Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm nem akar lakbért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm nem akar lakbért fizetni és dolgozni sem hajlandó, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hónapja lakom együtt a barátnőmmel egy albérletben. Az elején mikor összeköltöztünk, megállapodtunk, hogy megosztjuk a költségeket.

Én egyetemista vagyok, havonta nincs annyi bevételem, hogy az ő részét is fizetni tudjam.

Ha megtehetném kifizetném helyette, de nem tudom.

Ő már nem tanul, és nem is szeretne, tehát csak az az opció van hogy elmegy dolgozni, viszont nem szeret és már kb 3 helyről rúgták ki az elmúlt 2 hónapban(max 1 napot dolgozott vagy be sem ment az interjúra)

Amikor felvetettem neki, hogy 2 hónap itthon üldögélés után el kellene mennie dolgozni, keresett munkahelyet ahonnan 1 hét után kirúgatta magát.

Most nemrég ismét felvetettem neki, hogy jó lenne ha keresne munkát mert számomra rendkívül megterhelő az, hogy havonta kb 60-80 ezret kell kiadnom lakbérre/rezsire, teljesen ideges lett és azt mondta őt nem érdekli.

Mentségére, a 3 hónap alatt nem voltunk sehol(mozi, étterem stb.) csak folyamatosan otthon üldögélünk, és amikor rákérdeztem hogy ez neki jó-e így azt mondta igen.Tehát a lakbér/rezsin kívül nem kér semmit hogy fizessek neki max a kaját(az nem megterhelő számomra)


Kidobni nem szeretném mert elvégre is nem rakhatom utcára a barátnőmet, viszont ha így folytatótnak a dolgok, mindketten utcára fogunk kerülni.

Már igényeltem diákhitelt is, amit másra szerettem volna költeni viszont muszáj volt lakbérre “beáldoznom”.

Újat pedig nem szeretnék igényelni mert egy életre nem akarom eladósítani magam.



2019. febr. 16. 02:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Nagy hülyeség volt diákhitelt felvenni más ember miatt. Az, hogy nem talál olyan munkát, ahol dolgozna is, az az ő gondja, vegyen fel ő hitelt, és fizesse a részét a megbeszéltek szerint. Én a helyedben elmondanám neki, hogy vagy 1 hónap alatt talál magának munkát, amit el is végez, vagy ha nem ad bele az albérletbe, akkor felmondod, és visszaköltözöl ideiglenesen a szüleidhez, vagy egy kisebb, olcsóbb albérletbe, hogy ne halmozz fel tartozást. Aztán majd ha lesz munkája, és újra tudja fizetni a részét, újra összeköltözhettek. Nem lehet oka panaszra, hisz segítetted, támogattad, mellette álltál, hogy találjon munkát. De ha hagyod magad kihasználni, ő pedig bűntudat nélkül kihasznál, akkor ez nem egy olyan pozitív, szereteten alapuló kapcsolat, amit érdemes fenntartani.
2019. febr. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Sajnos a hazaköltözés nála nem opció, mivel a szülei kidobták otthonról, mondván “Nem tudunk vele mit kezdeni, dolgozni nem akar és folyamatosan zavar minket az életvitelével.”(ezt én magam kérdeztem meg a szüleitől)

Tehát ha kidobnám akkor csak az utcára mehetne vagy valami random csávóhoz aki napi szinten kúrogatná, cserébe azért hogy ott lakhasson.


Újabb adósságokat sem szeretnék felhalmozni, valahogyan rá kellene vegyem hogy találjon végre egy olyan munkahelyet amit szeret is, viszont egész napos game-elés(inkább egész éjszakai) mellett elég nehéz egyáltalán emberi időpontban beszélni vele úgy h ne akadjon ki.

2019. febr. 16. 03:19
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
Két opció van: vagy kidobod, vagy szendvesz vele jó sokáig eredménytelenül. Azt írod, hogy megpróbálsz vele beszélni, dolgozzon olyan területen, amit szeret. Én amit kivettem a történetedből, az az, hogy a számítógépezésen, kajáláson és alváson kívül mást nem szeret csinálni. Tudom jól, hogy milyen egy ingyenélő parazitával egy fedél alatt lenni, sosem változik meg, csak mondom.
2019. febr. 16. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

#2-es

Igen, jól látod a jelenlegi helyzetet.


Az a probléma, hogy eddig bármilyen munkát találtam neki az nem volt jó(igen, az álláskeresést is én intézem neki)

Kifogásként azt kaptam h ő nem 8 hanem 4 óraban szeretne dolgozni...

Namost ezzel az a probléma hogy sehová sem keresnek embereket 4 órás munkára...tudtommal.


Mindenki azt mondja ki kellene dobnom de tudom, hogy utána rettenetesen érezném magam mert szeretem és nem tudom megtenni :/


Amúgy szivesen elolvasnám a történetedet privátban ha megosztod velem :)

2019. febr. 16. 03:36
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

Wow... Őszintén: Mégis miért vagy vele, milyen lehetőségeket látsz a jövőben vele kapcsolatban? Lusta, nem akar tenni értetek és simán lehet, hogy nem is szeret.

