Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért tanácsolják már a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tanácsolják már a legkisebb nézeteltérésekre is, hogy "szakíts/válj el"?

Figyelt kérdés

Ha tényleg menthetetlen a helyzet, ne adj isten, bántalmazó kapcsolatban él az egyik fél, akkor persze.

De olyan kis apróságokra is, mint "Háromszor hívtam reggel a párom, de csak a harmadikra vette fel, ez normális?" tömegével jönnek az olyan válaszok, hogy "Én szakítanék".

Illetve ha az egyik fél olyat ír, minden tökéletes, csak unja kicsit a párját, rögtön "Hagyd el gyorsan, csak jobbat kaphatsz"


Ki mit élvez azon, hogy idegen embereknek segít elrontani az életét?


2019. márc. 6. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Az életéért mindenki saját maga felelős.
2019. márc. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem az ő életük.
2019. márc. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, néha én is ledöbbenek. Oké, hogy van az a szint, amikor tényleg érdemes elengedni, de egyik nap pl egy nő írt ki kérdést, hogy nem annyira kívánja a szexet a férjével, mit tehetne, kapott egy raklapnyi választ, hogy "válj el". Én egyetlen egyszer írtam ki saját problémáról kérdést, kb csak olyan válaszokat kaptam, hogy dobjam ki a párom, pedig csak egy konkrét gondunk volt, amit azóta simán megoldottunk.

Nem csak kapcsolat-téren van ez egyébként, a családi kapcsolatokban is akármilyen konfliktus van, a gyerek költözzön el, többet ne álljon szóba a rokonokkal, és ez a megoldás.

Néhányan könnyebben dobják ki az embereket az életükből, mint a lyukas zoknit, ez rettenetes...

2019. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Linkelj légyszi olyan kérdést, ahol ilyen kis apró mszarségra tömegével ezt javasolja bárki is. Én még itt ezen az oldalon is max azt látom, hogy akkor javasolják a szakítást, ha egyoldalúság, tiszteletlenség, hazugságok, bizalmatlanság, közöny stb. lép fel az adott kapcsolatban, apró dolgokra valahogy nem látok ilyen javaslatokat.
2019. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%

Ez a közgondolkodás. Köszöntelek a fogyasztói társadalomban. A kapcsolatok is már csak ilyen fogyasztói cikkek. Manapság miből áll egy probléma kezelése? Elromlott a TV? Vegyél újat! Gond van a csapteleppel? Minek javíttatnád meg? Vegyél újat! Béna volt a kaja amit főztél? Minek főznél? Menj el és vegyél ételt! Elromlott a kapcsolatot? A francnak vele foglalkozni, dobd ki és "vegyél" újat. Ez utóbbi kiváltképp egyszerű ha nő vagy. Minek ragadnál le, érnéd be kevesebbel, hogy dolgozz vele. Van még elég hal.


Csak ezek az idióták (gondolok itt úgy unblokk a társadalomra), azt nem veszik észre, hogy így egyrészt teljesen inkompetensek lesznek, egyébként ha megnézed az újabb generációkat, ott a problémamegoldás már k**rvára problémás. Másrészt pedig, van amit nem lehet megvenni és ezek a dolgok tipikusan nem vásárolhatok, hanem kemény munkát igényelnek. S akkor itt jönnek ők. Ki a franc akar dolgozni? Az nehéz, az kellemetlen. Inkább élvezek minden egy pillanatig, egy kicsit és után menekülök tovább. S így zeng a Carpe Diem!

2019. márc. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Az oldal felhasználóinak egy igen nagy része megkeseredett, normális kapcsolatokat kialakítani képtelen ember, akik egész nap itt lógnak. Magukról persze azt hiszik, hogy tökéletesek, de másnál simán szétszednének bármilyen kapcsolatot a tanácsaikkal.
2019. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Diavolino44 ***** válasza:
27%

Itt a felének nincs kapcsolata, mert lúzer. Így fogalma sincs ez hogyan működik.

A másik felének akinek meg van a teljes kontroll alatt tartja a párját, s ezért ha az ellent merne mondani érzelmileg manipulálja.

2019. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
A Kérdező túloz és szerintem nem igaz amit ír. Én nem ezt látom. Linkelj már egy olyan kérdést, ahol a hangyafasznyi problémára egyből azt javasolják, hogy szakíts? Várom, hajrá!
2019. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..

Azt hiszem ez lehet az unatkozós kérdés, bár itt azért bőven volt más javaslat is.


Szerintem is a fogyasztói társadalom tükre: a legtöbben már összeálláskor (hogy ne házasságot írjak), nem gondolják, hogy örökre jó lesz, így aztán ha nem működik, az már olyan szinte borítékolható esemény ("nem is illetünk össze", "persze, hogy kihűlt x. év után") és rögtön előhúzzák a válás kártyát, és ezt tanulja egyre több generáció a szüleitől, nagyszüleitől. És ezt tükrözi ez a fórum is.

2019. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
"Néhányan könnyebben dobják ki az embereket az életükből, mint a lyukas zoknit, ez rettenetes..." Szerintem meg nem rettenetes, sőt, ha egyszer kiderül valakiről, hogy pont annyit ér, mint egy lyukas zokni, akkor miért kellene foggal-körömmel ragaszkodni hozzá? Elárulná valaki miért jobb egy egyértelműen boldogtalan, működésképtelen szart megjavítani, mint kidobni és újrakezdeni vagy akár egyedül lenni?
2019. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!