Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értethetném meg magam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értethetném meg magam velük? Vagy mit kéne tennem, hogy elfogadhatóbb legyen a helyzet? Tanácsokat kérnék!

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, elnézést érte.

19 éves vagyok, a barátom 20. Mindketten egyetemre járunk, ő Győrben (onnan is származik), én pedig Budapesten (a közelben élek). Levelezős, eddig Győrbeb vállalt munkát, most Budaoesten keresgél. A szüleim jó fejek voltak, és abban egyeztünk meg, hogy a hétvégéket nálunk töltheti. A kapcsolat elején (most 8 hónapja vagyunk együtt) voltak túlkapásaink, mivel mindketten szabadok voltunk nyáron, de ez zavarta a szüleimet, így a barátommal később kevesebb időt töltöttünk együtt. Ideális helyzet volt mindannyiunk számára, legalábbid egy ideig úgy tűnt.

Sajnos nem kaptam meg az ösztöndíjat (kevés volt a kreditem, egyetlen krediten múlt, de kár rágódni rajta), így dolgoznom kell, hiszen a szüleimnek pénzt kell adnom a rezsire, ételre, és a saját költségeimet is állnom kell. Így heti három napot dolgozom (szerda, péntek, szombat), nêgyen pedig egyetemre járok (hétfő, kedd, csütörtök, péntek). Az első három napon egész nap vannak óráim, kosebb-nagyobb szünetekkel (akár három óra is, de hazamenni nrm éri meg), így tudok tanulni is. Ennek alapján elég keveset vagyok otthon (amikor dolgozom,akkor kettőtől tízig, előtte értelemszerűen suli/tanulás/elintéznivalók). Ez eddig szerintem nem is lenne baj, mivel otthon a hétvégi ebédeken kívül max 15-20 perceket beszélünk egy nap, amúgy mindenki rlvan, anyám is sokat dolgozik, apám is. A családi program a csendben tévézés fogalmával egyenlő, de én ebbe nőttem bele, megszoktam, nincs is vele bajom. Eljárni sosem jártam el sok helyre, maximum könyvtárba. A nagyon bulizós, társasági korszakomban is csak kêthetente mentem ide-oda, mostanában meg csak a barátommal járok el, de azt is mindig megkérdem anyáméktól, volt már belőle gond, hogy nem kéredzkedtem el.

A barátommsl a jelen helyzet szerint a következőképoen állunk: vagy pénteken este vagy szombat este érkezik. Ha pénteken jön, kijön elém a munkahelyemhez, mire hazaérünk, fél tizenkettő, eszünk, fürdünk, néha egy semmilyen szeretkezêst bedobunk, aztán alvás. Másnap egy rövid sétára van elég időnk, de ilyenkor anyám ragaszkodik ahhoz, hogy otthon megebêdeljünk, így nem sokat vagyunk akkot sem együtt. Az este a fentebb leírt forgatókönyv alapján zajlik. Majd vasárnap sokáig alszunk és vagy filmezünk, lustálkodunk vagy elmegyünk valahová (ami gyakoribb). Koraeste pedig indul haza.

A probléma nem csak az időhiány, azzal még meg tudnánk barátkozni. Viszont édesanyám gyakran rója fel nekem, hogy sokba kerülök (ez nem újdonság), és azzal fenyeget, hogy kidob és majd költözhetek a barátomékhoz (ezt elfelejtettem mondani: azért nem náluk vagyunk többet, azért nem utazom én hozzá,mert nincs saját szobája, két testvérével kell osztoznia rajta, nem tudnék hol aludni, hacsak nem a kanapén), de ez sem meglepő, mrrt 12 éves korom óta mindig ezt mondja, csak éppen az aktuális barátnőim nevét belevonva. Emellett pedig sokallja, amit a barátom eszik, amiben igaza van, hiszen van, hogy három szelet kenyeret is megeszik meg főtt ételt is, és ugye hozzá még én is eszem. Ezért próbáljuk mi megvásárolni magunknak az ételt, de sokra nem futja a fizetésünkből, főtt ételre meg pláne nem (max kínaira). Nem szoktunk sokszor otthon enni, nekem sincs úgysem időm arra, hogx egyek, általában napi 1-2 alkalommal jutok oda, hogy na, akkor együnk. (Munka közben plánr nem eszem)