És de, kidobhatod az utcára, maximum hazaköltözik vagy keres egy új palimadarat.

2019. febr. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de nagyon hülye vagy. Diákhitelt, egy csajért? Nekem is volt felvéve anno, de nem csajért, de igazából tök fölöslegesen. 400 ezer lett felvéve, véletlenül. Azért véletlenül, mielőtt valaki beleköt, nem nálunk volt a szerződéskötő papír, mi csak a kérvényt töltöttük ki, és azon nem volt rajta, hogy ezen kedves emberek maguktól küldik a diákhitelt félévente, ha nem mondod vissza azt, hogy küldjék.

Egyéb okokból mai napig nem dolgozom, így én 8 évig fizettem azt a szart. De még ha egyedül akarod is majd fizetni munka mellett, akkor is, min 4 évre számíthatsz, mire törleszted végleg. Megérte?

2019. febr. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
95%

Menekülj egy ilyen embertől amíg nem késő !

Legyen eszed !

Kérdezd meg magadtól a következőket :

- Vajon szeret engem ez a lány?

- Mit tett eddig a japcsolatunkért?

- idegesít a viselkedése ?

- Változni fog ez a viselkedés valaha?

- Vajon miért mondja mindenki, h szakítsak vele?

-A családja nem akar vele egy fedél alatt élni, akkor én miért akarok ?


Ne foglalkozz azzal, h hova megy, előtted is lakott valahol.

2019. febr. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy megoldás van csak. Meg kell mondani neki, hogy egy hónapja van melót találni, vagy mehet amerre lát. Természetesen magyarázd el neki a miérteket, de szerintem ő is nagyon jól tudja, mert egy felnőtt ember nem lehet olyan ostoba, hogy ne tudja, hogy pénz kell a megélhetéshez.


Amúgy énis kb ilyen helyzetben vagyok, csak én egy sima barát barátnővel jártam így. Összeköltöztünk egy albérletbe hárman(a barátnő, a párom és én). Én már dolgozó ember vagyok, ők még tanultak. Az egyetlen feltételem az volt, hogy csináljanak valamit, tehát tanuljanak vagy dolgozzanak. Amíg mindketten tanultak, nem szóltam semmit, de az az idióta három hónap után otthagyta az iskolát, de dolgozni nem járt be. Ezt tűrtem még három hónapig, mert nem akartam visszaküldeni az elmondása szerint alkoholista, erőszakos apjához. Aztán leültünk beszélni vele, hogy egy hónapja van munkát keresni, ha nem dolgozik a hónap végére akkor kirakjuk. Normális hangnemben beszéltünk vele, még a segítségünket is felajánlottuk a munkakereséshez. Erre egy hét után visszaköltözött apucihoz és mindenkinek elkezdte terjeszteni, hogy mi gonoszak vagyunk, terrorizáltuk őt, aztan meg kiraktuk. Aztán szép lassan kiderült az is, hogy amíg itt lakott, manipulálta a páromat, aki emiatt idegösszeomlás közeli állapotba került és teljesen kifordult önmagából. Ja és nagy valószínűséggel meg is lopott minket. Jelenleg ott tartunk, hogy eredetileg 400 ezer forinttal tartozott nekem, amiből bő fél év alatt sikerült vissszakönyörögnöm 80 ezret

2019. febr. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%
Döntsd el! Kitartod a lányt az ingyen(igazából qrvadrága!)punci miatt vagy lapát. Nincs középút hisz nem akar dolgozni.
2019. febr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha kidobnám akkor csak az utcára mehetne vagy valami random csávóhoz aki napi szinten kúrogatná, cserébe azért hogy ott lakhasson."

😔😪

Drága szivem: most te vagy az a pasi, akinél szexért cserébe lakik, mert kidobták a szülei. Vagy te, vagy az utca.

Ebben a csajban nincs feléd egy csepp szerelem sem. Csak rád akaszkodott, mert nincs B terve.

Addig tedd ki, de nagyon gyorsan, amíg nem dobja be a "terhes lettem" kártyát. Addig a gumira is húzzál gumit, és szex után húzd le a wc-be. Ellenkező esetben azon kapod magad, hogy a gyerek miatt 10 éve szenvedsz egy xar kapcsolatban, kilépni nem tudsz, tele vagy hitelekkel, 2 helyen dolgozol, és így se vettél új magadnak semmit 5 éve. A nőd meg nem főz, nem takarít, és évek óta nincs szex sem. Illetve veled nem szexel, de mással ki tudja...

Ilyen életet akarsz?


Te nem tudsz menni senkihez? Legalább kis időre. Mondd fel az albérletet, hagyd ott, aztán éljen meg, ahogy akar.

2019. febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!