Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom az önbizalma miatt nem akar dolgozni, se semmit tenni?

Figyelt kérdés
A párom (30F) elég szótlan, alapból nehezebben kommunikál az emberekkel, csak pár ember van, akivel simán. 5 éve vagyunk együtt. De mindketten otthon lakunk a szülőknél. Én 27 éves vagyok, és jelenleg el kellett vállalnom egy nagyon fos munkát egy call centerben. Kell a pénz és mivel 8 hónapja nem tudtam elhelyezkedni, kénytelen vagyok csinálni. A párom meg elvégzett autós tanfolyamokat, de sehová se vették fel, mert nincs tapasztalata. Az egyik helyen 2 hónap után elküldték, mondván hogy ügyes, de lassú. Most az unokatestvérénél dolgozik mezőgazdaságban segít. A napokban már mondogattam neki, hogy könyörgöm lepjünk valamit, menjünk ketten külföldre vagy máshova, hogy legyen valamink, de folyton kifogás jött, hogy hova, meg hogy nem tudja a nyelvet stb. Volt, amikor mondta, hogy Oke lepjünk és mutatott is munkákat, de amikor oda került a sor ismét, hogy megkérdezzem, hogy mi legyen, ismét kiakadt és nem szolt hozzám, mondván, hogy baszogatom és, hogy elege van. És hogy az autós szakmával nem tud elhelyezkedni, mert két hét múlva kirúgják úgyis. Szóval ahogy nézem neki a fő ok az önbizalomhiány. És basszus már nem tudok vele mit kezdeni. Egyszerűen megőrülök attól, hogy nem lehet vele beszélni és hogy nem tudom hogyan is tegyem. Nem beszél semmiről, de ha szólok az baszogatás neki. Az a baj, hogy már én is tök depressziós leszek ettől a munkától és az idegrendszerrel már kezd kikészülni. Tehetetlennek erzem magam. De így se jó. Szóval most ne beszéljek a témáról egy darabig és vonuljak vissza vagy állítsam választás elé, bár az durva lenne. Vagy szerintetek hogyan lehetne ezt orvosolni?
2019. márc. 10. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtős.
2019. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Ùgy hogy nyomod a témât,időről-időre.
2019. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mcgalagony17 ***** válasza:
100%

Szia Kérdező! Hasonló szituban vagyok most én is a párommal... ezért érzem át a helyzeted. Amikor valaki így megreked egy szinten az önbizalomhiány miatt, akkor semmilyen tanácsra, buzdításra nem reagál jól. Hiába mondod neki, hogy segíteni akarsz mert mondjuk közös jövő lenne a cél... semmi eredmény. Mielőtt rámegy a kapcsolat arra, hogy te "érzéketlen vagy", szerintem mondd meg neki, hogy az önbizalomhiánya miatt forduljon szakemberhez, mert egy kapcsolat nem terápia.. te elsősosorban a barátnője vagy. Az állandó pszichologizálás megöli a szerelmet egy idő után, sajnos :(


24/N

2019. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szép jövőre számíthatsz vele.
2019. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szép jövő elé nézel. Tulajdonképpen miért is vagy együtt egy olyan emberrel, akit nem tudsz elviselni, aki rendszeresen megbánt, aki mellett depressziós leszel?
2019. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy őt nem viselem el. Ezt az élethelyzetet nem, és azt, hogy nem tudom, hogyan kezeljem. Azt sem írtam, hogy miatta leszek depressziós. A munkám miatt vagyok az, ez csak rátesz egy lapáttal. De egyébként jogos a felvetésed teljesen. Azért vagyok vele, mert szeretem és szeretném ezt valahogy megoldani.
2019. márc. 10. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mióta nem dolgozik? 20-as évei óta folyamatosan munkanélküli?
2019. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátod egyszerűen lusta disznó. Esze ágában sincs dolgozni, szuperul elvan a mamahotelben. A fix ingyenpunci is házhoz megy. Tök jól elvan így, a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog változni. Te pedig ne nyafogj, hanem keress jobb melót.
2019. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!