Emellett a barátom két-három havonta egy hetet Szentendrén, a közelben tölt, és ilyenkor gyakrabban találkozunk, általában a városban, de olykor átjön hozzánk, hogy kettesben lehessünk, de este visszamegy, nem alszik nálunk, csak tényleg egy filmre ugrik be. Nos, ezta szüleim nem nézik jó szemmel, de a dédmamám főleg nem. Róla még nem tettem említést. Ő nevelt fel és nagyon hálás vagyok nrki, de rengeteg frusztrációt okoz nekem, gyakran mondd olyanokat, hogx mióta kapcsolatban vagyok, teljesen kicseréltek, régen sokkal jobb gyerek voltam. Nos, mont mondtam, bulizni nem járok, dolgozom és nagyon jól megy az egyetem, sosem vagyok elkésve semmivel, bejárok előadásokra is (ha nem, akkor úgyis lecseszést kapnék, mert nehezen lehet megértetni vele és a szüleimmel, hogy az fakultatív, és sok órára nrm érdemes bejárni), csendes vagyok és igyekszem itthon is segíteni, ha van rá alkalom persze. A fejébe vette egyrészt azt, hogy a barátom parancsolgat nrkem és a családot háttérbe szorítom miatta. Hogy azt gondolom, független vagyok, pedig egyáltalán nem, illetve hogy nem a barátomhoz tartozom, hanem hozzájuk, nekik tartozom hálával. Igaza van természetesen ez utóbbiban, de nem érzem úgy,hogx háttérbe szorítanám a családot, igyekszem alkalmazkodni itthon és ha van valamj, akkor lemondom a barátommal a találkát stb. Illetve nyilván egy kapcsolatot ápolni kell, időt kell tölteni a másikkal. Fiatalok vagyunk, most kéne szórakoznunk, amite így is alig van lehetőség. Illetve a barátom sosem parancsolgat, nem irányít. Ami azt illeti, inkább én igyekszem kevesebbet itthon lenni, hogy ne zavarjunk másokat. A dédmamámnak a másik problémája az, hogy úgy gondolja, a barátom kifáraszt (egyrészt a szex miatt), pedig az életembrn korántsem ő az, aki miatt ne tudnék pihenni. Mindig rossz alvó voltam, de a mamámezt id a baráom hibájának tartja, pedig mellette sokkal minőségibb az alvásom,nyugodtabb vagyok. Van egy kis teljesítménykényszerem, ígx amiatt sokat stresszrlek, de pont nem a párkapcsolat az, ami ezt a faktort növeli. Ezt viszont hiába mondom egyszerűbben a mamámnak, amiatt is veszekszik velem, hogy azon a bizonyos szentenedrei héten kedden (ma) estefeléig együtt voltam a barátommal itthon, mikor másnal sokáig aludhatok (szerencsére), így ebből s szempontból sem megterhelő.

Elköltözni sajnos nem tudunk, mert ő sem keres egyelőre túl jól, és én sem. Megtakarításom alig van, mert ugye fedeznem kell az étel egy részét, adom a szüleimnek, szükséges dolgokra költöm (tusfürdő, sampon, egyetemhez eszközök, könyvtári tagság stb), így abból se jönnénk ki. Így még jobban kellene alkalmozkodnunk, de hogyan? Illetve hogyan lehetne megoldani az idővel kapcsolatos problémákat? Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy ne tűnjek követelőzőnek? A baráom nem mondja, de szerinzem nagyon rosszul esik neki, hogy gyakorlatilag minden és mindenki előbb van az életemben, mint ő, de egyszerűen nem lenne helyes azért veszekednem a családommal, hogy vele legyek többet, mikor így is sok áldozatot hoztak értem és leköteleztek azzal, hogy a hétvégi találkozókat engedték. Van valami tanácsotok számomra? Esetleg hogy hogyan tudnám megértetni a szüleimmel, dédmamámmal, hogy egy kapcsolathoz idő kelly együtt töltött idő és élmények? Hogy jelenleg a kapcsolatom az, ami a leginkább kikapcsol, elszakít a szorongástól?

