Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nőknek rendszerint kevésbé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek rendszerint kevésbé van hobbijuk, kevesebb (nem háztartásbeli) munkát vállalnak?

Figyelt kérdés

Párommal egyetemen konfliktus forrásunk, hogy ki mennyire ér rá. Neki az egyetem vége felé egyre több szabadideje van, néha ugyan elmegy dolgozni, de ez heti max 5-8 óra. Hobbija nincs. (Nem élünk együtt, házimunkát "helyettem" nem végez, mielőtt még vki letámad. Egyébként otthon sem követelnek tőle sok ilyesfajta tevékenységet)


Én ezzel szemben heti 24-30 órát dolgozom, mellette van hobbim és még szeretnék sportolni is, bár az már nem fér bele.


Javulhat a helyzet ha ő is elkezd egyszer teljes állásban dolgozni?

Ismerősi körben körülnéztem, és az tűnt fel, rengeteg nőnek nincs igazán hobbija, rendszeresen végzett szabadidős tevékenysége. Maximum elmegy hetente bulizni, bár azt nem sorolnám ide. A nők tényleg kisebb hányadának van hobbija, szereti AKTÍVAN elfoglalni magát valamivel?



2019. márc. 2. 07:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Hát jó kérdés, én ezt nőként másoknál meg sem figyeltem...

Részemről nem abba a kategóriába esem, amit mint jelenséget leírtál, de egyáltalán nem kizárt, hogy igazad van.


Nálam én épp fordítva vagyok így. Nem tudom hogyan segíthetnék a páromnak, hogy feltalálja magát ha “unatkozik”. Én ezt a szót kb 10 éves korom óta nem ismerem :D...

De sokszor azért mert ő unatkozik engem is “feszélyez” hogy bezzeg én baromi jol elvagyok magamban, de ő max telefont tud nyomkodni VAGY pénztől függ bármit csinálna.

Nekem nem kell pénz ahhoz hogy egy életre is lefoglaljam magam (grafikusművész vagyok így eleve ez a hobbim, de olvasni, előadást hallgatni stb ehhez nem kell pénz)...

Megfigyelve páromat én arra jöttem rá valahol, de nem biztos, hogy helyes a felismeréd, hogy a rossz felfogásból jön az, hogy pl pénz nélkül nem lehet szórakozni vagy hobbit űzni, vagy hogy semmi sem érdekel. Ez valahol egy önelhagyás vagy önismeretlenség. Én folyamatosan tanulom gyakorlom az önmegismerést és ezalapján sokmindenről TUDOM, hogy mi tesz jót nekem stb.

2019. márc. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Mi már együtt élünk, én egyetemen tanulok nappalin, független hogy a végén vagyok, de van egy csomó tárgyam, H-P suli, külön tanár, heti 15 óra munka, kétszer főzök. Egyetlen hobbim, hogy heti 2-3x edzek teremben fogyás céljából. Nincs hobbim ezen túl, és van valami abban amit mondasz.
2019. márc. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
En fordítva vettem észre. A noknek van hobbijuk inkább, a férfiaknak a kocsamazas a haverokkal.
2019. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)


Az kimaradt, hogy még én is egyetemre járok, szakmámban dolgozom.

2019. márc. 2. 08:01
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Ki milyen virágot szakított...


Én dolgozom, mellette kiállításokra, koncertre, előadásokra, baráti programokra járok. Érdekel a rajzolás, fotózás, kirándulás, stb. Pedig én alapvetően introvertált vagyok...

2019. márc. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hobbim van, csak időm nincs rá.

Ti még nem éltek együtt, szóval rátok pont kevésbé igaz ez, de én nagy általánosságban azt látom, hogy a nőknek a sok egyéb teendő miatt nincs ideje hobbira. Mondjuk mi kb ugyanannyit dolgozunk, de ha hazaérek, akkor többnyire rendet rakok, ha úgy van, akkor vacsorát főzök, a macskát ellátom és jàtszok vele, majd leülök gép elé, átgörgetni a hírfolyamot, meg megcsinálni a dolgomat (ok, ezt hívhatod hobbinak, mert önként vállalt :D) napi fél-egy óra kb. Utána már nem jut idő másra.

Persze, nyilván a párom is segít, ha ő ér haza hamarabb, ezeknek egy részét àtveszi, de a később jövetel miatt akkor ugyanott vagyok időben.

Ha nagyon korán végzek valamiért, na, akkor mondjuk jut 1-2 óra "énidő", de akkor aktív hobbi helyett annak is örülök, ha kézbe veszek egy könyvet, vagy csak telefont nyomkodok, szóval passzívan pihenhetek. Ha mondjuk járnék fodrászhoz kozmetikushoz ilyen helyekre, akkor az töltené ki ezeket az üres órákat.


Párom volt, hogy fel is rótta nekem, hogy én bezzeg sosem csinálok "semmit" szabadidőben.

Csinálnék én, csak mikor? :-) Kreatívkodnék leginkább, de ezeket nem lehet előkapni napi fél órában, hogy most van egy kis időm.

2019. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34 éves nő vagyok, ha dupla ennyi időből állna egy nap, az is kevés lenne minden hobbimra főállás és távmunkában másodállás mellett. :-) Így leginkább sakkozok az idővel, hogy minden beleférjen valamennyire, meg valamikor más dolgok kényszerítenek rá, hogy valamit későbbre halasszak. Most például egy csípőfájdalom miatt álltam le a tánccal (táncstúdióba járok, 6 éve kezdtem), és ugyanezért nem megyek el egy akadályversenyre, amire amúgy terveztem, de előbb ki kell kúrálni. Viszont csinálok helyette mást, amit lehet.
2019. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Nekem és a barátnőimnek is rengeteg hobbink van. Van ami aktívabb (sport) van ami kevésbé (olvasás, rajzolás, festés, kézimunka). Szóval én nem ezt tapasztalatom. Viszont azt igen, hogy párkapcsolatban sok nő elhanyagolja a korábbi hobbikat és inkább a párjával akar lenni.
2019. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Én van hogy 300 órában dolgozok, mégis van hobbim. Ha az ember akar, akkor szakít szabadidőt magának. A párod szerintem csak simán lusta.
2019. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez nem nemtől függ, inkább személyiségtől. Ill. hogy ki mit lát hobbinak. A színházba/moziba járáson kívül a legtöbb hobbim elég otthonülős (és sokaknak a színház, mozi sem hobbi, mert jaj, az nem olyan aktív, és csak befogadószerepben van az illető)... eljárok edzeni heti 2-3x, de az nekem nem hobbi, hanem az egészségem miatt kell járnom. De a többi dolog, amit szeretek, az bélyeggyűjtés, olvasás, kézműveskedés.


Egyébként nálunk pont fordítva volt, és az egyik oka ez volt, hogy az exemmel szakítottunk. Egyszerűen nem lehetett vele minőségi programot szervezni, mert jaj, most ilyen fáradt, jaj, most nincs kedve... meg "jaj, ezt szívesen csinálnám, de te nem tudnál velem jönni /unnnád magad", aztán megmondtam neki, hogy nyugodtan menjen el, nem kell egymás popójában lenni... aztán mégsem ment el, szóval eléggé gyanítom, hogy csak kifogásokat keresett.


28N

2019. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!