Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért sajnálja a párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sajnálja a párom a pénzt az élelmiszerre?

Figyelt kérdés

Jól állunk anyagilag, nincsenek gondjaink, mégis ragaszkodik hozzá, hogy az élelmiszerpénz minden hónapban ugyanannyi legyen és előre meghatározott.

Ezzel az a probléma, hogy így nem tudok bevásárolni, ha valami akciós, mert akkor a következő hétre már kevesebb jut, hó végére meg így már semmi.

Télen megintcsak több elmegy, mint nyáron, elvégre olyankor drágább a zöldség, a gyümölcs.

Nem írok összeget, nem Magyarországon élünk, így nem lenne mérvadó.

Maximum annyit, hogy annyit költünk ketten, ami itt átlagban az egy főre eső élelmiszerpénz.

Néha konkrétan gondot okoz kitalálni, mit főzzek, sakkozni bevásárláskor, lesni az árakat, kettő közül az olcsóbbat venni...

Holott nem szorulunk rá, csak szerinte a kajára felesleges szórni.

Mivel egyedül én főzök, nekem kell beosztani a keretet, és vita van, ha több megy el, mint szeretné.


2019. márc. 2. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De minek kell igy elszamoltatnia teged? Felnott ember vagy, nem a gyereke, akinek zsebpenzt ad a kozosbol.
2019. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Alapvetően nem rossz irány ez szerintem. Az, hogy valaki jól keres nem jelenti, hogy ha elcseszi a pénzt az jó dolog. A pénzről döntés szerintem felelősség. Szerintem nagyon gusztustalan ahogy a felsőbb rétegek döntenek a pénzről. Elpazarolják. Pedig ezek erőforrások. Ebből lehet változtatni a világon.


Szóval szerintem nem rossz az irány. De ha ez így neked teher, ami viszi az energiáidat az sem jó. Lehet ezt kéne elmondanod és végig gondolni, hogy mennyi az ami még nem pazarlás, de neked kényelmesebb lenne.


Vagy fogyj ki kajából és mondd meg a hónap végén, hogy most két napig nem eszünk :D

2019. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem tőlem sajnálja, hanem ételre sajnálja. Magának is.

Mivel nem jár bevásárolni, így nem látja, mennyire nőnek az árak, és szerinte sokat költök, mert nem figyelek oda.

Holott jobban odafigyelni már nehéz lenne.

2019. márc. 2. 15:55
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Van saját kereseted? Ha igen akkor semmi joga megmondani. Költesz amennyit jónak látsz. Hogyha nem csak az ő pénzéből éltek nehogy már ő mondja meg, hogy mire költhetsz.

A másik meg hogy vidd el vásárolni. Nézze csak meg az árakat. Eleve ha semmiben nem segít a ház körül és ennyire nem lát bele akkor minek vagy vele? Minek neked egy nagy gyerek?

2019. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Csereljetek egy hónapra. Kérd meg, hogy tervezze meg a menüt. Aztán a megtervezett menü alapján írd ossze neki hétről hétre, hogy a heti bevasarlaskor mit és mennyit kell vennie. Majd menjen el ő bevásárolni. Hamar rá fog jönni, hogy ez nem úgy megy, ahogy hiszi ..
2019. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet, hogy szegényebb családban nőt fel és esetleg onnan ragadt rá az efféle hülyeség, nem?


Egyébként élelmiszeren nem szabad nagyon spórolni, és ezzel nem azt mondom, hogy a több ezer forintos extra dolgokat kell venni, de mindenképpen a középkategóriára kellene minimum belőni egy termékből a mércét, mert a túl sok spórolás negatívan is visszaüthet.. Egészségben és mennyiségben is..

2019. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Dolgozol? Miért csak te főzöl, vasarolsz?

En biztos nem ennek szemét kaját. Majd gyógyszerre és orvosra többet fog kolteni.

Magunk iránti igényesség a táplálkozás.

2019. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Én nem főznék neki a továbbiakban. Oldja meg magának, akkor talán rájön, hogy bizony nem 2 forint a kaja. Ha ez sem működik, akkor lépnék le, aztán spóroljon csak magán, de ne rajtam. Minek kínlódni egy ilyen fösvény ember mellett? Egy élete van az embernek, ne pazarolja már el az éveit egy arra érdemtelenre.
2019. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

A zsido csaladoknal igy szokott lenni. En kb igy nottem fel,igy menekulok a zsido ferfiaktol. Undorodok ettol a mentalitastol.

Valj el tole,kulonben az egesz eleted szenvedes lesz

N/36

2019. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát akkor nem egy Gourmet alkat aki a kajára sajnálja a pénzt. Fentebb írták hogy cseréljetek és ő menjen el vásárolni.

Enni sem szeret? Én párom pont ellentettje, frisset szeret enni kizárólag és jó kajákat. Sokszor emiatt mindig “valami jó helyen” kajálunk, ami nem lenne baj, de ez minden csak nem spórolás :D

2019. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!