Köszönöm előre is a válaszokat, és hogy végigolvastátok!


2019. febr. 13. 00:05
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Jay és elnézést az elírásokért. Illetve lehet, hogx ez inkább tini párkapcsolatokba illet volna, de itt jobban bízom a tanácsokban.
2019. febr. 13. 00:09
 2/24 Karena26 ***** válasza:
100%
Ültesd le a családot, és kedvesen, szerényen, szeretettel mond el neki az utolsó előtti mondatot.
2019. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
nekik tartozom hálával. Ne mutasd h boldog vagy,családban nem szabad erre már 10 évesen rájöttem,azért gyülöletet kapsz.. Saját tapasztalat,19 évesen meg nem kéretőznék,csak közölném hová megyek.. Talákozattok szabadnapon motelben,elég gáz hogy felnőttekre a fusztrált nem szexelő női rokonok irigyek egy kis boldogságra kapcsolatra. Kitartás.
2019. febr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen megengedték h egy dolgozó felnőtt a párjával találkozzon,beszarok,h hagyod magad irányitani.. Persze h szorongsz és rosszul alszol.. Innen menekülnék.. Mert 31 évesen is majd kérezkedni fogsz a fiuddal fagyizni boritékolom.. :(
2019. febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem kötelezték le azzal, hogy találkozhatott, ha azon áskálódnak, hogy a kapcsolatod rovására legyél velük többet. Nehéz ügy, mert nyilván hálás lehetsz nekik az eddigiekért, de az ő fáradozásuk sem ért semmit, ha a mindenkori kapcsolataid teszik tönkre folyton vagy szabályosan elüldöznek otthonról... Ezt tényleg meg kell beszélni, mert nincs rendben, hogy a párod van az utolsó helyen (már ha komoly) és bizonyos határt azért húzni.

32/f

2019. febr. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%

Itt a barátodnak kellene beszállni valamennyi pénzzel,mivel minden hétvégén ott van.És te dobnál össze egy egyszerű spagettit,vagy frankó melegszendvicset mire este megérkezik.A lényeg,hogy olcsón nektek kellene állni a kaját hétvégente magatoknak,ami nem egész hétvége,mivel anyukád ragaszkodik a közös ebédhez,amit ő főz meg pl.

Az a bajuk hogy ott van 1plusz személy mindig,akit kerülgetni is kell,meg etetni is,és még az sincs,hogy néha te mennél hozzájuk.

Ahhoz meg nem kérnék engedélyt ha el akarok menni valahova,csak bejelenteném hogy megyek,és mikor jövök.

2019. febr. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

durva szüleid vannak, dédid is gáz.


semmiféle extra hálával nem tartozol nekik.


ők nemzettek, ők akartak gyereket, az azzal jár, hogy költeni kell rá.


te nagyon rendes lánynak tűnsz, nem éretem, mi a bajuk veled.

dolgozol, tanulsz... ennél többet mit várnak???


20 éves vagy, teljesen természetes, h. már nem anyuci az első, hanem a szerelmed, a barátaid, van saját életed.


dédinek kuss, talán irigyli tőled a szexet, őt már senki nem fárasztja ki ilyen módon valszeg, te most fiatal vagy, élvezd nyugodtan az életed.


nem vagy már gyerek, felnőtt vagy, kezeljenek is így.


anyád meg szégyellje magát, h. ki akar dobni, és még azt is lesi, ki hány szelet kenyeret eszik.


nagyon sajnállak, nekem is hasonló gáz familíám van.

2019. febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az eddigi váladzokat! Mint írtam, a barátommal többnyire megvesszük, amit megeszünk, de nekem pl alig marad valamennyi pénzem erre (olyan 5-10 ezer forint egy hónapban), ami sajnos kevés ahhoz, hogy magamnak álljam az egész havi kosztot. A barátom persze beszáll, sokszor ő veszi nekem is az ennivalót.

Igazatok van abban, hogy nem jó, ha ennyi idősen elkéredzkedem valahová, de sajnos akkor veszekedés van itthon. Több olyan eset is volt, hogy előre bejelentettem, hogy elmegyünk valahová a barátommal vagy én egyedül, és aznap veszekedtek velem, hogy nem mondtam, vwgy hogy soha nem vagyunk itthon, illetve édesanyám szokta mondani azt is, hogy amíg ő tart el, addig igenis engedélyt kell kérnem.

