Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos a barátom kívánsága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a barátom kívánsága arról, hogy ő "közös lakást" akar? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A barátommal szeretnék összeköltözni, közös életet kezdeni egyetemtől. A szüleim felajánlották, hogy mivel az otthon maradok egyetemen, vesznek nekem egy lakást, ha leérettségiztem. A barátom azt mondta, hogy ő albérletbe akar menni, ahol egyenlően indulnánk, nem akar a szüleim által vásárolt lakásba menni, olyan lakást akar, ami az övé is. Én azt mondtam, hogy mivel neki új bútorai vannak, a bútorait behivetnénk a lakásba, így az övé is lesz. Meg azt is mondtam, hogy egy ismerősöm a vőlegénye lakásába szült gyereket (becsúszott gyerek), úgy hogy ő tartja el, amíg a lány tanul és a gyerek pici. A barátom mondta, hogy az más, mert ott a pasié a lakás. Meg azt is felhoztam, hogy a fodrászomnak is van lakása, a barátjának is, a barátjának mégsem volt ciki kiadni a lakást és a barátnőjéhez költözni, mert az a lakás jobb helyen van.
2019. febr. 19. 11:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%

A barátod idióta!


Ha ennyire komplexusos, akkor egyezzetek ki, vegye ő a bútort és berendezést, és fizessen minden lakással kapcsolatos kiadást.

2019. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

"A barátom mondta, hogy az más, mert ott a pasié a lakás."


Erre majd emlékezz évek múlva, mikor egyre szarabb a kapcsolatod.

2019. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
32%

Pár napja volt egy ilyen kérdés, a srác volt a kérdező : a barátnője lakásban laktak, ezért a lány anyja folyton szó nélkül beállított, saját kulcsa volt a lakáshoz, a néni a srác ruháit, alsónadrágjait rakosgatta, dirigált neki, mindenbe beleszólt, a nő folyton kihangsúlyozta, hogy a lányáé a lakás. A srácnak már tele van a...

Szerintem hamarosan szakítanak is.

A te szüleid milyen emberek? Egyébként én sem gondolnám ezt annyira jó ötletnek, ha a srác önerőből szeretné fenntartani magát, akkor a szüleid lakása igencsak lelombozó. Persze lehetne spórolni az albérlet árával, de akkor beszéld meg a sráccal, hogy ő viszi az összes bútort, meg fizeti a rezsit. Így, ha a szüleid esetleg célozgatnának, hogy kié a lakás, nem maradna szégyenben.

2019. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Én még nem keresek, úgyhogy én is arra gondoltam, hogy a diákmunkás pénzemből fizetném a fél rezsit, de a bútorok a barátomé lennének. Anyáék nem szoktak beleszólni, de azt nem engednék szerintem, hogy a barátom fizessen bele bármit is a laskásba (mondták is többször, hogy vigyázzak, hogy a lakás teljes mértékben az enyém maradjon). Szerintem az a helyes, hogy a barátomé legyen a mozdítható, az enyém a mozdíthatatlan.
2019. febr. 19. 12:08
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

"az más, mert ott a pasié a lakás"

Ez egy gyökér, aki irtózik attól, hogy a nőnek több van, mint neki.

Készülj, mert ha végzel az egyetemmel, és esetleg jól fizető állást találsz, akkor nagyon ki fog akadni. :D

Szerencsére még fiatal vagy, simán van időd találni egy olyan párt, aki normális, nem ilyen komplexusos szerencsétlen.

2019. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

Valami nincs rendben az önértékelésével és ez másban is ki fog ütni!


Normális esetben örül a másik fél, hogy egy gonddal kevesebb és nem kell csomó pénzt kidobni, mert alájuk raktak egy otthont.

Neked meg: hülye kell legyél, hogy az amúgy ingyen kapott lakás helyett albérletbe költözz és fizess valaki másnak.

Én a helyedben mennék a házamba, akár vele, akár nélküle.

2019. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Rockarc ***** válasza:
77%

Tudom, hogy nem tokeletes megoldas, de esetleg kompromisszumnak jo lenne, ha kiadnad a lakasod es akkor mehettek kozos alberletbe. Akkor penzednel is maradsz, es a baratod sem nyig.


Cserebe viszont ott a para, ha elmennek az alberloid, akkor a penzcsap elzarodik, amig nincs masik. De ha megkottok egy 1 eves szerzodest, azzal minimalizaljatok ezeket a kockazatokat, es 1 ev mulva visszaterhettek erre a melyik lakasban eljunk temara, ha meg birjatok egymas mellett.


42F

2019. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%
Én szerintem ez teljesen korrekt. Ha van egy lakás miért ne használnátok? Amúgy is szerintem sokkal egyszerűbb, ha valamelyikőtöké a lakás nem közös, mert ha netán szét mennétek, akkor nincs az a macera, hogy eladni a lakást, mindkettőtöknek újat keresni satöbbi. Én megmondanám a páromnak, hogy nőjön fel végre és inkább örüljön annak, hogy már nem kell albérletre költeni az a pénz meg mehet egyébre.
2019. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
28%
Ez a férfi büszkeség,szeretné biztonságban érezni magát,uralkodni,nem rossz értelemben,úgymond viselni a, nadrágot.Nem akar gyengének tűnni,mint aki arra nem volt képes,hogy egy lakára 9sszeszedje a péntzt,így most a barátnője saját lakásában lakik.Nem kell sátánt kiabálni,hogy majd nézd meg hogy viselkedik veled stb.
2019. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
És amit Rockarc írt szerintem is jó ötlet.
2019. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!