meg az a baja. Okot nem mond, én meg nem vagyok gondolatolvasó. Tényleg borzasztóan felhúztam magam megint bocsánat. Csak hátha tud valaki tanácsot adni. Köszönöm az eddigi írásokat. Mentek a zöldek!

2019. febr. 3. 20:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 - Mi értelme alapból egy olyan kapcsolatnak, ahol nem találkoznak a felek ÉS még neten sem képesek kommunikálni? Szerintem semmi.



Az új információ birtokában: ha 1.5 év alatt nem jutottak el odáig, hogy működjön a kommunikáció...

2019. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6: Én is érzem, hogy ez így nem jó, azért kérek tanácsot. Szerintem világos volt a kérdésem.

Úgy érzem én erőlködök feleslegesen.

2019. febr. 3. 20:43
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki, hogy ha csak hétvégi kúrópajtinak tart, akkor keressen mást, ha viszont komolyan gondolja veled, akkor elvárod, hogy többet találkozzatok, belátható időn belül költözzetek össze, és addig is kommunikáljatok többet. Meglehet, így elveszíted, de ha emiatt elveszíted, akkor előbb-utóbb úgyis vége lett volna, és addig is leginkább csak a stabil ingyen szex az, ami miatt veled volt.
2019. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az a baj én ezt nem bírom már. Számtalanszor próbáltam vele megbeszélni, elmondtam neki, hogy zavar ahogy viselkedik, de mintha a falnak beszélnék. Most is kérdeztem tőle valamit válasza: "rád bízom, te tudod, engem nem érdekel." Meg is lepődtem volna, ha érdekli valami. Fontosabb témákat, problémákat meg teljesen esélytelen így megbeszélni, mert hiába leírom az a válasza, hogy "ok". Magamban irogatok. Én unom ezt a szenvedést minden nap. Holnap nappalos, úgyhogy csak este lesz elérhető, gondolom magától nem fog írni ha hazaér, ha meg nem fogok neki írni az lesz a gondja. Áh...

Régebben nem viselkedett így. Bármiről tudtunk beszélgetni órákat. Írt magáról is sokat, vagy bármiről ami foglalkoztatja.

2019. febr. 3. 20:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Menekülj!!! Én egy ilyen férfihoz mentem hozzá! 14 eve vagyunk együtt, nem beszél, hiába kérdezem,1-2 szóval elintéz mindent, nemkérdez, nem érdeklödik soha irántam! Ebbe bele lehet betegedni! Ez miatt a válást fontolgatom,egy kapcsolatban a társas magánytól rosszabb nem nagyon van! Végig kinlodtam az egészet, egyedül voltam mindenben. Nem igazán volt jelen az életünkben,nemtudom hogy birtam idáig!A szerelem elmulik idövel, és marad a szeretet, barátság, ezek pedig nincsenek beszélgetések nélkül! Az a kapcsolat halott ahol nem müködik a komunikáció! Hidd el jobb ha hagyod az egészet mielött még komolyabbra fordulna a dolog.
2019. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!