Abban is igazatok van, illetve a szüleimnek is, hogy egész hétvégén kerülgetni és etetni kell a barátomat, de ő igyekszik nem láb alatt lenni. Ha nálunk van, akkor ő is tanul vagy sokszor besegít a takarításban, főzésben, ami természetes. Van, amikor mi főzünk hétvégén ebédet is. Sajnos motelben nem tudunk találkozni, mert egyszerűen nincs rá pénzünk. A barátomnak csak-csak, de ő jogosítványt csinál, nekem meg spórolnom kell, mert az egyetemen két fél évet ki kell majd fizetnem (szakváltás miatt kicsúszok az állami támogatott fêléveimből).

Komolyan gondolom a barátommaly ezért is zavar, hogy neki kell az utolsónak lennie. Alapból ha rajtam múlna, akkor nem lenne rangsorolás: meg tudom oldani a tanulást, a munkát, a családot és a kapcsolatot úgy, hogy meglegyen mindnek az ideje, csak bem rajtam múlik...

A dédmamámmal nagyon nehezen lehet szót érteni, 93 évesen hol ezt, hol azt mondja. Egyébként a szüleim is kedvelik a barátomat, a dédmamám is, ha nem jön (mivel azt mondták, ne jöjjön/találkozzunk/beszéljünk kevesebbet), akkor kérdezik, hiányolják. Jó lenne, ha nem irányítanának, de tényleg függök tőlük és októberben édesanyám már össze is csomagolt nekem, hogy mehetek , ahová akarok, szóval nem nagyon kéne ingerelnem tovább...

Valószínűleg az első hozzászóló tanácsát fogadom meg, hátha célt érek vele.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!

2019. febr. 13. 09:48
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Úr isten. A családod nagyon szégyellhetné magát. Ezért vagyok dühös a mai szülőkre hát mi a fenének vállalnak gyereket ha utána tehernek érzik? És még a tudtára is adják. Hát süllyedjen el az ilyen. Anyám sose mond ilyesmit pedig én is véletlen gyerek vagyok de sose éreztette azt hogy tehet vagyok és a 2 hugomnál se és nekik a pasijukat is szívesen látja. Ilyet hogy kerülgetni kell meg sokat esznek még csak meg se fordul a fejébe. Ennyire zsugorik hogy még a kaját is sajnálják? Hát nem csodálo hogy stresszes vagy és nem jól alszol. Ők ki akarnak maguknak sajátítani és ezt el is fogják érni mert te hagyod. Plusz a pasid előbb vagy utóbb el fog hagyni mert az még hagyján hogy nem szeretik ha ott van de hogy ha a család fütyül és te inkább lerázod a pasidat mert anyád kiossza a munkát csak azért hogy ne menj a pasidhoz ezt meg fogja unni a párod. Állj ki magadért. Szinte minta gyerek vagy jól tanulsz dolgozol és még igyekszel a család kedvébe járni ( amit ők magasról letojnak). Meddig jársz még egyetemre? Amint befejezed a helyedben úgy elhúznék otthonról hogy vissza se néznék.
2019. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Sajnos tanárin vagyok, így hat év a suli, most vagyok első éves. Nem tudom, hogy mikor tudok elmenni itthonról. Tudom, hogy előbb-utóbb megunja majd, dr sajnos nrm tehetem, hogy ellenkezem, mert nem tudom, meddig tűrnek el... Sajnos én véletlen gyerek vagyok, anyukámnak nem is lehetett volna gyereke elviekben, apukám (akit én édrsapámként tisztelek, ugyanis ő az, aki a legtöbbet fogja a pártomat, és mindog lehetett vrle értelmesen beszélni) pesig nem a valódi apám. Egy megcsalásból születtem, és emiatt nem is csoda, hogy teher vagyok. Meg anyukám is csak azért maradt apukámmal, hogy rendes családban nőhessek fel, és ez nagyon nagy áldozat a részükről.
2019. febr. 13. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!