Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha zavar, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha zavar, hogy a férjem jobban keres?

Figyelt kérdés

Határozottan jó fizetést kap, jó a szakmájában, és ennél csak jobban fog keresni. Egyrészt nagyon örülök neki, hiszen ettől csak jó nekünk, másrészt viszont kevésnek érzem magam hozzá képest.

IT szektorban dolgozik, jók a kilátásai, néhány év elteltével akár vezető pozícióba is kerülhet.

Én egyetemre járok jelenleg, több (konkrétan 6) nyelven beszélek folyékonyan, de mivel a technikához nincs eszem, így soha nem fogok annyit keresni, mint ő most, miközben idővel ő meg csak még jobban fog.

Persze szerinte ez jó, mivel így elvállalhatok olyan munkát is, ami nem fizet olyan jól, de szeretem, mert nem leszünk rászorulva a fizetésemre.

Sajnos én nem vagyok törtető típus, nem tudom magam magas pozícióban elképzelni, maximum alkalmazottként egy irodában, nyelviskolában vagy egy múzeumban. Egyik sem éppen egy túlfizett állás.


Jó, tudom, közös kassza, meg ha gyerekünk lesz, jobb, ha a kisebb fizetés esik ki, de akkor is.

Kevésnek érzem magam, amiért az a pálya, amit én választottam, kevésbé megfizetett és elismert, mint az övé, így sosem leszünk egy szinten.


25N, 32F


2019. márc. 2. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Kislány vagy még.
2019. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne viccelj, ha 6 nyelven beszélnél folyékonyan, akkor azzal simán el tudnál olyan helyen is helyezkedni, ahol sokat tudsz keresni és még csak a technikához sem kell érteni.
2019. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A nyelvtudás sajnos önmagában még semmi, ha nem társul hozzá valamilyen keresett szakmai tudás is.
2019. márc. 2. 18:47
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de nem tudom komolyan venni ezt a kérdést.

Informatikusból van rengeteg, de olyan, aki 6 nyelvet beszél folyékonyan, nagyon nagyon kevés!

Inkább a párod érezhetné magát kellemetlenül.

És 6 nyelvvel jól fizető munkát is fogsz találni.

2019. márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk beszéld meg a pároddal, egyáltalán tud róla, hogy zavar téged?
2019. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Teszek fel egyszerű kérdéseket:


Miért akarsz harcolni vele?Illetve miért érzed azt, hogy férfi és nő kapcsolata alá és fölé rendeltségi viszony?


Milyen mintát láttál otthon?

2019. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem felülmúlni szeretném, de legalább megközelíteni.

Kevésnek érzem magam ilyen téren, hogy nem tudok közel annyit se hozzátenni a közös életünkhöz anyagilag.


A szüleimnek még gyerekkoromban megromlott a házassága, otthon nem a legjobb példa volt előttem.

2019. márc. 2. 19:09
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Én bölcsödei gondozónő vagyok,a férjem orvos.

Majdnem 1 milliót keres, én meg kb.semmit. :D

Nem csináltam ebből problémát sose, ahogy ő se.

Nem ez foglalkoztat minket, felnőtt emberek vagyunk, együtt élünk,együtt tervezünk.

28/N 35/F

2019. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Mi még nem vagyunk házasok, de engem már most nagyon zavar, hogy sokkal többet keres nálam. Pedig sose éreztetné velem ezt, meg úgy tervezi, hogy az esküvő után nem fogjuk számolni hogy mennyi az én pénzem, meg mennyi az ő pénze, hanem meg akarja velem osztani pl. olyan életszínvonal, nyaralások, lakberendezési, elektronikai cuccok stb. amit fele-fele arányban nem tudnánk megengedni magunknak. Tudom, hogy sok más nő örömmel ülne bele a készbe, de én elkeserítőnek érzem, hogy nem vittem annyira, mint ő.

De nálad szerintem annyiból más a helyzet, hogy neked velem ellentétben van valami, amiben kiemelkedően jó vagy. 6 nyelv folyékony ismeretével nagyon jól tudnál keresni, csak alábecsülöd magad.

2019. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlő akarsz lenni vele.


Most célszerű lenne realizálni valamit:


Miért érzed és/vagy hiszed azt, hogy nem vagy vele egyenlő?


Itt most nem arra gondolok, hogy több pénzt keres, nem ez a lényeg.Azt gondolom, hogy ez a belső érzet benned gyökeredzik valahol, ugyanis ha a férjed nem kérkedik, nem akar téged uralni, az ő fejében meg sem fordul ez, akkor az egyenlőtlenség érzés csak benned létezik, kell lennie valamilyen okának.


Te valójában a saját én-képeddel harcolsz, amit ebbe a helyzetbe projektálsz, hisz te magad mondtad, bár más szavakkal, hogy irígy vagy rá.


Most nem sértegetni akarlak, tekints el a szótól.A lényeg a jelentése.


Az irígység abból fakad, hogy nem tudtam(még) kibontakoztatni a saját tehetségemet és megélni azt egy valamilyen célterületen ami elégedettséggel tölt el.Hogy az érzés létrejöhessen kell egy viszonyítási alap, ami itt a külvilág véleménye és a pénz.


Tehát érdemes lenne abba is beleásnod magad, hogy miért adsz mások véleményére a saját megelégedettségeddel szemben.Elfogadásvágy, megfelelési kényszer?Itt máris visszaérkezünk a gyermekkorhoz, a szülő-gyermek kapcsolathoz.


A szüleid elfogadtak és szerettek téged?Netán kritizáltak?Apáddal milyen a kapcsolatod?Pozitívan álltak hozzád és az érdeklődési köreidhez?

2019. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!