Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért akarja, hogy folyton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarja, hogy folyton dícsérgessem?

Figyelt kérdés
Ha a párom valamit megcsinál otthon, akkor ezerszer megmutatja, nekem meg folyton dícsérnem kell, vagy kérdzgeti szándékosan, hogy tetszik? Már az idegeimre megy. Múltkor kitakarította a sütőt és jó, hogy nem ódákat kellett róla zengnem.

2019. febr. 4. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert az ő szeretetnyelve ez

Elismerő szavak

Az elismerő szavak esetében az egyik fél úgy érzi, hogy a társától érkező, magától értetődő dicséret mindennél többet jelent számára. A szavak tehát ebben az esetben többet érnek a cselekedeteknél.

2019. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek jól esik a pozitív visszajelzés, de vannak, akik különösen ki vannak rá éhezve. Talán a lelke mélyén nincs elég önbizalma, vagy gyerekkorában túl nagy volt rajta a megfelelési kényszer. Ne essen nehezedre megdicsérni, hiszen nem kerül sokba, neki viszont fontos és sokat jelent! Ha elég pozitív visszajelzést kap, egy idő után talán beáll normálisra az önértékelése.
2019. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-esnek és 2-esnek is igaza van. Valószínűleg az "elismerő szavak" az ő szeretetnyelve, de van még mellette önbizalomhiánya is, nem is kicsi, ezen mindenképpen dolgozni kell, itt szerintem már nem elég a rendszeres pozitív visszajelzés. Szükséges, de nem elégséges. Ehhez már szakemberre van szükség, hogy kiderítse mi okozza ezt a nagy önbizalomhiányt, és hogyan lehetne helyrehozni. De nem szabad ajtóstul rontani a házba, előbb próbáld meg magad körbejárni a témát, beszélgessetek róla, hogy miért van ez, milyen volt a gyerekkora, stb. Nagyon finoman és lassan szabad csak rávezetni, hogy esetleg egy pszichológus segítségét kérjétek.


Nekem az exem volt nagyon hasonló, ő akármit csinált (felmosott, bevásárolt, megcsinált valami egyszerű dolgot számítógépen, elintézett valamit, félretett X forintot hó végén), mindig megkérdezte, hogy "ügyes vagyok?", "büszke vagy rám?". És ha egyszer nem kérdezte meg, én meg nem vettem magamtól észre, hogy ő valamit csinált, akkor vérig volt sértve, hogy meg se dicsértem. Nagyon sokáig engem is idegesített, én se tudtam mit kezdeni a helyzettel, nem tudtam az okát. Nála a gyerekkorára volt visszavezethető, nem kapott a szülőktől elismerést, mindig lehúzták, hibáztatták mindenért, és a végére saját maga is elhitte, hogy kb. semmit nem ér, semmire nem képes és soha semmire nem fogja vinni az életben. Sokat járt szakemberekhez is, de én úgy látom, hogy máig nem sikerült helyrehozni ezt, ami gyerekkorában elromlott. Már egy ideje nem vagyunk együtt, teljesen más ok miatt, de sajnos utánam se nagyon változott pozitív irányba az önbizalma.

2019. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem küldeném pszichológushoz, ha más tünet nincs. Egyrészt, mert semmi garancia arra, hogy segíteni tud, lásd az előző történetet. Másrészt csak méginkább sz.rnak érezné magát, ha közlik vele, hogy a dicséretre való éhsége beteges. Persze ha valami nagyon mély trauma van a háttérben, az más. De az azért nem valószínű. Szerintem maga a dicséret a gyógymód.
2019. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!